שתף קטע נבחר

בלי שעישן סיגריה: איש המרלבורו מת בגיל 90

רוברט נוריס, "איש המרלבורו המקורי" שהיה לפנים של מותג הסיגריות המפורסם במשך יותר מעשור, הלך לעולמו בחוותו בקולורדו. בנו סיפר: "הוא הפציר בנו לא לעשן. יום אחד שאלנו אותו מדוע הוא מפרסם סיגריות - ובאותו יום הוא עזב את הקמפיין"

 

 

"איש המרלבורו המקורי" הלך לעולמו בגיל 90, מבלי שעישן סיגריה אחת כל ימי חייו: רוברט "בוב" נוריס, שהיה הפנים של מותג הסיגריות המפורסם במשך יותר מעשור, מת בחוותו בקולורדו. לפי כמה מקורות, נוריס מעולם לא עישן. בנו בובי סיפר לתחנת הטלוויזיה KKTV כי את הקמפיין למותג הסיגריות של חברת פיליפ הוא קיבל לגמרי במקרה - חברות פרסום פנו לאביו בעת שזיהו אותו מתצלום בעיתון לצד חברו המפורסם מהוליווד, ג'ון וויין.

 

"האנשים בחליפות יצאו מהמכונית שלהם, הלכו לאבא שלי ואמרו - 'תרצה להיות בפרסומות לסיגריות מרלבורו?", אמר הבן בובי. "הוא אמר, 'אני די עסוק עכשיו. למה שלא תחזרו עוד שבוע? אם אתם רציניים, אז נדבר". הם חזרו, צילמו כאלף תמונות - והפנים של נוריס הפכו לאחת מהפנים המפורסמות בעולם. בדיווח אחר דווקא נטען כי החווה שלו היא שנבחרה כמיקום לפרסומת, ונוריס נראה כקאובוי כל כך אותנטי עד שגם הוא נבחר לקמפיין.  

איש המרלבורו מרלבורו בוב נוריס מת ()
פרסם את מרלבורו, ולא עישן

איש המרלבורו מרלבורו בוב נוריס מת ()
רוברט נוריס. הפנים של מרלבורו בשנות השישים

בנו של נוריס, אחד מארבעה ילדים שנולדו לרוברט ביחד עם אשתו המנוחה, הסביר מדוע אביו בחר להפסיק לפרסם את מרלבורו, בסוף שנות השישים, בדיוק בעת שהצרכנים החלו להבין את ההשפעה של הסיגריות על הבריאות. "הוא תמיד אמר לנו, הילדים - 'אני אף פעם לא רוצה לראות אתכם מעשנים'. יום אחד מישהו מאיתנו אזר אומץ ושאל - 'אם אתה לא רוצה שנעשן, למה אתם מפרסם סיגריות?. באותו יום הוא התקשר לפיליפ מוריס, והודיע שהוא עוזב".   

 

ב-2002 דווח כי החברה הפסיקה להשתמש ב"איש המרבלורו" בפרסומות שלה, לאחר שגבר אחר שפרסם את הקמפיין מת מסרטן ריאות. קמפיין איש המרלבורו קידם את ענקית הסיגריות במשך יותר מ-40 שנה, לאחר שעישון סיגריות נתפס בציבור כ"טבק נשי עם פילטר".

 

ב-2014 השחקן אריק לוסון, שהופיע בפרסומות של מרלבורו בין השנים 1978 ל-1981, מת מאי ספיקה ריאתית הנגרמת בשל מחלת ה-COPD. לוסון גויס לתפקיד דוגמן הבית של החברה והופיע בפרסומות רבות. הוא עצמו עישן מאז שהיה בן 14, ולא הצליח להיגמל מהסיגריות - עד שלקה במחלת הריאות החסימתית הכרונית COPD.


פורסם לראשונה 09/11/2019 22:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים