שתף קטע נבחר

קרובי הנרצחים פרסמו פוסט איום בנקמה: "נפוצץ את ראשיכם"

שני קרוביהם של ג'לאל ומוחמד אבו טהא, שנורו למוות ליד תל שבע, נעצרו בחשד שאיימו לנקום את הירצחם. "כולכם תהיו מטרה, חרבותינו יחתכו את צווארכם", נכתב במסר שהופנה כלפי משפחה בפזורה הבדואית

 

  ()
ג'לאל ומוחמד אבו טהא

בעוד החברה הערבית סופרת 82 נרצחים במעשי אלימות מתחילת השנה, מתמודדת המשטרה עם איומים לנקמות: שני תושבי היישוב הבדואי תל שבע כבני 20 נעצרו בעקבות פרסום פוסט שהפנה מסר מאיים לעבר משפחה בפזורה הבדואית. "חרבותינו יחתכו את צווארכם", כתבו לפי החשד קרוביהם של בני הדודים ג'לאל ומוחמד אבו טהא שנרצחו ביריות ביום שני בכניסה ליישובם בנגב.

 

מיד לאחר מציאת גופות הנרצחים ברכב, התפתחה ביישוב מהומה גדולה שבמהלכה יודו אבנים לעבר כוחות המשטרה ואמבולנס של מגן דוד אדום. במקביל, המועצה המקומית הכריזה על שביתה כללית למשך יום אחד.

 

עד כה לא נעצרו חשודים ברצח הכפול, אולם כאמור שני קרוביהם של הנרצחים נעצרו בחשד לאיומים בנקמת דם. בפוסט המדובר צוין כי "משפחת טהא בתל שבע ובכל מקום בארץ קיבלה את ההודעה על רצח שני גיבורים וקיבלה בעקבות כך כמה החלטות".

 

פוסט איום ברצח ברשת חברתית ()
הפוסט המאיים

 

בפוסט הועבר מסר מאיים כלפי משפחה ספציפית שמתגוררת בפזורה הבדואית בנגב. "כולכם תהיו המטרה, ואנחנו נדאג למבוגרים ולילדים. חרובותינו יחתכו את צווארכם ונפוצץ את ראשיכם. נארוב לכם. כל מי שתמך בכם ועזר ברצח, יהיה להם חלק לא קל מהעונש וכולם יראו את התגובה".

 

עוד נכתב בפוסט: "מי שמקבל אותם לא תהיה לו אזהרה נוספת. נתחיל לחפש את המשפחה בכל מקום, ולא יהיה להם איפה לברוח. בימים הקרובים תהיו עדים לשיטת התגובה על הרצח הכואב. נכאיב לכם כמו שכאב לנו ואלוהים עד לדברינו".

זירת הרצח בעומר (צילום: רועי עידן)
בעקבות הרצח פרצו מהומות(צילום: רועי עידן)

זירת הרצח בעומר (צילום:הרצל יוסף)
(צילום:הרצל יוסף)

זירת הרצח בעומר (צילום:הרצל יוסף)
(צילום:הרצל יוסף)

במשטרה ציינו בעקבות מעצר קרוביהם של הקורבנות כי "הפוסט כלל איומים כלפי משפחה בפזורה הבדואית שלפיו יבואו עמה חשבון בעקבות החשד לרצח בתל שבע. משטרת ישראל משקיעה מאמצים רבים במאבק בפשיעה תוך שימוש במיטב המשאבים העומדים לרשותה, לרבות קשב למרחב הרשתי וניטור עבירות המופצות בו".

 

פרט לשני קרוביהם של הנרצחים, נעצר גם תושב תל שבע בן 39 בחשד לאיומים על שוטר. השלושה יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים