שתף קטע נבחר

התפטר ראש העיר שצולם באורגיה ופגע באורבן

הונגריה: המתעמל האולימפי ז'ולט בורקאי, שזכה בזהב בסיאול 88', הוא ראש העיר גיור. ימים לפני הבחירות פורסם סרטון שלו מקיים יחסי מין עם צעירה על יאכטה. מדווחים שהיו שם זונות וקוקאין. מפלגת השלטון שאליה הוא משתייך, ושמקדמת ערכי נצרות ומשפחה, ספגה בבחירות מפלה

ראש העיר ההונגרית גיור, האלוף האולימפי ז'ולט בורקאי, הודיע בצהריים (יום ד') על התפטרותו בעקבות פרשת המין שבה הסתבך ושגרמה מבוכה רבה למפלגת השלטון "פידס", מפלגתו של ראש הממשלה ויקטור אורבן.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

  ()
בורקאי בתמונה מהסרטון המביך שפורסם

בורקאי, שכיהן כראש העיר מאז 2006, התפטר אף שנבחר מחדש לתפקיד רק בחודש שעבר, בבחירות לרשויות המקומיות שנערכו ב-13 באוקטובר. בבחירות הללו רשמה מפלגתו של אורבן תוצאות חלשות באופן מפתיע, ורבים ייחסו את הפגיעה בכוחה לשערורייה שבה הסתבך בורקאי. היום הסביר כי החליט לפרוש כדי לא לפגוע בפיתוח העיר.

 

הסרטון שסיבך את בורקאי – ספורטאי שזכה במדליית זהב בהתעמלות באולימפיאדת סיאול 1988 וקיבל יחס של גיבור לאומי – פורסם ימים אחדים לפני הבחירות. הוא צולם על יאכטה בים האדריאטי, ככל הנראה בדוברובניק שבקרואטיה, ובורקאי בן ה-54 נראה בו מקיים יחסי מין עם צעירה, לכאורה במסגרת אורגיה שבה השתתפו עוד כמה גברים וכמה זונות.

  ()
בורקאי העלה לפייסבוק תמונה משפחתית והבטיח: נעבור את זה

לפי הדיווחים, מסיבת המין כללה שימוש בקוקאין. הצילומים מהאירוע פורסמו לא רק באתרי חדשות, אלא גם באתרי פורנו. לא ברור מי צילם את הסרטון ומדוע. בורקאי, נשוי ואב לשניים, הודה בקיום יחסי המין עם הצעירה, אבל טען כי שאר הטענות נגדו הן "ערימת שקרים".

 

בבחירות ב-13 באוקטובר נבחר בורקאי מחדש לראש העיר, אבל בבחירות המקומיות בכללן רשמה פידס את המפלה הראשונה שלה בקלפיות זה עשור, כשקואליציה של כמה מפלגות אופוזיציה הצליחה להדיח את ראש העיר בודפשט ופידס איבדה מכוחה גם בערים גדולות אחרות.

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן (צילום: AP)
רה"מ אורבן. מפלה נדירה(צילום: AP)

בורקאי התפטר מפידס, אך סירב לעזוב את תפקידו כראש העיר והודיע כי ימשיך לכהן בו כעצמאי. היום נאלץ להודיע כי הוא מוותר בכל זאת על התפקיד. "האירועים הסובבים אותי אינם צריכים לפגוע מוסרית בפידס", הדגיש, והתנצל על מעשיו. הסרטון גרם מבוכה מיוחדת לפידס, משום שהמפלגה מציגה עצמה כמי שמבקשת לקדם את ערכי המשפחה והנצרות.

 

מאז עלייתו לשלטון בשנת 2010 מואשם ראש הממשלה ויקטור אורבן בהובלת מדיניות של ריכוז סמכויות, השתלטות על שוק התקשורת המקומי ופגיעה בדמוקרטיה. הוא מרבה להתעמת עם האיחוד האירופי, במיוחד בנוגע לעניינים הקשורים לשלטון החוק, לפגיעה בדמוקרטיה ולמשבר המהגרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בורקאי בסרטון. "פורש כדי לא לפגוע"
מומלצים