שתף קטע נבחר

אישום בעבירות מין נגד דמות מוכרת ביו"ש

כתב אישום שהוגש נגד אחד האנשים המוכרים בהתיישבות מייחס לו פגיעה מינית שביצע בקרוב משפחתו. על הקורבן הופעל לחץ שלא להעיד וצו איסור פרסום הוטל על הפרשה

 

תקיפה תוקף אילוסתוקף אילוסתקיפה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בחודשים האחרונים, מתחת לפני השטח, מתעוררת סערה בהתיישבות באזור יהודה ושומרון, סביב פרשה חמורה של עבירות מין.

 

תחילת הפרשה לפני כחצי שנה, אז הוגשה תלונה נגד דמות מוכרת במיוחד לחלקים רבים בהתיישבות, בחשד לביצוע עבירות מין מהרף החמור באחד מקרובי משפחתו.

 

החשוד נעצר, אך לאחר שלא חלק כל התקדמות בחקירה הוא שוחרר ממעצרו. על פי גורמים שמעורים בפרטי הפרשה, בני משפחה נוספים - גם הם מוכרים מאוד בהתיישבות - שהיו בסוד העניין הפעילו לחץ על קורבן העבירה והדבר הקשה על התקדמות החקירה.

 

כמה שבועות לאחר מכן חלה תפנית בפרשה, שהביאה להתפתחות משמעותית בחקירה. הפעם נתקבלה עדות מקורבן העבירה, וזמן קצר לאחר מכן נעצר החשוד מחדש על ידי המשטרה.

 

בשיתוף הפרקליטות הוגש נגד החשוד כתב אישום בגין ביצוע עבירות מין חמורות בקרוב משפחתו ובית המשפט האריך את מעצרו של האיש עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. באותו דיון קבע השופט שהתיק יתנהל תחת צו איסור פרסום.

 

הרב הבכיר ביקש לתמוך בקורבן 

השמועות סביב האירוע התפשטו בסביבת מגוריו של הנאשם וגרמו לסערה וגם לחרדה אצל חלק מהתושבים. בשלב זה נכנס לתמונה רב בכיר ומוכר מאוד בציונות הדתית שהגיע באופן חריג לקהילה וכינס את התושבים לשיחה בעקבות המקרה. באותה שיחה הסביר הרב שיש לתמוך בקורבן ובבני המשפחה ויש להוקיע מקרים דומים. גורמים בסביבת הקהילה מספרים על ההלם שהכה את התושבים שחלקם בכו והביעו חשש מהאירוע ומהשלכותיו.

 

לטענת חלק מהם, למרות הטיפול של הרשויות יש צורך לא "לטאטא" את האירוע מתחת לשולחן אלא לטפל בו כקהילה ברגישות ובאופן הנכונים. במשטרה ובפרקליטות מייחסים לתיק חשיבות עליונה, זאת נוכח הלחצים שתחתיהם נמצא קורבן העבירה.

 

מהפרקליטות נמסר: "המידע שפורסם בעניין אינו מדויק, אולם בשל צו איסור הפרסום בתיק לא נוכל להתייחס לעניין".

 

מהמשטרה נמסר: "התיק מתנהל בפרקליטות תחת צו איסור פרסום ולכן איננו מגיבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים