שתף קטע נבחר

נופצה דלת הבניין של ניר חפץ; המשטרה: "זה שליח פיצה"

שכניו של עד המדינה בתיק 4000 גילו את ההשחתה ברעננה. לא היה ברור אם הניפוץ קשור ליועץ לשעבר של בני הזוג נתניהו, אך מחקירת המשטרה עלה כי הדלת נופצה על ידי שליח פיצה. חפץ זעם בתחילת השבוע על השופט שהתיר לנהל דיון בעניינו בדלתיים פתוחות ואמר: "דמי יהיה על ידך"

 

 

דלת הכניסה בבניין ברעננה שבו מתגורר ניר חפץ - עד המדינה בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) - נופצה הבוקר (רביעי). ראש הממשלה בנימין נתניהו חשוד בתיק בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

שכניו של חפץ גילו את ההשחתה, אך בתחילה לא היה ברור אם מדובר באקט שקשור אליו. חפץ נמצא בקשר עם גורמים ביחידת להב 433. בהמשך מסרה המשטרה כי מהחקירה עולה כי מי שניפץ את הדלת הוא שליח פיצה.

דלת הבית של ניר חפץ ()
הדלת המנופצת בכניסה לבניין שבו מתגורר חפץ

ניר חפץ בבית המשפט:
ניר חפץ (צילום: מוטי קמחי)

חפץ מתגורר בשכונת לב הפארק היוקרתית. השוטרים הגיעו לזירה יחד עם נציגים של יחידת להב 433. על פי השכנים, השוטרים לקחו את תכולת המצלמות שמצלמות את הבניין 24 שעות ביממה והותקנו בו רק לפני כמה חודשים. חפץ עצמו, על פי השכנים, לא נראה בבניין בימים האחרונים.

 

בוקי, אחד משכניו של חפץ, אמר ל-ynet בצהריים כי "הייתי בבית וראיתי את זה אחרי שזה קרה. באופן טבעי העלתי את האפשרות שזה קשור לניר חפץ. עד לפני שבוע הוא היה גר פה, אבל לפני שבוע הוא נעלם".

 

לדברי השכן, למרות הסיטואציה הוא לא חושש מהמצב: "זה לא מפחיד אותי. הוא לא ממשפחת פשע או משהו כזה. אבל גם לא בטוח בכלל שזה נגדו כי הזכוכיות האלו יכולות להתפוצץ לבד".

 

בעוד בוקי נשמע כמעט בטוח ששכנו קשור למקרה, שכנים אחרים כלל לא קשרו בין חפץ לבין ההשחתה - ובבניין אפילו הייתה שמועה עוד לפני הודעת המשטרה שמי שאחראי לאירוע היה שליח מגושם. "אני לא יודעת אם יש לזה קשר לניר, אני גם מקווה שזה לא קשור אליו", אמרה שכנה אחת, והוסיפה כי "הוא בסך הכל עוד שכן".

 

שכן נוסף, אמר ל-ynet כי הוא כלל לא קושר בין האירוע לבין היותו של חפץ שכן בבניין: "לך תדע באמת מה קרה כאן, אנחנו בכלל לא בטוחים שזה קשור אליו כשבאתי הביתה פשוט ראיתי את זה ככה".

 

חפץ זעם על השופט: "דמי יהיה על ידך"

חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה נתניהו ורעייתו, הגיע בתחילת השבוע לדיון בבית משפט השלום בתל אביב שעסק בבקשה להתיר לפרסם חלק מפרטים בפרשה שעליהם הוצא צו איסור פרסום.

 

חפץ זעם על כך שהשופט התיר לנהל את הדיון בדלתיים פתוחות, ואמר לו: "אדוני, זה שלא סגרת את הדלתיים, דמי יהיה על ידך. בית המשפט שופך את דמי, תוביל אותי לגרדום, הכול בסדר".

 

אחר כך יצא חפץ מאולם בית המשפט, ודיבר באופן פומבי עם כלי התקשורת לראשונה מאז שהפך לעד מדינה. "העדות שלי היא כל כולה אמת מזוקקת, ועבור האמת הזו אני משלם מחירים בלתי נתפסים", אמר חפץ בדבריו הקצרים.

 

יום לאחר מכן פנה חפץ לשר המשפטים אמיר אוחנה ודרש ממנו להתנצל באופן פומבי, עד יום שלישי הבא, על כך שהפר לטענתו את צו איסור הפרסום שהוטל על חלק מפרטי חקירתו - או שיתבע אותו.

 

"ביום רביעי עמדת על דוכן הנואמים בבית המחוקקים של מדינת ישראל, ונאמת בפני קהל הנוכחים, וכן נוכח כתבים, צלמים ומקליטים של אמצעי התקשורת השונים", כתב עורך דינו של חפץ בפתח המכתב. "בעודך מסתתר מאחורי חסינותך הלכאורית, חשפת בפני כולי עלמא פרטים האסורים בפרסום עפ"י צו שיפוטי, שקיומו היה ידוע לך - או למצער חייב היה להיות ידוע לך, ולו בחזקתך כשר המשפטים".

 

בנאומו במליאת הכנסת בשבוע שעבר, התייחס אוחנה לאחד ה"תרגילים" שביצעו החוקרים ב-21 בפברואר 2018, שלושה ימים לאחר מעצרו של חפץ. לפי השר אוחנה, "מביאים אישה צעירה שאין לה שום קשר לחקירות ראש הממשלה, ושואלים אותה סדרה של שאלות חודרניות, פולשניות, על טיב הקשר בינה ובין העד (חפץ). לאחר שסוחטים ממנה כמו מלימון את כל המידע - ואני מזכיר, היא איננה חשודה בדבר - הם מפגישים ביניהם במקרה במסדרון ומזכירים לו: ניר, אנחנו יודעים הכול, נטיל על המשפחה שלך פצצה".

 

חפץ חתם על הסכם עד המדינה רק כשבועיים לאחר מכן, ב-5 במרץ. לפיכך, עלתה ההערכה כי אין קשר בין התרגיל עם האישה שמסרה עדות לבין החלטתו. אתמול, עם זאת, פורסמו לראשונה ב-ynet תמלילים מחקירת חפץ ב-22 בפברואר, יום לאחר מהלך הלחץ המשטרתי - שאותו הבטיח היועץ המשפטי לממשלה לבחון - ובהם אמר חפץ לחוקרים שהוא מוכן לדבר על "משהו שיקדם את החקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים