שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AFP

  גנץ: "אחדות צריכה לשרת יותר מאירוע נקודתי חמור וקשה"

  יו"ר כחול לבן ביקר בשדרות ובעוטף עזה והתייחס לקריאות להרכבת ממשלת אחדות בצל סבב הלחימה: "לא לקחת אירוע נקודתי ולעטוף בו את השאלה הפוליטית". הוא התייחס למצב בעזה: "צריך להגיע למצב שבו ההרתעה משוחזרת והשקט נשמר ללא תנאי"

   

  גנץ מגיב לקריאות לממשלת אחדות בעקבות הלחימה בדרום    (צילום: משי בן עמי)

  גנץ מגיב לקריאות לממשלת אחדות בעקבות הלחימה בדרום    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  יו"ר כחול לבן, בני גנץ, ביקר היום (ד') בשדרות ובעוטף עזה והתייחס לקריאות להקמת ממשלת אחדות בעקבות סבב הלחימה בדרום: "אני קורא לאחדות כל הזמן ועושה את כל המאמצים כדי להקים ממשלת אחדות. אני לא מציע לקחת אירוע נקודתי ולעטוף בו את השאלה הפוליטית. האחדות צריכה לשרת יותר מאירוע נקודתי חמור וקשה ככל שיהיה".

   

  הסלמה בדרום - כל העדכונים:

  המגעים להפסקת אש: "זה יכול להיסגר הלילה"

  אישה נפצעה בינוני מפגיעת רקטה באשקלון

  יום הלחימה השני: אזעקות ללא הפסקה

   

  בני גנץ בביקור במרכז ההפעלה בשדרות (צילום: יאיר שגיא)
  גנץ בביקור בשדרות(צילום: יאיר שגיא)

  גנץ התייחס גם לתוצאה הרצויה של סבב הלחימה: "אני חושב שצריך להגיע לסיטואציה שבה ההתרעה משוחזרת והשקט נשמר ללא תנאי. נראה לאיפה המערכה תתפתח, אבל סופה חייב להיות קודם כל הרתעה מאוד מאוד חזקה".

   

  הוא הוסיף: "כשצריך להילחם – אז להילחם, כשצריך להפעיל את הכוח – מפעילים את הכוח וכשצריך לעשות פיתוח כלכלי שיגרום למחיר הפסד – צריך לעשות גם את זה. צריך לאפשר שכנות טובה בין שני הצדדים, לא צריך לוותר על התקווה ולבסס אותה ככל שרק ניתן. חייבת להיות הרתעה ואם יש פתח להסדרה על בסיס התפתחויות כלכליות ויחסי שכנות טובים – על הכיפאק".

  בני גנץ בביקור במרכז ההפעלה בשדרות (צילום: יאיר שגיא)
  גנץ עם ראשי המועצות מעוטף עזה(צילום: יאיר שגיא)

  "אני חושב שצריך ללכת למתווה אסטרטגי מקצועי שנשען על פעילות צבאית נרחבת, השגת הרתעה ואז בניית מנופים אחרים שכוללים תשתיות בתוך הרצועה ויחסי שכנות איתה", אמר הרמטכ"ל לשעבר. "אבל שלא נטעה אפילו לשנייה – בצד השני יש טרוריסטים רבים, זה לא האחיות תרזה, אלא אנשים שיורים טילים לתוך שטחים אזרחיים בכוונת מכוון ולא מבחינים בשום מטרה, ומעת לעת אין ברירה וצריך לעשות מעשה".

   

  גנץ הוסיף: "אם יש דרך שבה אפשר לקדם את השלום במדינת ישראל - אני ראשון השמחים. אני חושב שמוטלת עלינו חובה מוסרית לשמור על הביטחון ומוטלת עלינו חובה מוסרית לחתור לשלום, כדי שכשנדרוש מילדינו להמשיך להילחם פה בעוד עשרות שנים זה יהיה רק אחרי שנדע להגיד להם ביושר שעשינו את כל מה שאפשר כדי שלא יצטרכו להילחם".

   

  ראש העיר שדרות, אלון דוידי, שאירח את גנץ וחברי רשימת כחול לבן, התייחס גם הוא לנושא האחדות במערכת הפוליטית: "תעבדו ביחד כל המנהיגים, שיהיה קונצנזוס ויחד נלך לפיתרון משמעותי ביותר וכל אחד יביא את הרעיון שלו לפתור את המצב. אנחנו ניתן לכם את כל האורך רוח ונתמוך בכל הכוח על מנת שיהיה פתרון באיזור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים