שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קורקינטים שיתופיים בת"א - בקרוב עם לוחית זיהוי

  חברות המפעילות קורקינטים שיתופיים בתל אביב יחוייבו להתקין עליהם לוחיות ממוספרות. המטרה: אפשרות זיהוי לצורך דיווח על רכיבה בניגוד לחוק

  עיריית תל-אביב הנחתה הבוקר (ג') את החברות המפעילות קורקינטים שיתופיים בתחומה, להתקין עליהם לוחיות זיהוי. שלוש החברות המחזיקות בהיתר הפעלת הכלים, ווינד, בירד וליים, יחוייבו להתקין את הלוחיות עד לתאריך 15.12.2019. החל ממועד זה מאיימת העירייה להחרים כלים שיתופיים לא מזוהים. בעיריה מסבירים כי מדובר בצעד שנועד להגן על בטיחות הולכי הרגל והמשתמשים בכלים. 

  לוחיות רישוי של קורקנטים בתל אביב ()
  כך ייראו לוחיות זיהוי על קורקנטים בתל אביב

   

  בעיריית תל אביב מזכירים כי אפליקציית 106 העירונית מאפשרת לצלם כלים שיתופיים שנוסעים על המדרכות ולשלוח את התמונה, בצירוף נקודת ציון גיאוגרפית וחתימת זמן למוקד העירוני. התמונות יועברו לחברות תוך 24 שעות ועליהן יהיה לפעול להטלת סנקציות על משתמש הכלי. בנוסף, החל מה-31.1.2020 תדרוש העירייה לקבל דיווח חודשי בכל הנוגע לאופן הטיפול במקרים שהועברו לבעל ההיתר.

   

  לדברי מיטל להבי, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק התחבורה, "כחלק מהסדרת פעילות הקורקינטים השיתופיים יצאנו למהלך שמטרתו להגביר את הבטיחות באמצעות פיקוח רכיבה על-פי חוקי התנועה. במקביל נמשיך לפעול מול הכנסת ומשרד התחבורה על מנת לקדם חקיקה ארצית, שתחייב את כלל האופניים והקורקינטים, פרטיים ומסחריים כאחד, בהתקנת מספר רישוי".

   

   

  בעיריית תל אביב ציינו כי החל מחודש מאי החלה העירייה בתפיסת כלים שיתופיים שהושארו במרחב הציבורי בניגוד לכללים המחייבים העמדתם במקום מסודר שאינו מפריע לציבור. עד כה תפסה העירייה כ-9,000 כלים שיתופיים.

   

  לוחית הזיהוי תהיה גלויה ותותקן בחלקו האחורי של הכלי, ועליה יצויינו ארבע ספרות ואות אנגלית שתסמן את המפעיל: כיום אלה B עבור בירד, L עבור ליים, ו-W לווינד. צבע הלוחית יהיה שחור עם מספרים-אותיות בלבן או צהוב עם מספרים-אותיות בשחור, כצבע מנוגד לגוון הכלי. ניתן יהיה להתקין לוחית אנכית, אופקית או משולבת לבחירת המפעיל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים