שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אישום נגד מטפלת: טלטלה תינוק כדי להעירו וגרמה למותו

  הפרקליטות מייחסת למנהלת משפחתון בירושלים גרימת מוות ברשלנות של תינוק, נכדו של ראש העיר בית שמש לשעבר משה אבוטבול. היא טלטלה אותו לאחר שאיבד הכרה וגרמה לנזק מוחי בלתי הפיך

   

  היערכות לקראת החגים (צילום: תיעוד מבצעי מד
  ארכיון(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

  מטפלת שניהלה משפחתון בירושלים נאשמת בגרימת מוות ברשלנות של תינוק בן ארבעה חודשים, נכדו של ראש העיר בית שמש לשעבר משה אבוטבול, שאותו טלטלה לפני ארבע שנים כדי להעירו. היא גרמה לו נזק מוחי בלתי הפיך, וכעבור כמה ימים נפטר.

   

  בכתב האישום, שהוגש היום (א') לבית משפט השלום בירושלים, מייחסת הפרקליטות גם קבלת דבר במרמה למטפלת, שהפעילה משפחתון בביתה. מפרטי כתב האישום עולה כי ב-28 בדצמבר 2015 התקשרה המטפלת להוריו של התינוק וציינה בפניהם כי הוא "אינו שקט", וביקשה לאוספו מהמשפחתון. אביו של התינוק אסף אותו ולקח אותו לבדיקה רפואית אצל רופאת הילדים, שלא אבחנה כל מחלה ואישרה להחזירו למשפחתון. התינוק הוחזר למשפחתון בעודו ישן, והועבר ללול, שם המשיך לישון. לאחר זמן מה התעורר ובכה.

   

  המטפלת, כך לפי כתב האישום, הניחה את התינוק במושב המיועד לתינוקות בסלון המשפחתון, והלכה למטבח כדי להכין עבורו בקבוק. בשלב מסוים, מסיבה שאינה ידועה, הפסיק התינוק לבכות ואיבד את הכרתו. כשהבחינה בו מחוסר הכרה הרימה אותו והחלה לטלטל אותו ולקרוא בשמו, תוך שראשו שמוט ונהדף קדימה ואחורה, במטרה להעירו.

   

  כתוצאה מהטלטול נגרמו לתינוק דימום מוחי נרחב ודימום ברשתית. כמו כן שטפה המטפלת את פניו של התינוק במים, וניסתה להנשימו באמצעות סתימת אפו ונשיפה בפיו. משלא צלח הדבר התקשרה למד"א והחלה לבצע בו החייאה בחצר המשפחתון, בהתאם להנחיות שנמסרו בטלפון על ידי הצוות הרפואי, שהיה באותה העת בדרכו למקום. כתוצאה ממעשיה הידרדר מצבו של התינוק, וב-7 בינואר 2016 נקבע מותו.

   

  עו
  סנגורה של המטפלת. עו"ד יהודה שושן

  המטפלת למדה במוסד מוכר בבני ברק, וכתנאי לקבלת תעודת גמר נדרשה להשתתף בקורס עזרה ראשונה והחייאה. מפאת בעיות מרחק וקשיי הגעה ללימודים סיכמו הנאשמת ומדריכת הקורס כי היא תזכה לציון עובר בקורס מבלי להשתתף בו. על סמך סיכום זה קיבלה הנאשמת תעודת גמר המסמיכה אותה לטפל בפעוטות, והפעילה מסגרת לטיפול בפעוטות מבלי שהיו לה הידע והמיומנות הנדרשים לכך.

   

  רשלנותה התבטאה בין היתר בכך שטלטלה את התינוק לאחר שאיבד הכרה וגרמה לו נזק שהביא למותו, וכן פעלה בחוסר זהירות. הפרקליטות העבירה את העניין לידיעת משרד התמ"ת לצורך בחינת הפיקוח בנושא.

   

  עו"ד יהודה שושן המייצג את המטפלת, מסר כי "כתב האישום אינו משקף את שהתרחש בפועל. מותו המצער של התינוק אינו קשור כלל ועיקר להתנהלות מרשתי, שפעלה ללא דופי, בנסיבות העניין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים