שתף קטע נבחר

צילום: AFP

נתניהו התעמת עם ח"כים ערבים בכנסת: "בלמתי פעולות מחשש לפגיעה בבלתי מעורבים"

ראש הממשלה טען שח"כים מהרשימה המשותפת "מנסים להוקיע אותנו כפושעי מלחמה ומקדשים פשעי מלחמה של טרוריסטים". טיבי צעק לעברו "אתה משקר ומסית" - והוצא מהמליאה

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בצהריים (יום ד') הודעה במליאת הכנסת בנושא ההסלמה בעזה והירי לישראל. הוא התעמת עם חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

 

נתניהו הדגיש את הניסיון להימנע מפגיעה באזרחים שאינם מעורבים בלחימה, ואמר כי בעבר וגם בעת האחרונה "למרות בקשות חוזרות ונשנות של מערכת הביטחון, לא אישרתי פעולות משום שבדקנו מה הסיכויים שייפגעו (בלתי מעורבים)". הוא האשים את חברי הכנסת הערבים שהם מעודדים טרור, שמטרתו לפגוע בכוונה באזרחים. חברי כנסת זעקו לעברו "אתה משקר ומסית נגדנו". ח"כ אחמד טיבי הוצא מאולם המליאה בהנחיית יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

 

 

"אם אתה פוגע בכוונה תחילה, אז אתה מבצע פשעי מלחמה. פשע מלחמה זה לעשות מה שעושים הטרוריסטים מעזה - הם באים בכוונה תחילה לפגוע באזרחים ואסור לך להתסתתר מאחורי אזרחים. אתם מקדשים את פשעי המלחמה שלהם", הוא אמר לחברי הכנסת הערבים. "אתמול שמעתי הפגנה תומכת שלכם שבה חברת כנסת מבקשת בכל דרך להוקיע אותנו כפושעי מלחמה. זה בלתי נסבל".

 

ראש הממשלה הוסיף: "אנחנו עושים כל מאמץ מאמץ ששום צבא בעולם לא עושה, מנסים לפגוע כירורגית (באופן) שאין כדוגמתו והוכחנו את זה שלשום, במפגעים ובמשלחים: מקסימום פגיעה בטרוריסטים, מינימום פגיעה בבלתי מעורבים. והפעולה של צה"ל שלשום ברצועת עזה (חיסול בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהא אבו אל-עטא) היא פעולה שעוד ילמדו אותה, וכבר לומדים אותה בצבאות בעולם בניסיון לעשות את ההבחנה הזאת".

 

נתניהו תקף ואמר כי "סיעת רע"מ-תע"ל שלחה בקשה ליועץ המשפטי לממשלה בזמן מבצע צוק איתן 'לפתוח בחקירה רשמית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל בני גנץ בגין ביצוע פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות ברצועת עזה'. לצערי, הדבר הזה חוזר על עצמו על ידי כמה מהגורמים ואני חושב שיש פה סכנה כפולה - עוול לחיילי צה"ל ומפקדיו שעושים יותר מכל צבא אחר כדי למנוע פגיעה בבלתי מעורבים ולתת לערער את היסודות הכלל אנושיים שהאנושות כולה צריכה להתאגד סביבה ולאפשר פעולה נגד גורמי הטרור".

 

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת הסביר מדוע יצא בעצמו מהמליאה: "נתניהו לא מסתפק בהרעבה, בהרג ובהרס שהוא מטיל על עזה ובפגיעה הקשה בעוטף עזה. היום הוסיף חטא על פשע והגיע למליאה בכדי לשקר ולהסית כדי להצדיק את עצמו. האיש ששולח צבא להפציץ עיר תחת מצור, קורא לאחרים תומכי טרור? יצאנו כי היה מיותר להישאר, אפילו נתניהו לא מאמין לנתניהו".

תיעוד הגעת פצועים לבית החולים בעזה ()
פינוי נפגעים בתקיפות צה"ל בעזה

תיעוד הגעת פצועים לבית החולים בעזה ()

העימות בין נתניהו לחברי הכנסת מהרשימה המשותפת אירע אחרי שברצועת עזה דווח כי שלושה מההרוגים בתקיפות צה"ל מהבוקר הם בני משפחה אחת, בהם ילד.

 

שלושת בני משפחת עיאד, אב ושני ילדיו, נהרגו בתקיפת כלי טיס של חיל האוויר נגד חוליית משגרי רקטות ממזרח לעיר עזה. ככל הנראה, מדובר במשפחה שאינה מעורבת בשיגור הרקטות. מותם של בלתי-מעורבים עלול להגביר את הלחץ על חמאס להיכנס למערכה. בצה"ל הקפידו לייצר פגיעות כירורגיות במהלך הסבב הנוכחי כדי להימנע מהתערבות חמאס.

 

חסן שעלאן השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים