שתף קטע נבחר

בפעם השלישית: המשטרה תשלם פיצויים לעמיר מולנר

פרסום ראשון: המדינה תפצה את היעד מספר 1 של המשטרה ב-20 אלף שקלים בגין החרמת רכב למשך שלושה חודשים. בקרוב הוא יגיש תביעה נוספת על רכבו המשוריין שפורק

  

מכה למשטרה: אחרי שהעבריין הבכיר עמיר מולנר תבע את הארגון על מעצר שווא והריסת דלת ביתו - הוא יקבל פיצויים בסך 20 אלף שקל בגין החרמת רכב. כך עולה מהסכם הפשרה שהוגש היום (חמישי) לבית המשפט, שבו התחייבה המדינה לשלם לעבריין.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

תביעות הפיצויים של מולנר הפכו להרגל. המלחמה בין יחידת להב 433 לבין עמיר מולנר עברה כבר מזמן מחדרי החקירות לאולמות בתי המשפט, שם מצליח מולנר להביך פעם אחר פעם את המשטרה. זו הפעם השלישית שמולנר תובע פיצויים אזרחיים מהמשטרה, שמנהלת אחריו מעקב יומיומי, והפעם השלישית שהוא מקבל פיצוי.

 

על דלת ביתו שנשברה על-ידי בלשים קיבל מולנר 24 אלף שקל, על מעצר השווא שבוצע לאחר שסירב להציג רישיונות רכב ולהזדהות, ולאחר מכן סורב לצאת לשירותים קיבל 10 אלף שקל, לאחר שהוכיח שהזדהה בעזרת צילומי אבטחה מביתו. במקרה האחרון החרימה המשטרה את רכבו של מולנר בטענה שהוא דרוש בדיקה - והחזיקה אותו במשך שלושה חודשים.

עומר ברבי עו
עורכי הדין עומר ברבי ורונן רבי

עמיר מולנר (צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק)
הרכב המשוריין של מולנר שיעמוד במרכז התביעה הבאה(צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק)

עורכי הדין רונן רבי ועומר ברבי, שהגישו את התביעה, ביקשו לקבל את דמי השכירות עבור הרכב. חרף שחרורו של ראש ארגון הפשע ממעצר ובקשותיהם של עורכי הדין, המשטרה לא החזירה את הרכב.

ואם לא די בכך, בעתיד הקרוב אמורים הצדדים שוב להיפגש בבית המשפט בעקבות תביעה נוספת. הפעם של יותר מ-70 אלף שקלים. מולנר תבע את המשטרה על החרמת רכבו המשוריין שפורק על-ידיה וניזוק. "גם למשטרת ישראל אין חסינות מפגיעה באזרח", אמר עורך הדין רבי. "חשוב שהמסר הזה יעבור במשטרה".

 

הרכב מכיל בין היתר חיישנים המתריעים על תנועה בסביבתו הקרובה ועל כל נגיעה בגוף הג'יפ, שני גלאי נפח בגחונו המתריעים על ניסיון להצמיד מטען חבלה וגלאי דומה בתוך הג'יפ, דלתות שמשדרות אזעקה בכל פעם שמישהו מנסה לפתוח אותן, לוחות מתכת חסינים לירי המותקנים על השמשות הצדדיות, מערכת מצלמות חכמות שמזהות מעקבים ואפילו מזהות פנים של יריבים פוטנציאליים – וכן מערכות שמע.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עמיר מולנר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים