שתף קטע נבחר

סין אוסרת על ילדים לשחק במחשב אחרי 22:00

בייג'ינג נאבקת בהתמכרות הנוער למשחקי רשת, שגורמת לקוצר ראיה ונזק נפשי. כעת היא אוסרת עליהם לשחק בין 22:00 ל-08:00 ויותר משעה וחצי ביום. הם יתחייבו למסור פרטים אישיים ולא לבזבז יותר מ-28 דולר בחודש

סין ממשיכה להיאבק בהתמכרות של הנוער למשחקי רשת, וכעת מטילה מגבלות על שעות המשחקים. במסגרת התקנות החדשות מי שלא מלאו לו 18 לא יוכל לשחק במשחקי רשת בין 22:00 ל-08:00. בשעות היום יוכלו הילדים לשחק במשך 90 דקות בלבד. בסופי השבוע ובחגים הם רשאים לשחק במשחקי רשת שלוש שעות ביום.

 

עוד חדשות מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

  

סין רוצה שהילדים ישחקו פחות במשחקי וידאו בגלל בעיות ראייה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

הנחיות החדשות גם מגבילות את הכסף שיכולים הילדים לבזבז על משחקי הרשת. סינים מתחת לגיל 16 יוכלו לשלם עד 200 יואן (28 דולר) בחודש. בני 16 עד 18 יוכלו לשלם 400 יואן. הגיימרים הצעירים יהיו חייבים להזדהות בשמם האמיתי, ולמסור פרטים אישיים כמו מספר טלפון, מספר תעודת זהות ואת חשבון ה- WeChat שלהם.

 

הילדים לקויי ראיה - וסין נלחמת במשחקי המחשב

 

ממשלת בייג'ינג קראה ליצרני המשחקים לערוך שינויים בתכנים של המשחקים ובחוקים שלהם, כדי למנוע מהילדים להתמכר. שוק משחקי הרשת בסין הוא הגדול ביותר בעולם, שמגלגל מדי שנה רווחים של כ-37 מיליארד דולר. לאחרונה מגבירה הממשחה את הפיקוח על התעשייה, לאור חששות שההתמכרות למשחקי הרשת פוגעת בבריאות הנפשית והפיזית של הילדים. בשנה שעברה אמר נשיא סין שי ג'ינפינג שההתמכרות גורמת לילדים לסבול מקוצר ראיה.

 

סין כבר הגבילה את מספר משחקי המחשב שמשווקים במדינה, והתערבה בתכנים של אותם משחקים. הרשויות הבהירו שהן חוששות שהילדים יושפעו מהתכנים האלימים של משחקי הרשת. משרד החינוך הסיני הודיע בשנה שעברה הוא יפקח על מספר המשחקים שזמינים ברשת ויגביל שיווק של משחקים חדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
משחקי רשת - רק עד 22:00
צילום: AFP
מומלצים