שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יובל מנדלסון נעצר לאחר שהמשטרה הפסיקה את ההופעה שלו

  באמצע הופעה של יובל מנדלסון והמסע לפולין בשדרות, עצרה המשטרה את סולן הלהקה ואת הקלידן אסף תלמודי. "הם שלפו באלימות את המתופף מהעמדה שלו אל הרצפה. הם השתמשו בטייזר והוציאו אזיקים", סיפרה עדת ראייה. המשטרה בתגובה: "חברי הלהקה יצרו פרובוקציות"

   

  במהלך הופעתם של יובל מנדלסון והמסע לפולין בפאב בשדרות אמש (ג'), עוכבו לחקירה סולן הלהקה (מנדלסון, המוכר מפעילותו כסולן להקת שייגעצ), וקלידן הלהקה אסף תלמודי. בסיסטית הלהקה אור אדרי, סיפרה ל-ynet כי המשטרה השתמשה באלימות מופרזת, שכללה שימוש באקדח טייזר כנגד מתופף הלהקה נדב לוזיה. תלמודי עדכן הבוקר בפייסבוק כי הוא ומנדלסון שוחררו במהלך הלילה לאחר שלטענתו היו אזוקים בידיהם וברגליהם כשלוש שעות. המשטרה הגיעה למקום בעקבות תלונות על רעש.  

   

  "איך זה מרגיש לחטוף טייזר לתוך הגוף?", כתב מתופף הלהקה נדב לוזיה בעמוד הפייסבוק שלו. "אני לא בטוח באיזה רגע זה היה. נראה לי שזה היה בזמן שראיתי את השוטר מכופף לאסף את היד בצורה שהיא עוד רגע נשברת, אז פשוט זינקתי על שניהם וניסיתי לשחרר את האחיזה", כתב. "חזרתי לאיזור הבמה וקלטתי שאני אאוט. כל הגוף בשוק, לא הצלחתי לעמוד וכשהלכתי זה הרגיש מאוד מוזר".

   

   

  עדת ראייה שנכחה במקום מסרה ל-ynet: "אתמול התקיים פסטיבל אינדי שדרות ברחבת 'פאב שדרות'. אחרי שתי להקות עלו יובל מנדלסון והמסע לפולין, ואחרי כמה שירים הגיעו מספר שוטרים וניסו להפסיק את המופע. יובל ניסה לסיים את השיר, אך תוך מספר דקות הגיעה תגבורת של המשטרה והם שלפו באלימות את המתופף מהעמדה שלו אל הרצפה. הם השתמשו בטייזר והוציאו אזיקים", סיפרה והמשיכה, "מהר מאוד הורידו את כולם מהבמה והתחילו לגרור אותם באלימות אל הניידת. יובל ביקש מספר פעמים שיורידו ממנו את הידיים ולא יקחו אותו בכוח, והשוטרים היו בטירוף וצרחו על כל מי שהיה מסביב. אחרי שהכניסו אותם שוב באלימות לניידת, הרכב ניסה להסתובב ואחד השוטרים (הנהג), יצא מהאוטו ודחף סטודנטים בכוח ובצעקות. סך הכל הסיפור התחיל ממה שנראה בניסיון לסיים את השיר, והתפתח במהירות לאירוע אלים".

   

  "הם עלו על הבמה וביקשו תעודה מזהה מיובל ומהמתופף. למתופף לא הייתה תעודה עליו, והדבר הבא היה שהם הרימו אותו בכח, הפכו את כל המערכת על הרצפה והתחילו לגרור אותו ואת יובל לניידת בכח. ניסו כל הזמן לשים להם אזיקים וכל הזמן היה באוויר קולות של חשמולים מהטייזרים", סיפר עד ראייה נוסף שהיה במקום. 

   

  מנדלסון (37) המוכר מעברו כסולן להקת שייגעצ, הוציא לאחרונה אלבום חדש ונמצא בסיבוב הופעות. מעבר להיותו מוזיקאי, הוא משמש כיום כמורה לאזרחות בתיכון.

   

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "שוטרים וצוות שיטור עירוני הוזעקו אמש למתחם בעקבות קריאות רבות שהתקבלו מאזרחים אודות הקמת רעש והפרעה לציבור במהלך הופעה שהתקיימה ללא אישור בשטח ציבורי. בניגוד לנטען, עם הגעת השוטרים למקום, התבקשו מארגני ההופעה להפסיק את מקור הרעש, אך נתקלו בהתנגדות אקטיבית של חברי הלהקה תוך שהם יוצרים פרובוקציות, מלהיטים את הקהל ומסרבים להזדהות על פי חוק. לאחר שהתנגדו לשוטרים שניסו לבצע את תפקידם, נאלצו השוטרים לעצור אותם ולהביאם אל תחנת המשטרה שם נחקרו ובסיום שוחררו בתנאים מגבילים. משטרת ישראל תמשיך בפעילות לאכיפת החוק שנועדה להגן על הציבור מפני אלו שבוחרים להפר את הסדר הציבור ולפגוע באיכות חייו של האזרח הנורמטיבי שומר החוק".

   

  עו"ד ארי שמאי המייצג את יובל מנדלסון והמסע לפולין מסר בתגובה: "אני סבור שהמוזיקה של תלמודי ומנדלסון מצויינת ואינה יכולה להחשב כרעש ומטרד".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים