שתף קטע נבחר

בנו נחשד בגניבת רכב ונורה למוות: "הוא חוסל"

באסם סאלם אבו נאב, אביו של פיראס שנורה ונהרג בידי שוטר לאחר שנחשד בגניבת מכונית, השמיע בשיחה עם אולפן ynet טענות קשות כלפי המשטרה: "הוציאו אותו מהאוטו כדי לחסל אותו. הוא לא גנב, האוטו היה של חבר שלו". המשטרה: "החקירה מתנהלת, מנועים מלהגיב"

 

 

באסם סאלם אבו נאב, אביו של פיראס ממזרח ירושלים שנורה למוות אתמול (ראשון) בידי שוטר, לאחר שנחשד בגניבת כלי רכב ליד מחסום המנהרות, טען בשיחה עם אולפן ynet: "הוא לא גנב ולא היה מרדף. הוציאו אותו מהאוטו כדי לחסל אותו".

 

אמש הודיעה מח"ש כי פיראס נורה לאחר שיצא מן הרכב - ולא במהלך מרדף אחריו כפי שדווח תחילה. המשטרה: "עם קרות האירוע פתחה מח"ש בחקירה כמקובל. על כן אנו מנועים מלהגיב בשלב זה". 

פיראס אבו נאב ()
"הוא לא גנב ולא כלום". ההרוג פיראס אבו נאב

- המשטרה לא עדכנה אתכם?

"עדיין לא. אני אפילו לא יודע איפה הוא נסע. הלכתי לתחנת המשטרה בעיר שלנו, אף אחד לא עזר לי. עד עכשיו אני בבית משפט, עד עכשיו לא קורה כלום".

 

- במשטרה טוענים שפיראס סיכן את השוטרים, לא עודכנת בכל הפרטים?

"הם אמרו שהם ירו באוטו, אבל אני ראיתי את האוטו ואין בו שום כדור. הוא נמצא במגרש הרוסים", אמר האב, שהכחיש את הטענה כי בנו גנב את כלי הרכב: "האוטו של חבר שלו, הוא לא גנב".

 

האב גם הדף את הטענה כי בנו היה חבר בחוליית גנבי כלי רכב. "זה לא נכון", טען, "גם אמרו שהיה מרדף שבמהלכו ירו באוטו, אבל לא היה שום דבר. הם הוציאו אותו מהאוטו כי חיסלו אותו".

 

- זו טענה מאוד חמורה נגד משטרת ישראל.

"זה ככה. הם הוציאו אותו מהאוטו וחיסלו אותו במקום. לא היה לו נשק, לא סמים, גם לא עבר פלילי. כלום".

 

כאמור, אמש מסרה מח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) כי אבו נאב נורה על ידי שוטר לאחר שיצא מכלי הרכב ולא במהלך מרדף. השוטר היורה נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים, והחקירה נמשכת.

  

עוד נמסר ממח"ש אתמול כי "בשעות הבוקר המוקדמות התקבל דיווח על אירוע ירי סמוך לירושלים במהלך מרדף משטרתי אחר חשודים בגניבת כלי רכב. על פי החשד, לאחר שהחשוד יצא מכלי הרכב, הוא נורה ואושפז בבית החולים שערי צדק, שם נקבע מותו".

 

האירוע התרחש באזור מחסום המנהרות לכיוון השטחים. המשטרה מסרה כי במהלך פעילות מבצעית של בלשים באזור ירושלים זוהו שלושה כלי רכב שנגנבו מאזור גבעת משואה, והתפתח מרדף אחריהם. אתמול בבוקר טענה המשטרה שאבו נאב סיכן את חייהם של שוטרים ושל נהגים בכביש. במהלך המרדף נעצרו ארבעה חשודים נוספים, כולם פלסטינים תושבי מזרח ירושלים והשטחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נחשד בגניבת רכב ונורה. פיראס אבו נאב
מומלצים