שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אישה צרפתייה מאשימה: "רומן פולנסקי אנס אותי כשהייתי בת 18"
  ולנטין מונייה, שחקנית ודוגמנית לשעבר, טוענת כי הבמאי זוכה האוסקר רומן פולנסקי אנס אותה "באלימות קיצונית" באתר סקי בשוויץ ב-1975 - ובכך מצטרפת לשורה ארוכה של מתלוננות. הבמאי מכחיש את דבריה

  הדוגמנית והשחקנית הצרפתייה ולנטין מונייה טוענת כי הבמאי זוכה האוסקר רומן פולנסקי אנס אותה כשהייתה בת 18. לפיה, האונס התרחש בשנת 1975, בבית הנופש של פולנסקי באתר הסקי הסמוך לכפר גשטאט שבשוויץ.

   

  מונייה מספרת כי האונס נעשה בצורה "אלימה באופן קיצוני". לפיה, הבמאי, שהיה אז בן 42, נאבק בה עד שהצליח להכניע אותה ואילץ אותה לעשות "כל מיני דברים". "לא היו לי שום יחסים איתו, אישיים או מקצועיים, בקושי הכרתי אותו", סיפרה מונייה לתקשורת הצרפתית.

   

  רומן פולנסקי (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  רומן פולנסקי(צילום: MCT)

   

  לדבריה, לאחר שנחשפה פרשת הארווי ווינשטיין בשנת 2017, החלה לשלוח מכתבים למשטרת לוס אנג'לס, ואף לבריז'יט מאקרון, אשתו של נשיא צרפת - ובהם דיווחה על שאירע לה, לכאורה. כעת החליטה לפרסם את הדברים גם בתקשורת ההמונים, בעקבות צאת סרטו החדש של פולנסקי, "קצין ומרגל". הסרט עוסק בפרשת דרייפוס, ועל פי הפרשנות המקובלת, עורך השוואה מרוזמת בין הרדיפה האנטישמית נגד הקצין היהודי החף מפשע, ובין הסיקור התקשורתי על אודות מעללי הבמאי.

   

  עורך דינו של פולנסקי אמר בתגובה לדיווחים כי הבמאי "מכחיש מכל וכל את כל ההאשמות נגדו באונס", והוסיף כי הטענות האחרונות, "אשר חוזרות 45 שנים אחורה, מעולם לא דווחו לרשויות החוק".

   

  העדות הנוכחית היא חוליה נוספת בשרשרת ארוכה של האשמות כלפי הבמאי בגין הטרדה ואונס. הפרשה הראשונה נחשפה בשנת 1977, אז האושם פולנסקי בביצוע עבירות מין בקטינה בת 13. במהלך בירור המקרה נמלט לאירופה, ומאז הוא נמנע מלבקר במדינות אשר עלולות להסגירו לארצות הברית, שם הוא עודנו מבוקש. בשנת 2010, אישה בריטית סיפרה כי ניצל אותה באופן מיני בשנת 1983, כאשר הייתה בת 16. בשנת 2017, אישה נוספת סיפרה כי תקף אותה ב-1973, כשהייתה בת 16, ואחרת העידה כי אנס אותה ב-1972 כאשר הייתה בת 15.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים