שתף קטע נבחר

משתגעים על מסי: חמישה אוהדים כותבים על ההתמכרות לפרעוש

חשבתם שאתם אוהדים שרופים של כוכב ברצלונה ונבחרת ארגנטינה? כדאי שתקראו מה עושה השם שלו לאלו שלא מעבירים רגע בלי מחשבות עליו. חמישה טורים, מכנה משותף אחד: טירוף

אם אתם אוהדים של ברצלונה או נבחרת ארגנטינה וחושבים שאתם מעריצים אמיתיים של ליונל מסי, כדאי שתקראו איך נראים החיים של אלו שלא מעבירים רגע בלי לחשוב עליו. רגע לפני נחיתתו של הכוכב בישראל, חמישה אוהדים כותבים: למה אנחנו מכורים לפרעוש.

 

 

ילד שלי, ליאו

יוסי ארביב, בן 38, פתח-תקווה

 

לאו מסי הוא הדבר הכי שלם שראיתי בכדורגל. שחקן שגדל בתוך המועדון, צמח איתו ופרץ כל גבול אפשרי. עבורי זו הערצה יום־יומית, משהו שנמצא איתי תמיד, חרוט על גופי. אני מרחם על הילדים שלי, שגדלו עליו ולא ראו משהו אחר לפניו. יום אחד זה יסתיים ואז הכדורגל לא יהיה עבורם אותו דבר.

 

יוסי ארביב (צילום: אורן אהרוני)
יוסי ארביב עם ילדיו(צילום: אורן אהרוני)

יוסי ארביב (צילום: אורן אהרוני)
שמות הילדים בתעודת הזהות של ארביב(צילום: אורן אהרוני)
 

הקעקוע על רגלו של ארביב (צילום: אורן אהרוני)
ארביב מציג את הקעקוע. הערצה יום-יומית(צילום: אורן אהרוני)
 

 

לפני עשר שנים הייתי בקלאסיקו, שבו מסי הבקיע שלושער. באותו רגע אמרתי למי שהפכה לאשתי שאם יהיה לנו בן, נקרא לו ליאו. וכך היה. אני גם הראשון שהציע נישואין על הדשא של קאמפ נואו שהוא לא ספרדי או קטלאני. באותה תקופה לא היה אחד בישראל שקרא לבן שלו "ליאו".

 

כולם הסתלבטו עליי ושאלו "מה זה השם הזה? יצחקו עליו בבית הספר", אבל החלטתי שאני הולך על זה בכל זאת, והיום אפשר לראות כאן מאות ילדים עם השם הזה. בדיוק היום בני חוגג את יום הולדתו ה־10, אך לצערנו לא הצלחנו לקנות כרטיסים ולתת לליאו שלנו את המתנה שהוא כל כך רצה.

 

יוסי ארביב (צילום: אורן אהרוני)
מסי והאולטראס של בארסה מככבים בבית ארביב(צילום: אורן אהרוני)

יוסי ארביב (צילום: אורן אהרוני)
הקעקוע על הרגל של ארביב(צילום: אורן אהרוני)
 

 

תופעה על־טבעית

קטיה אגינוב, בת 28, נתיבות

 

קשה להגדיר את התופעה העל־טבעית ששמה לאו מסי. הוא הצמרמורת שעוברת לך בגוף כשאתה צופה בו עובר שחקן ועוד שחקן, מפיל את היריב לרצפה וגורם לך לתפוס את הראש. הוא תחושת השמחה הזו שמשתלטת לך על הגוף תוך כדי ההבנה שחזית במשהו יוצא דופן. 1.70 מטר של אמנות טהורה, דברים שאפשריים רק בדמיון.

 

קטיה אגינוב (צילום: הרצל יוסף)
החדר של קטיה מוקדש רק לשחקן אחד(צילום: הרצל יוסף)

 

הסטטיסטיקה, השיאים, השערים, הבישולים - כולם מצביעים על כך שהוא השחקן השלם ביותר שהיה. בארגנטינה אוהבים לבקר אותו, אבל האמת היא שבלעדיו הם אפילו לא עולים למונדיאל. הוא סיפור שנותן תקווה. ילד ביישן עם בעיות בריאותיות שמגשים את החלום והופך לשחקן הטוב בהיסטוריה, אבל נשאר צנוע ואדיב.

 

אני מקפידה לטוס מספר פעמים בשנה כדי לצפות בו עושה קסמים בברצלונה, ואפילו שפר מזלי להיות איתו באותה טיסה. אני מניחה שהוא גורם לי ולכל האנשים שיגיעו לראות אותו בישראל להרגיש שוב כמו ילדים שרק רוצים להתקרב למושא הערצתם, לבדוק אם הוא אמיתי.

 

קטיה אגינוב (צילום: הרצל יוסף)
אגינוב והספרים על מסי(צילום: הרצל יוסף)

 

אהבה ללא תנאים

סתיו מלמד, בת 22, כפר-סבא

 

החיבור שלי לברצלונה נוצר כשהייתי ילדה. בפעמים הראשונות הוריי לא הבינו למה אני מדליקה את הטלוויזיה ומזפזפת לכדורגל. אבא שלי התלהב, ובשנים האחרונות גם אמא נכנסה לעניינים. לא כולם מבינים מה זה להיות אוהד קבוצה, עד שהם לא נכנסים לזה. העצבים, הלחץ, התסכול, השמחה - אלה דברים שמשפיעים על מצב הרוח.

 

סתיו מלמד (צילום: עוז מועלם)
סתיו מלמד. מסי משפיע תמיד על מצב רוחה(צילום: עוז מועלם)

 

במשחקים גדולים, כשהקבוצה מנצחת, אנשים שולחים לי הודעות כדי לוודא שהשמחה לא גרמה לי להתעלף. כל מי שיסתכל בפייסבוק ובאינסטגרם שלי, תספיק לו דקה כדי להבין שזה הדבר הכי משמעותי אצלי.

 

כשהודיעו שארגנטינה ומסי מגיעים לארץ, הייתי בברצלונה. הדבר היחידי שעבר לי בראש זה "רק שלא יפתחו את המכירה כשאני פה". פירסמו כתבות בכל האתרים בארץ. כשפתחתי את הפייסבוק ראיתי מעל 20 תיוגים של חברים. הם דאגו שלא אפספס את זה.

 

סתיו מלמד (צילום: עוז מועלם)
סתיו מלמד. החברים דאגו שלא תפספס את מסי בארץ(צילום: עוז מועלם)

 

אחרי ההפסד בגמר המונדיאל בברזיל, מסי התראיין ואמר: "לפעמים אתה צריך להבין שאתה לא יכול תמיד לנצח". זה גרם לי להעריך אותו יותר, ואני תמיד משתמשת במשפט הזה.

 

נצבע את ת"א

גונסלו קול, בן 28, רמת-גן

 

נולדתי בארגנטינה ועליתי בגיל עשר. מאז ומתמיד הייתי אוהד שרוף של ארגנטינה ובוקה ג'וניורס, ואני מעריץ של לאו מסי, הן כשחקן והן כאדם. לא אפספס את ההזדמנות, ומובן שאני הולך למשחק בבלומפילד כדי לראות את מסי בגודל טבעי.

 

גונסלו קול (צילום: עוז מועלם)
גונסלו קול. כמובן שגם הוא יהיה בבלומפילד(צילום: עוז מועלם)

 

אני מנהל דף של נבחרת ארגנטינה בישראל ומארגן מפגשי אוהדים בארץ בזמן מונדיאל, קופה אמריקה או כל משחק חשוב אחר. אני מרכז את ההכנות ומארגן מקומות לצפייה משותפת.

 

ליוויתי את ארגנטינה בכל מקום ובכל טורניר, אבל ההתרגשות הרבה יותר גדולה כשהם באים לישראל. אנחנו מכינים מסיבה ממש גדולה ביום המשחק - נבוא לצבוע את ת"א בתכלת־לבן, ואני יכול להבטיח שתהיה חגיגה שלא תישכח.

 

גונסלו קול (צילום: עוז מועלם)
גונסלו קול מתכונן לחגיגה בלתי נשכחת(צילום: עוז מועלם)

 

כשהחלו להתעורר ספקות בנוגע לקיום המשחק בעקבות המצב הביטחוני, לא הצלחתי להירדם בלילות. חששתי ששוב זה ייגמר בעוגמת נפש. אבל הנה, בסוף זה קורה ואני בטירוף. מחכה בקוצר רוח. הלוואי שהמשחק הזה יעזור למסי לשבור את המנחוס, והוא ייקח תואר עם הנבחרת.

 

מסי בר

יעקב מסי פרגי, בן 59, מושב שזור

 

זו אהבת אמת. לא רק ללאו מסי השחקן, אלא גם לאיש הצנוע, זה שתמיד יודע להודות לשחקן שבישל לו, זה שאחרי כל שער מודה לאלוהים ולסבתא שבשמיים. בנאדם פשוט - וזו הגדולה שלו.

 

יעקב מסי פרגי (צילום: אביהו שפירא)
יעקב מסי פרגי. אהבת אמת(צילום: אביהו שפירא)

יעקב מסי פרגי (צילום: אביהו שפירא)
תעודת הזהות של יעקב מסי פרגי(צילום: אביהו שפירא)

יעקב מסי פרגי (צילום: אביהו שפירא)
יעקב מסי פרגי בבר(צילום: אביהו שפירא)
 

 

מסי־מאניה התחילה באולימפיאדת בייג'ינג, שבה ראיתי לראשונה את הפלא. שיפשפתי את העיניים - כל נגיעה בכדור הייתה קסם, ומאז טסתי לעשרות משחקים של ברצלונה.

 

לפני תשע שנים החלטתי להוסיף את השם לתעודת הזהות, וכל מכריי קוראים לי מסי. אני משתתף בהרקדות וגם שם מכנים אותי מסי. המדריך שלי אומר: "זה מסי שרוקד ומסי השני רוקד במגרש".

 

לפני חצי שנה קיעקעתי על רגל שמאל את השם שלו. בניתי בר בבית שקוראים לו "מסי בר", ואני מקרין בו משחקים לחברים. התאורה בגינה שלי בצבעי כחול־סגול של ברצלונה.

 

תתפלאו, אבל אני לא הולך למשחק בבלומפילד, כי כבר ראיתי את מסי עשרות פעמים. ויתרתי כדי לאפשר לאחרים להשיג כרטיס. אני מתרגש בשבילם.

 

יעקב מסי פרגי (צילום: אביהו שפירא)
הקעקוע על רגלו של יעקב מסי פרגי(צילום: אביהו שפירא)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
קטיה אגינוב
צילום: הרצל יוסף
מומלצים