שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו נפגש עם משפחות גולדין ושאול וביטל פגישה עם קרובי מנגיסטו

  ראש הממשלה עדכן את משפחות גולדין ושאול במאמצים להשבת הבנים. לאה ושמחה גולדין: הוא הבטיח שלא יוחזרו עוד גופות לעזה. משפחתו של אברה מנגיסטו זעמה: "ביטלו איתנו פגישה ברגע האחרון", אך לשכת ראש הממשלה הודיעה כי נתניהו ייפגש עמה ביום חמישי

  ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם משפחת גולדין ומשפחת שאול בלשכתו בירושלים ועדכן אותן במאמצים להשבת הדר גולדין ואורון שאול שנהרגו בעזה ובהתפתחויות האחרונות. בפגישה לא נכחו קרוביהם של אברה מנגיסטו והישאם א-סייד המוחזקים אף הם בידי חמאס. משפחת מנגיסטו מסרה כי "מה שביבי לא מעז לעשות למשפחות גולדין ושאול, לבטל איתם פגישה ברגע האחרון, אין לו בעיה לעשות מול משפחת מנגיסטו".

   

  משפחת מנגיסטו אומרת כי הופתעה לגלות על פגישת נתניהו עם משפחות גולדין ושאול, וציינה כי אתמול הודיעו לה שהפגישה עם ראש הממשלה נדחתה, ללא הצעת מועד חדש. "מתברר שהדחייה הייתה רק עבור מנגיסטו", אמרו. מאוחר יותר הוציאה לשכת ראש הממשלה הודעה שבה נמסר כי נתניהו ייפגש ביום חמישי עם משפחות מנגיסטו וא-סייד.

     ()

  שמחה ולאה גולדין (צילום: AFP)
  שמחה ולאה גולדין(צילום: AFP)

   

  לטענת משפחת גולדין, נתניהו הודיע בפגישה כי הורה שישראל לא תעביר גופות נוספות לעזה עד להשבת החיילים. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי המשפחות העלו בפגישה דרכי פעולה נוספות וראש הממשלה הנחה את צוותו לבדוק את האפשרויות שעלו. בפגישה השתתפו גם שר האוצר וחבר ועדת השרים לענייני שבויים ונעדרים משה כחלון, ראש המל"ל מאיר בן-שבת, המזכיר הצבאי לראש הממשלה תא"ל אבי בלוט ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום. 

   

  האזכרה: חמש שנים לנפילתו של סגן גולדין    (צילום: ניצן דרור)

  האזכרה: חמש שנים לנפילתו של סגן גולדין    (צילום: ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הדר גולדין שנהרג ב"צוק איתן" וגופתו מוחזקת בידי חמאס ()
  הדר גולדין שנהרג ב"צוק איתן" וגופתו מוחזקת בידי חמאס

  ארוע ההזדהות עם משפחות גולדין ושול לאחר טקס אזכרה לחללי צוק איתן (צילום: אוהד צויגנברג)
  זהבה שאול לצד תמונתו של בנה, אורון (צילום: אוהד צויגנברג)

   

  במסגרת הפגישה, שארכה יותר משעה, התקיים דיון בעניין ההסדרה מול חמאס בעזה. ראש הממשלה, כך לדברי משפחת גולדין, חיזק את דבריו מלפני שנה והבטיח שלא תהיה הסדרה מול עזה ללא השבת החיילים אורון שאול והדר גולדין.

   

  הפגישה עסקה גם בעניין השבת גופת מחבל שנהרג לפני שבועיים לעזה. נתניהו הודיע ללאה ולשמחה גולדין כי הורה לכל הגופים העוסקים בהשבת גופות המחבלים כי ישראל לא תעביר גופות נוספות לעזה עד להשבת החיילים.

   

  נקודה נוספת שעלתה בפגישה עסקה בפעילות של משפחת גולדין בזירה הבינלאומית והדין הבינלאומי. בעניין זה הבטיח נתניהו לפעול באופן אישי במישור הבינלאומי על מנת להפעיל לחץ על חמאס באמצעות האו"ם והמדינות התורמות, ולהביא להשבת חיילי צה"ל והאזרחים הישראלים שנמצאים בעזה.

   

  הפגישות התקיימו לאחר שבמהלך השבועיים האחרונים פנתה משפחת גולדין, באופן ישיר ובאמצעות יועציה המשפטיים, ומחתה על החלטת ממשלת ישראל להחזיר לעזה גופת מחבל מזוהה חמאס ושחררה מחבל חי שחדר חמוש לפני יותר משנה לשטח ישראל. לאחר השבת הגופה והמחבל החי קיים חמאס תהלוכות ניצחון בעזה.

   

  כאמור, נציגי משפחות מנגיסטו וא-סייד לא נכחו בפגישה בלשכת ראש הממשלה. מתאם השבויים והנעדרים של מדינת ישראל, ירון בלום, נאלץ להתנצל באחרונה על כך שאמר בריאיון כי אברה מנגיסטו חצה בעבר את הגבול פעמיים ובכל פעם הוחזר לישראל.

   

  בריאיון התייחס בלום לסוגיית השבויים מנגיסטו והישאם א-סייד ואמר: "שניהם חולים בנפשם, לצערי שניהם חצו בלי שהם יודעים לאן הם הולכים. זו לא פעם ראשונה שהם חצו את הגבול לכיוון רצועת עזה. בפעמיים הקודמות אברה מנגיסטו הוחזר, והישאם א-סייד פעמיים לפני זה חצה והוחזר, כי חמאס ראה שהם לא בריאים בנפשם. ובפעם השלישית הם (חמאס) בחרו באופן ציני, בניגוד לחוקים הבינלאומיים, להשאיר אותם אצלם, למרות מצבם הבריאותי-רפואי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים