שתף קטע נבחר

אוניברסיטת בן גוריון מסרבת לחשוף מרצה ששלח הודעות מיניות לסטודנטיות

חבר סגל בפקולטה למדעי הבריאות הועמד לדין משמעתי בגין מסרונים מיניים. לתדהמת הסטודנטים, בניגוד למקרה נוסף שאירע בעבר, המוסד האקדמי מסרב לפרסם את שמו

אוניברסיטת בן גוריון (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
אוניברסיטת בן גוריון(צילום: הרצל יוסף)

סטודנטים וסטודנטיות מאוניברסיטת בן גוריון בנגב זועמים בעקבות סירוב המוסד האקדמי לחשוף שמו של חבר סגל בפקולטה למדעי הבריאות שהועמד לדין משמעתי בגין "שליחת מסרונים בעלי מסרים מיניים" בוואטסאפ.

 

בהודעת האוניברסיטה צוין כי "חבר הסגל הודה בעבירה של הטרדה מינית והורשע ע"פ הודאתו". בין היתר נגזר על המרצה "פרסום (ללא שם) בעברית ובאנגלית לכל קהיליית האוניברסיטה, השתתפות בהדרכה למניעת הטרדה מינית וקנס כספי בסך 30,000 שקלים אשר יועבר לרשויות האוניברסיטה וויועד להגברת המודעות לנושא הטרדה מינית ומניעת התופעה".

 

הערב (חמישי) פרסמה אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון בעמוד הפייסבוק שלה: "בעקבות צורך שעלה מן השטח, ראינו לנכון להתייחס למקרה ההטרדה המינית שאירעה בפקולטה למדעי הבריאות וההרשעה שניתנה בבית הדין המשמעתי בעקבותיה. במהלך הטיפול בנושא, שנעשה בבית הדין הפנימי של האוניברסיטה לפי בקשת התלונה, חבר הסגל הודה בהאשמות המיוחסות לו, הורשע ונענש כפי שפורט בהחלטת בית הדין.

 

המכתב שהוציאה אוניברסיטת בן גוריון ()
המכתב שפרסמה האוניברסיטה

"האגודה פועלת מול הנהלת האוניברסיטה על מנת לוודא כי הקנס שהוטל על הנאשם, כפי שנגזר בהרשעה, יופנה להגברת המודעות לנושא ההטרדות המיניות ומניעת התופעה. כמו כן, האוניברסיטה והאגודה פועלות בשיתוף מתמיד על מנת לוודא כי הקמפוס יהווה מרחב בטוח עבור כל סטודנט וסטודנטית".

 

עוד נכתב בהודעה כי "האגודה הסטודנטיאלית מתנגדת להטרדות ופגיעות מיניות מכל סוג שהוא, מגנה אותן ופועלת באופן יומיומי על מנת למנוע מקרים מסוג זה. חשוב לנו שתדעו - באגודה פועלת רכזת שוויון מגדרי וטיפול בהטרדות מיניות אשר מלווה סטודנטים וסטודנטיות שנתקלו בפגיעה או בהטרדה מינית ומסייעת בתקשורת מול הגורמים הרלוונטיים באוניברסיטה ובמשטרה".

 

בתגובה לפוסט של האגודה כתבה אחת הסטודנטיות: "למה סטודנטיות בפקולטה למדעי הרפואה צריכות להסתובב בקמפוס ולהיכנס לשיעור מבלי לדעת אם המרצה שלהן הוא זה שהטריד? זה נשמע לכם כמו מרחב בטוח? הזוי". על אחת המודעות שנתלו בקמפוס בנושא כתבה סטודנטית אחרת "למה אני צריכה לפחד ללמוד באוניברסיטה?".

בתוך כך, יש לציין כי אין זו הפעם הראשונה שמתמודדת האוניברסיטה הדרומית עם האשמות בדבר הטרדות מיניות מצד חברי הסגל שלה. בעבר הורשע פרופ' דייוויד ניומן, לשעבר ראש הפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטה, בהטרדה מינית של סטודנטית.

 

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה: "האוניברסיטה מקפידה על סביבת הוראה ומחקר בטוחה עבור כלל הסטודנטים והחוקרים שבה. היא פועלת בהתאם לחוק ולאור נהלי המוסד שעל אכיפתם אינה מתפשרת. במקרים בהם יש עבירה על החוק או על נהליה, פועלת האוניברסיטה באופן נחרץ וברור כנגד מי שהפר אותם, ומקדישה מאמצים ניכרים ועקביים במניעת מקרים אלו. מטבע הדברים, בשל סיבות משפטיות וצנעת הפרט לא נוכל להתייחס למקרים ספציפיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליעד לוי
אוניברסיטת בן גוריון
צילום: אליעד לוי
מומלצים