שתף קטע נבחר

נתניהו בשיחת ועידה בשבת עם בכירים בליכוד: "גנץ יקים ממשלת מיעוט, נסחוף מיליונים"

לפני פגישת גנץ והנשיא ריבלין, התקשר נתניהו לשרים ולח"כים בליכוד, ואמר שקיבל אינדיקציות שגנץ יודיע בשבוע הקרוב על ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת: "זה אסון גדול מבחירות". בכיר בליכוד אמר שנתניהו ביקש "להבעיר הכול", בסביבת רה"מ הכחישו

דריכות בליכוד לקראת השבוע האחרון לפקיעת המנדט של יו"ר כחול לבן בני גנץ. שעות ספורות לפני פגישתו של גנץ עם נשיא המדינה (ב-19:00 במשכן הנשיא), ערך במהלך השבת ראש הממשלה בנימין נתניהו שיחת ועידה עם חברי הכנסת והשרים בליכוד והודיע להם שקיבל אינדיקציות לכך שגנץ מתכוון להודיע על הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת בשבוע הקרוב. הוא ביקש מהם לפעול כדי לייצר התנגדות ציבורית רחבה למהלך.

 

גורם בליכוד טען כי נתניהו ביקש להקים מחאה ציבורית נגד ממשלה כזאת ואמר כי צריך "להבעיר הכול", אולם בסביבת נתניהו טוענים שהדבר לא נאמר כלל.

 בני גנץ בנימין נתניהו (צילום: AFP, MCT)
בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: AFP, MCT)
 

"בחירות נוספות זה אסון אבל ממשלת מיעוט שנתמכת על-ידי הערבים זה אסון גדול יותר", אמר נתניהו לבכירי הליכוד.

 

נתניהו נשאל על ידי חברי הליכוד מדוע הוא משוכנע שגנץ יודיע על הקמת ממשלה שכזאת והשיב להם כי הוא יודע שרביעיית כחול לבן כבר הכריעה בעד מהלך כזה וכעת ינסו להכשיר אותו עם יתר חברי הרשימה וגם עם האגף הימני במפלגה, יועז הנדל וצבי האוזר. "אנחנו נעצור מהלך של ממשלת מיעוט", אמר לחברי הכנסת. "או שנתגבש לאופוזיציה רבת עוצמה שתסחוף אחריה מיליונים מתושבי ישראל שמתנגדים למהלך".

 

 

יצוין כי בכחול לבן ובישראל ביתנו לא אישרו כי בכוונתם להקים ממשלה שכזאת. למרות זאת, בליכוד החליטו לצאת למערכה שתכליתה קרב בלימה של מהלך כזה אם יוחלט להוציאו אל הפועל.

 

הערב פרסם השר יריב לוין פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בו כתב כי "כבר שבוע שלא הוזמנו לשום ישיבת מו"מ ואפילו טלפון מגנץ ומאנשיו לא קיבלתי. מתברר שגנץ צועד רק בכיוון הזוי אחד - נסיון הזוי להקים ממשלת מיעוט שנשענת על טיבי ועל עודה. ממשלה מסוכנת לישראל". השר אופיר אקוניס כתב: "כחול לבן יחד עם הסיעה הערבית המשותפת וישראל ביתנו מתכוונים להשביע ממשלת מיעוט שתסכן את ביטחון ישראל. כל זאת בניגוד מוחלט לכל הבטחה שנתנו גנץ, לפיד וליברמן לבוחריהם".

 

בסוף השבוע החלו ראש הממשלה והצוותים שפועלים איתו לבדוק אפשרות לערוך כנס מחר. מחר אמור נתניהו לכנס את פורום ראשי המפלגות מיד לאחר ישיבת הממשלה ולגבש איתם את הקו שלפיו יפעל בשבוע הקרוב כדי למנוע הקמת ממשלת מיעוט.

 

ביום רביעי האחרון מסר נתניהו הודעה במליאת הכנסת בנושא ההסלמה האחרונה בעזה, והתעמת עם חברי כנסת מהרשימה המשותפת.

 

 

נתניהו הדגיש את הניסיון להימנע מפגיעה באזרחים שאינם מעורבים בלחימה, ואמר כי בעבר וגם בעת האחרונה "למרות בקשות חוזרות ונשנות של מערכת הביטחון, לא אישרתי פעולות משום שבדקנו מה הסיכויים שייפגעו (בלתי מעורבים)". הוא האשים את חברי הכנסת הערבים שהם מעודדים טרור, שמטרתו לפגוע בכוונה באזרחים. חברי כנסת זעקו לעברו "אתה משקר ומסית נגדנו". ח"כ אחמד טיבי הוצא מאולם המליאה בהנחיית יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין.

 

"אם אתה פוגע בכוונה תחילה, אז אתה מבצע פשעי מלחמה. פשע מלחמה זה לעשות מה שעושים הטרוריסטים מעזה - הם באים בכוונה תחילה לפגוע באזרחים ואסור לך להתסתתר מאחורי אזרחים. אתם מקדשים את פשעי המלחמה שלהם", אמר ראש הממשלה לחברי הכנסת הערבים. "אתמול שמעתי הפגנה תומכת שלכם שבה חברת כנסת מבקשת בכל דרך להוקיע אותנו כפושעי מלחמה. זה בלתי נסבל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, MCT
בנימין נתניהו ובני גנץ
צילום: AFP, MCT
מומלצים