שתף קטע נבחר

ילד הפלא של בלגיה מסיים אוניברסיטה

בחודש הבא יסיים לורן סימונס בן התשע את התואר הראשון שלו בהנדסת חשמל ויהפוך לאדם הצעיר בעולם שסיים אוניברסיטה. כשיגדל, הוא רוצה להיות אסטרונאוט או מנתח לב. "הוא כמו ספוג. כישרון יוצא דופן"

ילד פלא מבלגיה צפוי להפוך לאדם הצעיר ביותר אי פעם שסיים תואר אקדמי. לורן סימונס בן התשע לומד הנדסת חשמל באוניברסיטת איינדהובן לטכנולוגיה (TUE) בהולנד – מקצוע קשה אפילו לסטודנטים בוגרים.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

  ()
רוצה לפתח איברים מלאכותיים. סימונס

סימונס סיים תיכון בגיל שמונה, ואת התואר הראשון הוא צפוי להשלים בחודש הבא, בתום תשעה חודשים בלבד של לימודים. כשזה יקרה, הוא ייקח את תואר בוגר אוניברסיטה הצעיר בעולם ממייקל קירני, שזכה בתואר כשהשלים את לימודיו באוניברסיטת אלבמה בגיל עשר.

 

הגאון בן התשע כבר מוצף בהצעות מהאוניברסיטאות המובילות בעולם לתארים מתקדמים. הוא מתכנן להמשיך לתוכנית לימודים לתואר שלישי בהנדסת חשמל במקביל ללימודי רפואה. כשיגדל, הוא מקווה להיות אסטרונאוט או מנתח לב ולפתח איברים מלאכותיים.

  ()
"עושה כל מה שהוא אוהב". סימונס עם ההורים

סימונס מגיע ממשפחה של רופאים, אך הוריו, לידיה ואלכסנדר, לא יודעים להסביר איך הוא מצליח ללמוד דברים מהר כל כך. המורים שלו ניסו לפענח את הכישרון וערכו לו מבחנים רבים. "הם אמרו לנו שהוא כמו ספוג", אמר האב.

 

"הוא פשוט יוצא דופן", אמר סיורד הולשוף, מנהל חינוכי ב-TUE. הוא סיפר שסימונס הוא התלמיד הכי מהיר שעבר במוסד. "לא רק שהוא אינטליגנטי מאוד, אלא גם ילד מאוד אהוד".

 

סימונס דובר ארבע שפות וכבר יש מי שמשווים אותו לאלברט איינשטיין ולסטיבן הוקינג. למרות הכישרון הנדיר, ההורים שלו מקפידים שיהיה לו גם זמן לבילויים. "אנחנו לא רוצים שהוא יחמיר מדי עם עצמו. הוא עושה כל מה שהוא אוהב", סיפר האב. "אנחנו צריכים למצוא איזון בין היותו ילד לבין הכישרון שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים