שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נתיבי איילון מציגים: לא האזנת לרדיו? עמוד שעה בפקק

  העבודות הליליות בנתיבי איילון מייצרות פקקי ענק ומפתיעות אלפי נהגים שעומדים במשך עשרות דקות ללא תנועה. נתיבי איילון: הודענו בוויז וגלגלצ. נוסע מתוסכל: לאף נהג לא היה מושג, אפילו למשטרה. כנראה שרוצים להימנע מעבודות בשבת

  האם הרצון להמנע בכל מחיר מעבודות בשבת מעמיד בסביבות חצות אלפי נהגים מופתעים על נתיבי איילון? האם החשש מביקורת ציבורית מונע את פרסום דבר העבודות בכל כלי התקשורת מראש? נהגים שנסעו בנתיבי איילון לכיוון צפון אתמול (יום ד', 6.11) ב-23:00 עד 00:00 הופתעו לגלות פקק עומד עצום באורך קילומטרים לפני מחלף השלום. הסיבה לפקקים: עבודות על גשר יהודית, פרויקט המריבה המפורסם שגרם עד היום לסערות פוליטיות ותקשורתיות לרוב - בעיקר בהקשר לעבודות המתבצעות בשבת.

   

  פקק (צביקה בורג)
  הפקק הגדול - גשר יהודית, שוב(צביקה בורג)

   

  בניסיון למנוע גודש תנועה מיותר ממשתמשי אחד הכבישים העמוסים במדינה, הומלץ על-ידי מספר גורמים לבצע את העבודות בזמן בו הוא פחות עמוס - סופי שבוע בכלל ולילות בפרט. בתשובה לפניית ynet אישרו בנתיבי איילון כי סגירתו החלקית של הכביש מתבצעת לאחר עדכון חלקי באמצעות מספר כלים מצומצם יחסית למקובל: שילוט, אתר החברה, אפליקציית הניווט ועומסי הכבישים וויז ודיווחי גלגלצ.

   

  במקרה המדובר התבצעו עבודות בשעות לילה מאוחרות ועד לשעות הבוקר, ובמסגרתן נסגר - לפי חברת נתיבי איילון - נתיב אחד בלבד לכיוון צפון, "מחשש שמא משהו ייפול מהגשר שעליו עובדים ובכך יפגע רכב חולף". על-פי גורמים בנתיבי ישראל, בכל שבוע נבחרים שלושה לילות שבהם נסגר אחד הנתיבים כדי לטפל בגשר בין השעות 23:00 ל-04:30. מדוע לא מודיעים זמן-מה מראש לכל גופי התקשורת במדינה במטרה למנוע סבל מיותר מציבור הנהגים ולאפשר תכנון טוב יותר? לחברה פתרונים.

   

  מנכ"ל נתיבי איילון בראיון 

   

  צביקה בורג, שמצא עצמו תקוע בפקק הפתאומי, סיפר ל-ynet כי הפקק אמש החל באזור מחלף קיבוץ גלויות ללא סיבה נראית לעין. "המפה על יישומון ווייז הציגה כמובן את החסימה - אזור גשר יהודית ההולך ונבנה סמוך למחלף השלום - אך לא היה ברור מה קרה. הדקות חלפו ומחסימה פתאומית נסבלת של מספר דקות הפך הפקק לסיוט של חצי שעה ללא תזוזה כלל. מילא שהנהגים והנוסעים בכלי הרכב מסביב לא ידעו מה קרה והסתובבו אובדי עצות בין המכוניות, גם לשוטרים בניידת שהזדמנה למקום (ראו תמונה) לא היה מושג. גלגל"צ? אף מילה.

   

  "כאשר עברנו לצד העבודות ברור היה מדוע נוצר הפקק. מנוף ענק תימרן באיטיות מתחת לגשר בזמן שמספר רתכים עבדו מעל. רק מדוע לא להודיע ראש בכל דרך אפשרית ובכל כלי התקשורת? מדוע להניח לאלפי נהגים להיכנס לכביש בו ברור שהם צפויים להיתקע במשך עשרות דקות בלי לדעת למה. נדמה שבמשרד התחבורה החליטו להימנע בכל מחיר מעבודות בשבת כדי לא לעורר ביקורת ותרעומת. וכרגיל כאן, מי שמשלם את המחיר הוא האזרח הפשוט".

   

  מנתיבי איילון נמסר בתגובה לפניית ynet כי "מדובר בחסימות חלקיות בלבד עבור עבודות בשעות הלילה המאוחרות כפי שתוכננו מראש, וזאת כדי לצמצם ככל הניתן את ההפרעה לנהגים. החסימות החלקיות נעשות בהתאם להנחיות המשטרה ורק בקטע מצומצם. הציבור מעודכן באמצעות מוקדי התנועה של גלגל"צ וקול ישראל באופן קבוע ובאמצעות יישומון ווייז".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צביקה בורג
  גשר יהודית והפקק הלילי הגדול
  צביקה בורג
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים