שתף קטע נבחר

בישראל מכחישים "פריצת דרך" לקראת עסקת שבויים

הודעה חריגה של מתאם השבויים והנעדרים, בעקבות דיווח ערבי שבו נטען על מגעים עם חמאס בקהיר על דיונים לעסקה להחזרת גופות אורון שאול והדר גולדין ושחרור אברה מנגיסטו והישאם א-סייד: "חרף הניסיונות מצידנו, חמאס מסרב לאמץ גישה שתאפשר התקדמות אמיתית בנושא"

אורון שאול והדר גולדין ()
אורון שאול והדר גולדין

בישראל הכחישו היום (שבת) דיווחים על "פריצת דרך" במגעים עם חמאס בנוגע לעסקה להחזרת שבויים ונעדרים מעזה - והאשימו את הארגון בחוסר התגמשות. מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, פרסם במוצאי שבת בצעד יוצא דופן הודעת הבהרה שבה נאמר כי אין שחר לדיווח: "למרבה הצער וחרף הניסיונות מצידנו, חמאס מסרב לאמץ גישה ריאלית שתאפשר התקדמות אמיתית בנושא".

 

הסיבה להודעה הישראלית היא דיווח באתר "אינידיפנדנט אל-ערביה", שם פורסם כי משלחת ישראלית בכירה הגיעה לקהיר כדי לקיים דיונים בנוגע לעסקה שבה יוחזרו גופות החיילים הדר גולדין ואורון שאול ז"ל והאזרחים אברה מנגיסטו והישאם א-סייד, שמוחזקים בידי חמאס. במקביל, לפי הדיווח, הגיעה לקהיר משלחת של אנשי הארגון - ושתי המשלחות שוהות באותו מלון כשההצעות מועברות באמצעות מתווך מצרי.

 

 

אברה מנגיסטו ()
אברה מנגיסטו

ירון בלום ()
ירון בלום

בידיעה צוטט מקור לא ידוע שטען כי חלה התדמות בימים האחרונים בדיונים בנוגע להחזרת גופות החיילים בתמורה למספר שטרם נקבע של גופות פלסטינים שמוחזקות בישראל. עוד נאמר, כי הגעת המשלחת מישראל מתקיימת במקביל ל"ביקור פתע" של משלחת חמאס והדיונים הם חלקם ממאמץ מצרי לפתור את סוגיית האסירים, השבויים והנעדרים בשני הצדדים.

 

כאמור, בישראל מיהרו להכחיש את הדיווח וטענו כי הגעת משלחת החמאס קשורה למגעים בינם לבין המצרי על הרגיעה בעזה ולא לשבויים ולנעדרים. באשר למגעים, טענו כי חמאס אינו מתגמש והמגעים מתקדמים באיטיות רבה.

 

 

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי אמר לחברת החדשות כי "הידיעה שגויה. אין משלחת ישראלית בקהיר. אין מו"מ בסגנון הזה עם חמאס. יש מאמץ לאורך תקופה ארוכה להגיע להסכמה. המאמץ כרגע לא בשל וההתקדמות בו איטית. אנו מחזיקים אצבעות כי זה מאוד חשוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים