שתף קטע נבחר

בעזרת ריהאנה וקים קרדשיאן: הוצאה להורג נדחתה

בעוד ארבעה ימים אמור היה האסיר רודני ריד למות בזריקת רעל. ריד, שהורשע ברצח ונידון לעונש מוות ב-1998, טוען שראיה חדשה מוכיחה את חפותו. קים קרדשיאן, ריהאנה וביונסה התגייסו למענו וקראו להעניק לו חנינה. היום קבע בית המשפט: ההוצאה להורג נדחתה, דרוש דיון נוסף

 

בית המשפט לערעורים בטקסס השהה את הוצאתו להורג של רודני ריד, אסיר שחור שהורשע ברצח צעירה לבנה ונידון לעונש מוות לפני 21 שנה. עורכי דינו של ריד, שטוען שהוא חף מפשע, מספרים שראיה חדשה מוכיחה את חפותו. סיפורו מעורר עניין רב בארה"ב, וסלבריטאים התגייסו למענו וקוראים להעניק לו חנינה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

ההחלטה של בית המשפט התקבלה שעות אחרי שוועדת השחרורים והחנינות בטקסס המליצה לדחות את ההוצאה להורג, ב-120 יום. הוועדה סירבה לאשר את בקשתו של ריד להמיר את עונש המוות שלו במאסר עולם.

קים קרדשיאן ריהאנה (צילום: gettyimages)
קים קרדשיאן וריהאנה. בינתיים המאבק מצליח(צילום: gettyimages)
 

ריד בן ה-51 אמור היה למות בזריקת רעל ב-20 בנובמבר. הוא הורשע ברצח סטייסי סטיטס, צעירה בת 19, בשנת 1996. התביעה טענה שריד אנס את סטיטס וחנק אותה למוות כשהייתה בדרך לעבודה. ריד, שהיה אז בן 28, נעצר בעקבות דגימת DNA שנלקחה מהגופה. ריד טען שהוא חף מפשע, ושהוא וסטייסי ניהלו רומן. ב-1998 הוא הורשע ונידון לעונש מוות.

 

מאמציו של ריד לבטל את הוצאתו להורג זכו לאחרונה לתמיכת כוכבות אמריקניות, בהן ביונסה, אופרה ווינפרי, ריהאנה, קים קרדשיאן וג'יג'י חדיד. יותר מ-2.9 מיליון בני אדם חתמו על עצומה אינטרנטית שוקראת למושל טקסס גרג אבוט להעניק חנינה לאסיר שהורשע ברצח.

ארה
הפגנת תמיכה ברודני ריד(צילום: AP)

ארה
(צילום: AP)
 

"תחתמו על העצומה אם אתם לא מאמינים שהממשלה צריכה להרוג אדם חף מפשע!", אמרה הזמרת ריהאנה. "המושל אבוט, איך אתה יכול להוציא להורג שמאז משפטו נחשפה ראיה משמעותית שתפטור אותו מעונש ואפילו תסבך אדם נוסף?", שאלה כוכבת הריאליטי קים קרדישאן. "אני מפצירה בך לעשות את הדבר הנכון".

 

מחוקקים משתי המפלגות, כולל הסנאטור הרפובליקני של טקסס טד קרוז, ביקשו מבית המשפט לבחון היטב את הראיה החדשה של ההגנה. בפסיקת בית המשפט לערעורים הוחלט שהתיק יחזור לבית המשפט המחוזי, כדי לבחון את טענתו של ריד ואת הראיה החדשה. אותה ראיה היא הצהרה של אסיר לשעבר. אותו אסיר הצהיר שהארוס של סטייסי התוודה בפניו לפני כמה שנים שהוא הרוצח, כשישב מאחורי הסורגים. עורכי דינו של הארוס מכחישים את הדברים.

ארה
רודני ריד. יינצל מהוצאה להורג?(צילום: AFP)
 

קים קרדשיאן ביקרה את ריד כשהוא קיבל את הבשורה על עיכוב עונש המוות. לעוקביה באינסטגרם מסרה קרדשיאן שהיא "לא יכולה לתאר את ההקלה ואת התקווה שיש כרגע בחדר", וכתבה: "היום היה לי את הכבוד לפגוש את רודני ריד באופן אישי, ואת הזכות לשבת איתו כשהוא קיבל את החדשות שבית המשפט העליון בטקסס החליט על עיכוב ביצוע והחזיר את התיק לבית המשפט לדיונים נוספים".

 

קרדישאן, שלומדת משפטים, פועלת בשנים האחרונות למען שחרור אסירים שהיא מאמינה בחפותם או תומכת בשחרורם. בשנה שעברה הצליחה קרדשיאן לשחרר מהכלא את אליס מרי ג'ונסון, שנשלחה ל-22 שנות מאסר בגלל עבירות סמים. קרדשיאן ביקרה בבית הלבן, ושכנעה את דונלד טראמפ להעניק לאסירה חנינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
קים קרדשיאן וריהאנה
צילום: gettyimages
מומלצים