שתף קטע נבחר

סוסים, תמרים וצהלולים: איוונקה טראמפ במרוקו

בתו של נשיא ארה"ב, המכהנת כיועצת בבית הלבן ופועלת לקידום נשים, באה להודות לרבאט על אישור חוקים שיתנו לנשים בעלות על קרקעות. היא שוחחה עם המלך, רקדה לקול תופים ונפגשה עם הנסיכה לאלה. צפו בתמונות

איוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארה"ב, זכתה היום (ה') בביקורה הראשון אי פעם במרוקו לקבלת פנים חמה מנשים מקומיות, בהן עקרות-בית ואלמנות, שנהנות כעת מחוק חדש המאפשר להן להיות בעלות של אדמות. ל"בת הראשונה" של ארה"ב הוגשו בקבלת הפנים תמרים וחלב, ואחת הנשים נישקה את ידיה.

 

עוד חדשות מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

 

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: AFP)
לקול התופים. איוונקה במפגש הנשים(צילום: AFP)

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: AP)
המטרה: עצמאות כלכלית. סוסים משקיפים(צילום: AP)

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: רויטרס)
קבלת פנים חמה. תודות ונשיקות מהמרוקניות(צילום: רויטרס)

איוונקה טראמפ מכהנת כיועצת בכירה בבית הלבן, ובין השאר היא אחראית על הפעילוּת למען קידום נשים. באמצעות תפקידה זה היא מנסה לעודד מדינות מתפתחות לסייע לנשים לצבור הון ולפתח עצמאות כלכלית על-ידי בעלות על קרקע או על נכסים אחרים.

 

מרוקו היא מדינה שכזו. בפעילות משותפת עם ארגון Millenium Challege Corp, סוכנות סיוע של האו"ם, המדינה עדכנה את חוקי הקרקעות שלה – וכעת היא זוכה לביקור בן שלושה ימים של בת הנשיא.

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: AP)
כוס חלב ומנת תמרים בקבלת הפנים(צילום: AP)

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: רויטרס)
בין דוכני האומנים(צילום: רויטרס)

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: רויטרס)
במפגש עם נשים מנהיגות(צילום: רויטרס)

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: AP)
עם המנכ"ל שון קיירנקרוס(צילום: AP)

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: AFP)
"כשמשקיעים בנשים, מדינות משגשגות". טראמפ ואחת המארחות(צילום: AFP)

בחורשת זיתים מצפון לבירה רבאט פגשה איוונקה טראמפ ארבע נשים שירשו או קנו קרקע – דבר שבעבר לא יכלו לעשות. בהמשך השתתפה בטקס שבו היכו המשתתפים בתופים ונשים השמיעו צהלולים. "כשמשקיעים בנשים – הן משקיעות בחזרה במשפחותיהן ובקהילות שלהן ומדינות משגשגות", אמרה טראמפ.

 

בתו של הנשיא מבקרת במרוקו כדי לקדם את יוזמת הפיתוח והשגשוג העולמית לנשים, תוכנית של הממשל האמריקני שהיא עומדת בראשה ושמטרתה לסייע ל-50 מיליון נשים במדינות מתפתחות להתקדם כלכלית עד 2025. התוכנית מתמקדת במתן סיוע לנשים לפתח כישורי עבודה ולהתקדם כיזמיות, וכן בשינוי חוקים ותרבויות. היום הצהירה טראמפ כי באה למרוקו כדי להביע תמיכה ביישום מלא של שינוי חוקי הבעלות על הקרקע שאישרה המדינה.

 

הנשים שאותן פגשה איוונקה טראמפ בין שורות העצים הודו לה. עיישה בורקיב, בת 59, חיבקה אותה ונישקה את ידיה. עיישה, עקרת בית ואם לארבעה, מגדלת ירקות וארבעה עצי זית באדמה שקנתה לאחרונה. יש לה גם שתי פרות, והיא רוצה להקים קואופרטיב חלב בכפר שלה.

איוונקה טראמפ מרוקו (צילום: AP)
(צילום: AP)

איוונקה טראמפ מרוקו פגישה עם שר החוץ (צילום: AP)
איוונקה טראמפ ושר החוץ של מרוקו(צילום: AP)

איוונקה טראמפ מרוקו עם הנסיכה לאלה מרים (צילום: AP)
עם הנסיכה לאלה מרים(צילום: AP)

חורשת הזיתים היא פרויקט של מנכ"ל Millenium Challege Corp, שון קיירנקרוס, שילווה את איוונקה טראמפ בביקורה היום. השניים נפגשו גם לכוס תה עם נשים מנהיגות כדי לדון בדרכים להרחיב את האפשרויות הכלכליות של נשים במרוקו.

 

איוונקה סיירה גם בין דוכני אומנים ונפגשה עם ראש הממשלה ושר החוץ של מרוקו. עם המלך מוחמד השישי היא שוחחה בטלפון. היא הודתה לו על "הרפורמות רבות-המשמעות שהעברתם לאחרונה כדי לקדם שוויון מגדרי במרוקו". את היום סיימה בארוחת ערב בארמון המלכותי עם הנסיכה לאלה מרים, אחותו של המלך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
איוונקה טראמפ רוקדת לקול מכות התופים
צילום: AFP
מומלצים