שתף קטע נבחר

מ"פ שמשון הגיבור השתקם וחזר לגדוד

שמונה חודשים אחרי שנפצע אנושות בפיגוע דריסה במהלך פעילות מבצעית, מפקד הפלוגה סרן מאיר אליצור חזר לגדוד שמשון. "חזרתי לשרת את המדינה שלי", הוא אומר, "הטרור לא ינצח"

לפני כשמונה חודשים, כשהוא סובל מדימום במוח, מורדם ומונשם במשך שבוע, וסובביו רק מקווים שהוא יתעורר, איש לא האמין שסרן מאיר אליצור (28), מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד שמשון של חטיבת כפיר, יחזור לשירות צבאי. בימים האחרונים, נגד כל הסיכויים, הדהים סרן אליצור את כל מכריו וחזר לשרת באותו גדוד בדיוק.

סרן ישראל מאיר אליצור  ()
סרן ישראל מאיר אליצור

 

 

זה קרה בחודש מרץ השנה. סרן אליצור וחייליו היו בפעילות מבצעית בכפר נעמה שבגזרת בנימין. בדרכם החוצה, לאחר שסיימו את הפעילות, נתקע הרכב הצבאי שבו נסעו. כוח הלוחמים בפיקוד סרן אליצור הזעיק למקום כוח של משמר הגבול על מנת שיחלץ אותם, ובזמן החילוץ התרחש הפיגוע. מכונית שבה ישבו שלושה מחבלים פלסטינים דהרה לעבר הלוחמים ודרסה אותם. מעוצמת הפגיעה נפצע לוחם מג"ב באורח קל ואילו המ"פ, אליצור, נפצע בראשו ומצבו הוגדר אנוש. שלושת המחבלים שהיו במכונית נורו על ידי הלוחמים. שניים מהם נהרגו והשלישי נפצע קל.

 

סרן אליצור פונה למרכז הרפואי שיבא בתל השומר כשהוא מורדם ומונשם. מלבד הדימום במוחו הוא סבל גם משלושה שברים בפניו, מכתף שבורה ומשבר פתוח ברגל.

 

בשל מצבו הקשה איש ממכריו של אליצור לא חשב על האפשרות שיחזור לשירות, אבל אליצור, שהחל בהליך שיקום בבית החולים, הפגין עקשנות יוצאת דופן. לאחר ניתוח מורכב שעבר הוא למד ללכת מחדש והחל בתהליך פיזיותרפיה ארוך מאוד שעדיין נמשך.

 

לאורך כל הליך השיקום הקפיד המ"פ לשמור על קשר עם חיילי הגדוד ומפקדיו, והדבר היחיד שדיבר עליו היה רצונו לחזור לתפקיד, לשטח ולחיילים.

 

בימים האחרונים הוכיח סרן אליצור שאין דבר העומד בפני הרצון: הוא חזר לתפקיד קצין האג"ם של גדוד שמשון ובעתיד הוא צפוי לחזור לתפקיד מ"פ בגדוד. "היה לי מאוד חשוב לחזור לגדוד", אמר אליצור אתמול. "מבחינתי זו סגירת מעגל משתי בחינות - מבחינה לאומית הטרור לא ניצח ואני חזרתי לשרת את המדינה, ומבחינה אישית הצלחתי להשתקם בעזרת הרבה אנשים טובים בדרך.

 

 

"אני חושב שבזה שחזרתי לגדוד יש אמירה - אנחנו לא משרתים כדי לסמן וי, אלא כדי באמת לתרום למדינה במה שאנחנו יכולים. ואם אנחנו עדיין יכולים אז למה לא?".

סרן ישראל מאיר אליצור  ()
אליצור אחרי פציעתו

מכך שהוא חוזר לפעילות באותה גזרה שבה כמעט איבד את חייו סרן אליצור לא חושש. "מפחיד אותי יותר שאני אעמיס על עצמי יותר מדי ולא אתן לגוף שלי לנוח מספיק אחרי הפציעה. אני אצטרך להיות בוגר ולשמור על עצמי. אני עדיין חושב שיש יותר סיכוי להיפגע מתאונת דרכים מאשר להיפצע בפעילות מבצעית. מבחינת המשפחה היקרה שלי, אשתי סומכת עליי ולא חוששת, אני מאמין שאבא שלי שמח בחינוך שלו, אבל מה שבטוח - אמא שלי דואגת".

 

לאימו של אליצור לא חסרות סיבות לדאגה. גם אחיו, רב־סרן משה אליצור, הוא מפקד בחטיבת כפיר, שבזמן פציעתו של אחיו היה גם הוא בפעילות מבצעית בכפר סמוך, סילוואד. "דיברתי איתו (עם מאיר) שלוש שעות לפני כן והוא אמר שגם הוא יוצא למבצע מעצרים, אבל כנראה לא הפנמתי את שם הכפר שאליו הוא יצא ולכן לא חיברתי את האירוע אליו. אחרי עשרים דקות, כשישבתי בג'יפ שלי, המחשבות התחילו לנקר", סיפר האח בכתבה שפורסמה ב"מוסף לשבת" של "ידיעות אחרונות". "התקשרתי לקמב"צית של הגדוד ואמרתי לה 'תקשיבי לי טוב, תבררי לי פרטים על האירוע הזה ואל תסתירי ממני כלום'. בינתיים אני בג'יפ שלי מדלג ממקום למקום, ממשיך כרגיל. היא חזרה אליי אחרי שלוש דקות, 'אחיך נפגע בראש, הוא מוגדר פצוע קשה'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים