שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מובילים שינוי ביחד
  סטיבן ג'וסף הרפר ראש ממשלת קנדה לשעבר וידידה הגדול של ישראל, היה הדובר המרכזי באירוע Campus Champions Gala שהתקיים השבוע. היה מרשים ומרגש
  בתקופה בה האנטישמיות זוקפת ראש, נלחם ארגון "Stand with Us" באנטי ישראליות ואנטישמיות בעוז, בכל הערוצים האפשריים, החל מהכשרת בני נוער בחטיבת הביניים ובתיכון, ועד תמיכה בסטודנטים יהודים באוניברסיטאות, תמיכה בקהילות יהודיות ולא יהודיות והתגוננות באו"ם. הארגון נוסד בשלהי האינתיפאדה השנייה כמענה לסיקור התקשורתי המוטה כנגד מדינת ישראל ולתפוצת תנועת החרמות BDS באוניברסיטאות. מטרת הארגון הייתה ועודנה הפצת חינוך על ישראל המזרח התיכון, ותרומת ישראל לעולם. נדבך נוסף ומשמעותי, הוא השבת מלחמה כנגד הקמפיין האנטישמי המתרחש באוניברסיטאות בארה"ב על ידי קידום תוכניות הכשרה והקניית ארגז כלים לאקטיביזם סטודנטיאלי באוניברסיטאות.

   

  ביום ראשון התקיים במלון בלינקולנשייר פרבר צפוני של שיקגו, אירוע מרשים ומיוחד במינו בחסות פגי שפירו ואסף גרומברג מנהיגי סניף מדינות מרכז

  המערב של ארגון StandwithUs. חמש מאות מוזמנים מכול גווני קשת של קהילת שיקגו הגיעו בכדי להביע את תמיכתם ואהבתם למען הארגון הלוחם "StandWithUs באירוע הנושא את הכותרת " עורכים שינוי יחדיו". כול הקהל הרגיש שתמיכה במשימות הארגון היא תמיכה בישראל. תמיכה חוצה גבולות חברתיים, מעמדיים, דתיים ופוליטיים. בין הבאים נראו רבנים ורבות, חזנים וחזניות כמרים, ישראלים, מרצים, צעירים, מבוגרים דתיים וחילוניים, יחד עם הקונסול הכללי לישראל אביב עזרא, הקונסול הפולני והקונסול הקנדי.

   

  את האירוע פתח מייקל דיקסון, המנכ"ל המצודד של ארגון StandWithUs בישראל שדיבר במבטא בריטי מתוחכם. הוא זכה במחיאות כפיים סוערות כשסיפר שעלה לישראל מאנגליה לפני מעל לשלוש עשרה שנה, נישא לישראלית וילדיו אוכלים חומוס בסכין ומזלג. "ישראל היא דמוקרטיה אמיתית", הסביר "לא יכולה להיות דמוקרטיה טובה יותר מארץ שבה מתקיימות שתי מערכות בחירות תוך חצי שנה ומי יודע בעתיד אולי הדמוקרטיה תתרחב לעריכת בחירות דמוקרטיות שבועיות". דיקסון היציג בפני הקהל את שלל הדוברים שהופיעו בהמשך הערב.

   

  דגכדגכ ()
  סטיבן ג'וזף הרפר, ראש ממשלת קנדה. השבוע בשיקגו

   

  לאחר דברי הפתיחה, הקהל שר את שלושת המנוני אמריקה, קנדה, וישראל. השנה הוקיר הארגון את זוג הפילנתרופים הנהדר ברברה ופרופסור ריצ'רד סילברמן שהקדישו חלק ניכר מזמנם לפעילות חברתית המשלבת מעורבות אישית ותרומות ענפות לביסוס סניף ארגון StandWithUs במדינות מרכז המערב עם היווסדו. בני הזוג רואים בפעילות הארגון השראה וברכה. בין היתר, לחמו מלחמת חורמה כנגד יוזמת וועד הסטודנטים באוניברסיטת נורת'ווסטרן לקיים הצבעה להחלת חוק ה- BDS באוניברסיטה.

  הקהל התרגש מדבריה של רוז רוטשטיין אחת ממייסדות הארגון, בת לניצולי שואה הסובבת בעולם וצופה בגטאות, מחנות ריכוז ומוזיאונים יהודיים. היא חלקה בכאב את ביקורה בטולדו, ספרד עיר עם עבר יהודי מפואר שנותרה רק עם מוזיאון יהודי ללא יהודים. רוטשטיין רואה בישראל סיפור השראה ושואפת לפרסם את הישגיה ואתגריה. מטרתה להעצים את תומכי ישראל ולהעניק להם הכשרה חינוכית, רצינית למלחמה באנטישמיות החדשה.

  ארגון "StandWithUs" יצר תכנית בשם Emerson Fellowship המאפשר לסטודנטים בעלי יכולות מנהיגות בקהילתם להגיש מועמדות לתוכנית ולהשתתף בשתי סדנאות הכשרה ארוכות טווח המתקיימות בחופשת הקיץ, באוגוסט ובחורף, בינואר בלוס- אנג'לס קליפורניה. הסטודנטים לומדים לעמוד על שלהם ולהגן על ישראל אך גם דורשים מהם להפיק אירועים, לגבש קבוצות לחנך אחרים ולהעצים את הפעילות הפרו ישראלית בקמפוס שלהם. כל שנה משתתפים מעל למאה מנהיגים הלומדים באוניברסיטאות בארה"ב, קנדה ואנגליה.

   

  הקהל נפעם מסיפוריהם של שני סטודנטים מצטיינים בוגרי התכנית Emerson Fellowship שזכו בפרס על פעילותם. דניאל באונסטיין Daniel Baumstein סטודנט שנה ג' מאינדיאנה הפיק אירוע פרו ישראלי בקמפוס שלו דרך תוכנית שאינה קשורה לישראל לחלוטין. דניאל ארגן מסיבת ענק בה הופיע די ג'י פופולרי האהוב על כל הסטודנטים. אלפי סטודנטים שהגיעו למסיבה נחשפו בזכותו לעמותה הישראלית הצל לבו של ילד Save Child’s Heart.

  עמותה המטפלת בילדים חולי לב ממדינות מתפתחות בהן אין אמצעים וידע לטיפול בבעיות לב. יוזמה נפלאה ישראלית זו התפרסמה באקראי במסיבה לתדהמת הסטודנטים שהתגייסו למטרה, תרמו ביד נדיבה והעריכו את תרומת ישראל בעולם.

   

  בובי ויינמן Bobby Weinman בוגר אוניברסיטת מישיגן חלק את פעילותו באוניברסיטה הידועה לשמצה. סטודנטית התעניינה בתוכנית חילופי הסטודנטים ובקשה מן המרצה שלה המלצה. הפרופסור נעתר מיד לבקשתה אך כששמע שהיא חפצה ללמוד באוניברסיטת תל-אביב סרב לשלוח המלצה ל"מדינת אפרטהייד". היה ברור שמדובר באפליה ואנטישמיות. בובי פנה למחלקת הקמפוסים ולמחלקה המשפטית של StandWithUs כדי להבהיר לאוניברסיטה הן ברמה החינוכית והן ברמה המשפטית שהתנהגות כזו לא יכולה לקרות. בובי סיפר שבזכות התערבות ארגון StandWithUs נחקק חוק באוניברסיטת מישיגן שדעות פוליטיות של הפרופסור לא יכולות להשפיע. המלצה לסטודנט תתבסס רק על סמך כישוריו.

   

  הקונסול הכללי לישראל אביב עזרא חלק שבחים לארגון StandWithUs” "המבטיח שישראל היא המגן, המקלט והקול של כל יהודי העולם ולמנהיגתו הנמרצת פגי שפירו על חיזוק היחסים בין ישראל לקונסוליה. "במיוחד עתה באחרית בימים כבר עכשיו ניתן להזמין טיסה ישירה עם אלעל לשיקגו ולהרגיש פיזית שהמרחק מתקצר. עתה עם יוזמת אל על לטיסה ישירה בין שיקגו לישראל, תהיה קרובה לשיקגו עזרא הציג בלהט את ראש ממשלת קנדה הקודם סטיבן ג'וזף הרפר "הנחשב לידיד גדול של ישראל ההולך אחר האמת הערכית שלו גם כשקולו בודד במערכה. בתחילת 2014 הגיע הרפר לביקור בישראל, נאם בכנסת ונאום פרו ציוני. במסיבה שנערכה לכבודו" גילה עזרא בסוד" הפשיל הרפר את חליפתו, התיישב ליד הפסנתר וניגן את שיר הביטלס היי ג'וד".

  הקהל זכה לשמוע את ראש ממשלת קנדה ה-22 סטיבן הרפר גולת הכותרת של האירוע. הוא סיפר בגאווה על זכייתו בתואר כבוד מאוניברסיטת תל אביב בשנת 2014 והמשיך את דבריו בבדיחה הקשורה לפוליטיקה הישראלית. "ראשי הממשלה של קנדה, אנגליה וישראל יושבים בבר ומתווכחים ביניהם מי עובד קשה ביותר. ראש ממשלת קנדה אומר: " אני ראש ממשלה של 30 מיליון אנשים ושטח מדינתנו השני בגודלו בעולם. לוקח לי אחת עשרה שעות להגיע מצד אחד למשנהו". ראש ממשלת אנגליה אומר " אני ראש ממשלה של 60 מיליון איש ושטח מדינתי דיי גדול. אמר להם ראש ממשלת ישראל " אני ראש ממשלה של מדינה קטנה שבה מתגוררים שמונה מיליון ראשי ממשלות". כמו כן, סיפר על ילדה בת 11 בבית ספר שאמרה לו שהיא לא תנאם, כי נאום משעמם נועד רק לראש הממשלה".

   

  הרפר חלק את אהבתו לישראל, מדינה דמוקרטית עם ערכים זהים לקנדה. במהלך סיוריו עם מנהיגים עולמיים הרגיש שקול תמיכתו בישראל בודד. הוא ציין שלפני דור כשזכר השואה היה טרי, רוב מדינות המערב תמכו בישראל. היום הוא מרגיש "שאנטישמיות חדשה פורצת בדמות של אנטי ישראליות. אני מתייצב נגד התופעה העולמית של פגיעה בישראל כתירוץ לפגיעה בקהילה היהודית, תוך שימוש מעוות של שפת הזכויות האדם -בה אלחם. לא נירתע מלחשוף את האנטישמיות החדשה כישנה. אפשר למתוח ביקורת על כל מדינה, ישראל עצמה מותחת ביקורת על עצמה. אבל כאשר ישראל, מדינת העם היהודי היא היחידה הסובלת מהתקפות משולחות רסן- זו אנטישמיות". הרפר הודה שהוא עצמו נחבל כשתמך בישראל באו"ם. לדעתו "כיוון ההיסטוריה הרעיונית של ההמון המוסת נגד יהודים מוכיחים כי אלה מאיימים על הקיום היהודי מהווים איום על הכול"

   

  המאפיין החשוב שארגון StandWithUs מביא אתו הוא העדר של שיסוי ושנאה. אלא מענה לאנטישמיות ברוח טובה. אסף גרומברג חתם את הערב המרגש והנפלא שהותיר את כולנו פעורי פה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים