שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איך תעלו עם אופניים על הרכבת? אתם מוזמנים להשפיע

  רכבת ישראל מזמינה את נוסעיה להגיב להחלטה לפיה ניתן יהיה לעלות עם אופניים מתקפלים לרכבת בשעות השיא רק כשהם בתוך תיק. יש לכם שבועיים להגיב

  רכבת ישראל פתחה בהליך שיתוף הציבור ביחס למדיניות אופניים חדשה אותה הציגה בחודש שעבר, לפיה ניתן יהיה להעלות אופניים מתקפלים בשעות השיא רק בתוך תיק נשיאה. ברכבת ישראל ציינו הבוקר (א׳) כי המדיניות תפורסם ותיכנס לפועל רק לאחר ההליך הציבורי, וכי ניתן להגיב להחלטה באמצעות טופס ייעודי אותו ניתן לשלוח עד ה-24 בנובמבר. בסיום ההליך יישקלו ההערות שיתקבלו ולאחר מכן ייקבע מועד לכניסת המדיניות החדשה לתוקף.

   

  המתנות ארוכות וביטולים בתחנת סבידור מרכז בת
  אופניים מתקפלים? רק בתיק ייעודי

   

   

  באוקטובר השנה הודיעו רכבת ישראל ומשרד התחבורה כי החל ב-1 בדצמבר תוגבל העלאת אופניים לרכבת בשעות העומס בימי חול, בין היתר כדי לשפר את השירות לבעלי מוגבלות פיזית - שכן עד כה הופנו הרוכבים לקרונות המיועדים עבורם. ובכל מקרה, על הרוכבים יהיה לשאת את האופניים בתיק. בשעות שפל ובמוצ"ש ניתן יהיה להעלות את כל סוגי האופניים. קורקינטים מתקפלים ניתן יהיה להעלות בכל שעות היממה ללא תיק.

   

  ברכבת ישראל ציינו הבוקר כי בשנים האחרונות חווה רכבת ישראל גידול בהיקף מספר זוגות האופניים המועלים ברכבת. יחד עימם קיים גידול משמעותי בהיקף השימוש ברכבת בקרב נוסעים בעלי מוגבלויות. ״משרד התחבורה ורכבת ישראל מודעים לצרכיהם של רוכבי האופניים אולם לנוכח הגידול בביקוש לנסיעות ברכבת והצפיפות בשעות השיא, יש לאזן בין צרכיהם לאלה של כלל משתמשי הרכבת. לשם כך גובשה מדיניות אופניים חדשה אשר עיקרה אישור העלאת אופניים מתקפלים בשעות השיא, כאשר הם מקופלים בלבד ובתיק נשיאה ייעודי״.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משה טננבאום
  עם אופניים לרכבת? רק בתיק ייעודי
  צילום: משה טננבאום
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים