שתף קטע נבחר

קריאות לגנץ בחתונת בנו של ח"כ מיהדות התורה: "מחבל, לך לערבים"

יו"ר כחול לבן השתתף בחתונת בנו של חבר הכנסת יעקב אשר, וספג קללות וצעקות "בוז" מחוץ לאירוע. בתוך האולם, הוא דווקא התקבל בהתלהבות במהלך הריקודים

 

 

יו"ר כחול לבן בני גנץ השתתף אמש (ראשון) בחתונת בנו של ח"כ יעקב אשר, יו"ר סיעת יהדות התורה, אחת המפלגות החברות בבלוק הימין של ראש הממשלה בנימין נתניהו. כשגנץ הגיע לאירוע, כמה אנשים קיללו אותו מחוץ לאולם וצעקו לעברו: "לך לערבים", "מחבל, לך לאיימן עודה", "בוז" ו"רק ביבי, לא רוצים טיבי" - בדומה לקללות שספג אתמול מספר 4 במפלגתו גבי אשכנזי באשקלון.

בני גנץ חתונה של בנו של ח
"לך לערבים". גנץ מגיע לחתונה ומתקבל בקללות(צילום: שלום ברגר)

עם זאת, באירוע עצמו גנץ התקבל בהתלהבות, כאשר ההמון באירוע הקיף אותו במהלך הריקודים וחלק מהמשתתפים אף צילמו אותו.

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן גינה הבוקר בכנס "בתים מאזנים" במשרד הבריאות בירושלים את ההתקפה נגד גנץ: "בני גנץ הוא אדם מכובד, צריך לכבד אותו. זה לא בסדר שתקפו אותו אתמול". עם זאת, ליצמן הוסיף: "אני עם לפיד לא אשב".

 

כאמור, גבי אשכנזי הותקף אתמול בביקור באשקלון - מתקפה שהובילה לסערה פוליטית. בסיור באשקלון נשמעו לעבר הרמטכ"ל לשעבר קריאות גנאי ונאמר לו, בין היתר: "שמאלני, עוף מפה. אתם הולכים עם ערבים, רק ביבי".

 

 

בישיבה המיוחדת של הכנסת לציון יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, התייחס אתמול גנץ לאותו מקרה. "בואו לא נספר לעצמנו סיפורים. אם גבי אשכנזי מסתובב באשקלון וקוראים לו מילות גנאי חמורות זה מוקרן ומובל מאיפשהו, ועל כולנו להילחם בתופעה הזאת ללא פשרות. אם לא ניזהר בלשוננו, אחרים שבעתיים ייכשלו בלשונם שלהם. אני קורא לכם להבין שזה ממש מתרחש לנגד עינינו".

 

נתניהו, שעלה להגיב למתקפה של גנץ ושל יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ נגדו, התייחס גם לאותה מתקפה על אשכנזי, לאחר קריאת ביניים: "זה דבר חמור מאוד ואני מגנה בכל פה, אבל זה מה שאומרים עליי, יום-יום, שאני בוגד. ואני לא שמעתי אף אחד כאן מגנה שבאים לרצוח ראש ממשלה".

 

יעל פרידסון וענבר טויזר השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום ברגר
גנץ מגיע לחתונה
צילום: שלום ברגר
מומלצים