שתף קטע נבחר

הסדר טיעון: 18 שנות מאסר לרוצח אמו

סרגיי פוגרבנוי הורשע במסגרת הסדר טיעון ברצח אמו באחריות מופחתת וירצה 18 שנות מאסר. הוא הכה וחנק אותה למוות על רקע סכסוך כלכלי

 

 

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (יום א') את סרגיי פוגרבנוי ברצח אמו באחריות מופחתת במסגרת הסדר טיעון. פוגרבנוי הודה והורשע, והביע הסכמה לרצות 18 שנות מאסר.

 

מכתב האישום נגדו, שהוגש על-ידי פרקליטות מחוז מרכז בפברואר 2018, עלה כי פוגרבנוי בן ה-41 מנתניה רצח את אמו, יקטרינה סברדלוב בדירה השכורה בעיר שבה התגוררו. לפי האישום, השניים סבלו מקשיים כלכליים ושררה ביניהם מתיחות על רקע ההוצאות הכספיות, וכן בעקבות רצון האם לעבור דירה.

זירת הרצח בנתניה (צילום: שמיר אלבז) (צילום: שמיר אלבז)
זירת הרצח בנתניה(צילום: שמיר אלבז)

בסוף חודש ינואר אשתקד הכה פוגרבנוי את אמו בפניה ובראשה באמצעות בקבוק בירה או חפץ קהה אחר, הפיל אותה ארצה ובהמשך חנק אותה. כתוצאה מכך, נפלה האם על הרצפה ונגרם מותה.

 

בכתב האישום צוין עוד כי פוגרבנוי נותר ללון בדירה לאחר ששילם לשכנתו את שכר הדירה, ולמחרת בשעות הבוקר המוקדמות רץ לדירת שכנתו, התדפק על דלתה כשמחבת בידו, רץ למרפסת ואיים להתאבד עד שנעצר על-ידי שוטרים שהוזעקו למקום. בהמשך היום התגלתה גופתה של סברדלוב על-ידי שכניה.

 

עו"ד איתי בן נון שייצג את סרגיי פוגרבנוי מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר: "בחקירה הנגדית של הפסיכיאטר המחוזי בבית המשפט הוא הסכים לכך שקיימות נסיבות של אחריות מופחתת של סרגיי. לאור זאת, הגענו להסדר עם התביעה שבמסגרתו סרגיי יזוכה מעבירה הרצח בכוונת תחילה ויורשע בעבירה של המתה בנסיבות של אחריות מופחתת ויגזרו עליו 18 שנות מאסר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים