שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עוד בחירות - נזק גדול פי אלף מטילים מעזה

  ארגונים חברתיים משותקים ועומדים לקרוס בלי שתוקם ממשלה. משם, הדרך לנזק אדיר למגזר העסקי קצרה ביותר | מנכ"ל "השומר החדש" קורא להצטרף ל"מחאת הסולמות"

  אז למה אזרחי ישראל רדומים? בשבוע שעבר חווינו שיתוק חסר תקדים של מדינת ישראל בעקבות חיסולו של בכיר הג'יאהד האיסלאמי בעזה, בהא אבו אל-עטא. מאות טילים נורו לישראל, שיתקו את מערכות החינוך, סגרו אלפי בתי עסק והשאירו מאות אלפים בבתים ללא אפשרות לצאת למקומות העבודה שלהם. אין צורך לפרט את הנזק הכלכלי האדיר שלו הסיטואציה הזאת גרמה, שלא לדבר על עוגמת הנפש והפגיעה האדירה בחלשים ומחוסרי ההגנה.

   

   

  אז למי שתהה - השיתוק והנזקים החברתיים והכלכליים שאליהם מדינת ישראל מתקדמת, גדולים פי-אלף במקרה של מערכת בחירות שלישית.

  יואל זילברמן (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
  יואל זילברמן(צילום: אלעד גרשגורן)
   

  בשונה מטילים מתעופפים וסכנת מוות מיידי, במקרה הזה מדובר בתהליכים הרסניים שרבים מהם סמויים מן העין. כבר בימים אלו מאות גופים חצי ממשלתיים, ארגוני רווחה, חינוך, תעסוקה וכדומה עודכנו על ידי הממשלה על עצירת התקציבים והפרויקטים המופעלים על ידם, כאשר חשוב לזכור שברוב המקרים מדינת ישראל מחוסרת כלים ואפשרויות לבצע פעולות קיומיות הכרחיות - ולכן מקיימת אותן דרך גופים עם מומחיות בתחומים חברתיים שונים.

   

  בהיעדר תקציב וגיבוי ממשלתי, מאות גופים נמצאים כפסע לפני פיטורים רחבי היקף וכאוס תפעולי. הם פועלים בתחומים חברתיים קיומיים הנוגעים בכל שכבות הגיל וסוגי האוכלוסייה בישראל. משם, הדרך לנזקים האדירים במגזר העסקי קצרה ביותר.

   

  שיח המפלגות שאותו אנחנו שומעים ברשתות החברתיות ובתקשורת הוא פלגני, נקמני, נוטר טינה וקטנוני. אם השיח הזה מתקיים בצדק או שלא בצדק, זה חסר משמעות במצב הנוכחי. אין בו כדי לשפר את מצב האחדות, את ביטחון המדינה או את כלכלתה. נהפוכו, "קדושת הפלגנות" מובילה למשבר אמון מעמיק, לערעור מנהיגותם של ראשי המפלגות עצמם ולהתארגנויות אזרחיות שפועלות כדי להתגבר על היעדר המשילות.

   

  המלחמות הבין מפלגתיות העלו את מנהיגיה על "אילנות גבוהים", כך שכרגע אין אפשרות אחרת להוריד אותם מהצהרותיהם אלא רק על ידי "סולמות" שנציב אנחנו, החברה האזרחית, בתקווה שפעולה רחבת היקף תעורר, תחבר, תאחד ובטווח ארוך גם תרפא את "שנאת החינם" שהתגברה לה בעת הזאת. בציפייה לבשורות טובות של ממשלת אחדות מיידית. "מחאת הסולמות" מתרחבת. הצטרפו לעיר האהלים ממול לכנסת ישראל (וצרפו סולם לרשימת הציוד).

   

  יואל זילברמן הוא מייסד ומנכ"ל "השומר החדש"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים