שתף קטע נבחר

בבחירת צמיגים - הביטוי "יהיה בסדר" לא תופס

אם נשווה רכב לאצן, הרי שהצמיגים הם נעלי הריצה של הרכב שלכם, כמו שאתם בוחרים במותגים כשאתם קונים נעלי ריצה כך גם רצוי כשאתם בוחרים את צמיגי הרכב שלכם, צמיגים הם אביזר הבטיחות והשליטה החשובים ביותר ברכב שלכם

מה הסיבה לכך שהצמיגים הם אביזר הבטיחות והשליטה החשובים ביותר ברכב?

הם הקשר היחיד שמחבר בין המכונית לכביש ואחיזת הכביש של הצמיגים היא המפתח לכיוון ולמהירות בהם תנוע המכונית בבטחה ללא סכנה לנהג ולנוסעים, למעשה מחקר שנעשה באחרונה עבור משטרת ישראל מגלה כי 26% מהתאונות הקטלניות אירעו בגלל צמיגים לא תקינים או לא איכותיים מספיק.

  (צילום: באדיבות צמיגי מישלן)
(צילום: באדיבות צמיגי מישלן)


ככל שהצמיגים איכותיים יותר, כך מרחק הבלימה יקטן משמעותית מול צמיגים לא איכותיים ויכולת השליטה ברכב, אחיזת הכביש – תגבר!

 

מה הופך צמיג לצמיג איכותי יותר מאחרים ?

פרופיל של צמיג איכותי תלוי בין היתר בעיצוב הצמיג, באיכות החומר, הגומי ורוחב הצמיג, בעובי ועומק החריצים של הצמיג, צמיגים איכותיים מציעים תמיד את תערובת הגומי המיטבית עם חריצים מותאמים. פחות פרופיל ומשקל נמוך הם ערבויות לצמיגים בעלי נסיעה חלקה, זכרו שצמיגים רחבים מאותו סוג ועם לחץ אוויר זהה פועלים טוב יותר וקל יותר מצמיגים צרים, כך תוכלו ליהנות מחיי מסלול מרביים ואחיזת כביש במזג אוויר קיצי או בנהיגה על כביש רטוב.

 

צמיגים איכותיים חוסכים לך דלק בכל חודש

כאשר מחירי הדלק משתנים ללא הפסקה, נהגים רבים מחפשים להגדיל את יעילות צריכת הדלק ברכב.

 

אחת הדרכים היעילות ביותר היא בחירה נכונה של סט הצמיגים עבור רכבך.

 

  (צילום: באדיבות צמיגי מישלן)
(צילום: באדיבות צמיגי מישלן)
 

יצרני צמיגים ידועים דוגמת מישלן או אחרים משתמשים בטכנולוגיות חדשניות כדי לייצר צמיגים שמורידים את התנגדות הצמיג עם הכביש, ירידה בחיכוך מורידה את התנגדות הרכב והצמיג ממשיך לנסוע בלי לאבד אנרגיה, נוצר פחות חום ופחות דלק הדרוש להנעת הרכב ובכך גם לחסוך עד 5% בצריכת דלק כל חודש!

 

לצמיגים איכותיים יש אחיזת כביש ויכולת בלימה גבוהים יותר בכביש רטוב ויבש

חריצים מותאמים בצמיג איכותי דוחפים את המים מהצמיג על מנת לצמצם את האיום בסחרור הרכב ואיבוד שליטה בכביש רטוב, החריצים מגבירים את אחיזת הכביש של הצמיג בכל תנאי מזג אוויר.

 

תכונה נוספת וחשובה לא פחות היא משקל הצמיג, על ידי שימוש בחומרי גומי קלים וחדשניים, הצמיג קל יותר ולכן מפחית את כמות החיכוכים עם הכביש, צמיגים באיכות ירודה יכולים להתפוצץ במצבי קיצון של החלקה או סיבובים מסוכנים ולכן חשוב לנהוג על צמיגים איכותיים בעלי תו תקן ולהקפיד לבדוק לחץ אוויר כל שבועיים על מנת לשמור על על אורך חיי הצמיג ואחיזת הכביש שלו.

  (צילום: באדיבות צמיגי מישלן)
(צילום: באדיבות צמיגי מישלן)
  

איגוד הבטיחות לכלי רכב בארה"ב (ה-NHTSA) קבע בשנים האחרונות ש- 5% מתאונות הדרכים נגרמו בגלל ליקוי שקשור לצמיגים, כולל לחץ אוויר נמוך מדי. למעשה, על פי אותו מחקר שבחן תאונות דרכים רבות, מכונית שצמיגיה אינם מנופחים כהלכה ובהתאם להנחיות היצרן נמצאת בסיכון של פי 3 (!) להיות מעורבת בתאונה קטלנית, ובעצם נכון יותר לומר שלא המכונית נמצאת בסיכון אלא בני האדם שנמצאים בה.

 

בצמיג איכותי אין חתכים, סדקים או עיוותים, ובפרט שעומק החריצים בסוליות הוא לפחות 2.5 מ"מ. בכל מקרה של ספק - בדיקת צמיגים בתקריה מקצועית לא תגזול מכם יותר מדי זמן או כסף, ולעומת זאת תספק תמורה יקרת ערך: החלפת צמיגים שעלולים לסכן אתכם או לחילופין הבטחת המשך נהיגה עם הצמיגים הקיימים בראש שקט ומתוך ידיעה ודאית שהם תקינים.

 

בכל מקרה מומלץ לבצע בדיקת חורף שכוללת גם בחינה מעמיקה של הצמיגים - גם אם החורף בישראל אינו מאוד קשה, עדיין ישנם ימים שבהם תנאי הכביש מחייבים צמיגים שאין בהם דופי ושמבטיחים אחיזת כביש אופטימלית ובנוסף זוהי פשוט הזדמנות טובה להגביר את תדירות הבדיקות של הצמיגים ע"י מומחים.

 

  (צילום: באדיבות צמיגי מישלן)
(צילום: באדיבות צמיגי מישלן)
 

 

קוגול יוניטרייד, יבואנית ומפיצה רשמית של צמיגי מישלן בישראל. לפרטים נוספים, היכנסו>>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים