שתף קטע נבחר

הוועד מתגמש: נחום ביתן יוכל למכור 10 סניפי מגה

יו"ר ההסתדרות נחלץ לטובת ביתן לאחר התנגדות ועד העובדים למכירה: "המתווה יאפשר לרשת להבטיח את קיומה"

 

 

נחום ביתן יכול למכור עשרה סניפים של מגה. כך סוכם היום (ד') בפגישה דחופה שזימן אליו יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, בה נכח גם יו"ר ועד עובדי מגה, לאחר הכרזת הוועד אתמול כי לא יתיר מכירת סניפי מגה ופיטורי עובדים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

אחרי מכירת הסניפים: יינות ביתן נערכת לפיטורי עובדים

נחום ביתן מוכר 7 סניפים לפרשמרקט ב-110 מיליון שקל

עובדי מגה לנחום ביתן: תמכור את הסניפים שלך

 

יו"ר ההסתדרות נחלץ לעזרת ביתן, היות שהתנגדות הוועד גרמה לאי שקט אצל הספקים, הבנקים והנושים שאיימו על יינות ביתן הנמצאת במצב שברירי. בר-דוד אמר ל"ידיעות אחרונות" ול-ynet, "הפגנו את האווירה הקשה ששררה בין הוועד לבין ביתן. אני מלווה את מגה הרבה שנים (בתפקידו הקודם היה יו"ר מעוף בהסתדרות, נ"ז) ואני רוצה לראות את הרשת בחוף מבטחים".

   (צילום: צביקה טישלר)
סניפי יינות ביתן ומגה(צילום: צביקה טישלר)
 

לדברי בר-דוד, בפגישה אושר מתווה של צעדים "שיאפשרו ליינות ביתן להתנהל בצורה שתבטיח את קיומה. הרשת זקוקה לשקט ביחסי עבודה ופעלנו להחזרתו". גם בנושא כוח האדם סוכם שביתן יגיע להסכמות עם הוועד.

 

עבור ביתן מדובר בבשורה, היות שהוא נדרש למכירת סניפים נוספים כדי להזרים הון לרשת שנקלעה למצוקה פיננסית. עד כה מכר ביתן חמישה סניפי יינות ביתן לוויקטורי, וחמישה סניפי מגה לפרש־מרקט (בתוספת שני סניפים של יינות ביתן). הסכום המצטבר מהמכירות, בהנחה שיושלמו, עומד על כ-173 מיליון שקל.

 

ההסתדרות אישרה מכירת סניפי מגה למרות שבהסכם הרכישה של מגה מידי הנאמנים התחייב ביתן לשמר את הרשת ואת עובדיה, מתוך חשש שהמחלוקת שוב תגרום ליינות ביתן מחנק אשראי מצד בנקים וספקים - וזו תפנה אצבע מאשימה אל הוועד כמי ששם מכשול בדרך להבראת הרשת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים