שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ישראל קטורזה: "אני מוכן לשבת במקלט חודש כדי שבדרום יהיה שקט"

  האלבום הראשון שישראל קטורזה רכש היה של אריק איינשטיין. "הייתי לוקח את החברות שלי לדייטים ומצטט את השירים שלו", הוא מספר בריאיון לקראת המחזמר משיריו בו הוא מככב, וגם מסביר למה תרבות הרשתות מסוכנת ומדוע חשוב לדבר על הדרום גם בשגרה

  הוא מתחזק עמודי פייסבוק ואינסטגרם פעילים עם עשרות אלפי עוקבים, מבין, מכיר וגם מעריך את כוכבי הרשת אבל ישראל קטורזה חושב שאסור לתת לתרבות החדשה לגרוס את עמודי התווך של התרבות הישראלית. "אני חושב שאנחנו צריכים לתת הרבה יותר כבוד ליוצרים וזמרים מבוגרים. אני חלילה לא חושב שמזלזלים אבל מרגיש שלא נעשה מספיק כדי לשמר את התרבות הישראלית".

   

  "תראה לדוגמה את שארל אזנבור", הוא מסביר. "הוא נפטר לפני שנה בערך אבל הוא היה בישראל והופיע כאן כשהיה בן יותר מ-90. איפה יש כאן דבר כזה? אני לא יודע למה זה לא קורה, אולי משום שהשוק מצומצם. אבל אין ספק שצריך לתת יותר כבוד".

  ישראל קטורזה (צילום: ארגון אלמנות ויתומי צה
  מזחמר חדש. ישראל קטורזה(צילום: ארגון אלמנות ויתומי צה"ל)

  את הדברים הללו אומר הסטנדאפיסט ישראל קטורזה בזמן שהוא עובד על מחזמר חדש לחנוכה בשם "כמו גדולים", עם שיריו של אריק איינשטיין המנוח. "השירים שלו משתלבים בסיפור שכתב אילן רוזנפלד. זה מאוד מרגש לשחק במחזמר כזה, דווקא השנה אמרתי שאני לא אעשה מופע חנוכה כי אני עסוק עם 'מועדון לילה' והופעות הסטנדאפ אבל לא יכולתי לסרב לדבר כזה".

   

  כיוון שאתה מחובר לשירים שלו?

  "כן, בילדותי בבית שמעתי מוזיקה אלג'יראית וצרפתית. ואני חושב שהתקליט הראשון שקניתי בעברית היה של אריק איינשטיין, מאוד מאוד הערצתי את השירים שלו בתור ילד. בצעירותי הייתי לוקח לפעמים את החברות שלי לדייטים ומצטט את השירים שלו".

   

  בהפקה שתעלה בחודש הבא מככבים גם אותם כוכבי נוער ורשת שעליהם דיבר קטורזה, בהם עומר חזן, קים אור אזולאי, כתריה פאוץ' וגם נועם קלינשטיין. "יש הרבה שמדברים על האינסטגרם, והעולם שמשתנה. זה נכון, אי אפשר להיות תקועים וכן צריך להתקדם, אבל לדעתי אפשר להשתמש בדדבר הזה גם לדברים טובים".

   

  אריק איינשטיין ()
  אריק איינשטיין. מחזמר משיריו

  כמו מה?

  "דרך האינסטגרם אפשר לגרום לצעירים להכיר את התרבות של פעם. יש חומר אנושי באמת טוב במחזמר. עומר חזן וקים אור אזולאי, מצד אחד הם כוכבי אינסטגרם אבל מצד שני, קיים בהם את הרצון האמיתי ואני רואה שזה חשוב להם. הם מרגישים כבוד שהם במחזמר שמבוסס על השירים של אריק יאינשטיין".

   

  כאמור, במקביל לעבודה על המחזמר שיעלה בבאר שבע, בירושלים, תל אביב ואשקלון, הקומיקאי מופיע בתוכנית הטלוויזיה "מועדון לילה", על אף שלפני כמעט שנתיים הודיע שיעזוב אותה.

   

  למה החלטת לחזור בך מההחלטה?

  "הודעתי שמיציתי את עצמי וזאת הייתה ההרגשה באותו זמן. ובתקופה שעברה מאז שהודעתי שאני עוזב ועד שהציעו לי לחזור לעונה נוספת - אני חייב להגיד שהתגעגעתי ממש. יש קטע ב'מועדון לילה' כשאתה עובד על התוכנית אתה מרגיש כל הזמן שאתה יוצר. המקום הזה נותן לך קרקע פוריה ליצור. התגעגעתי לעבודה הזאת".

  הקאסט של מועדון לילה: "התבגר קצת" (צילום: פיני סילוק) (צילום: פיני סילוק)
  הקאסט של מועדון לילה: "התבגר קצת"(צילום: פיני סילוק)

  מה גרם לך להרגיש שמיצית?

  "אני בן אדם שיודע מתי לעזוב בזמן. אבל פה היה משהו אחר. כשהציעו לי לחזור לא אמרתי מיד כן. בקריירה תמיד עזבתי דברים בזמן, יש את הרגע הזה שאתה ממשיך הלאה. אבל כאן התייעצתי עם הרבה אנשים ובבית מאוד רצו שאני אחזור לזה. אני שמח שעשיתי את זה והחלטתי להישאר בסוף. ידעתי גם שמיה דגן מצטרפת, מאוד כיף לעבוד איתה ויש הרגשה שכל הקאסט התבגר קצת, אורי חזקיה ואבי נוסבאום".

   

  אתה אשדודי במקור, שבוע שעבר היה קשה בהסלמה. איך הרגשת?

  "נכון, אמא שלי ואחותי גרות באשדוד. אנשים רוצים להפריד בין תל אביב לשאר המדינה, אבל זה לא נכון. אמא שלי ואחותי מופגזות, מה, לא אכפת לי מהן? אם יגידו לי 'בוא תשב חודש במקלטים כדי שבדרום יהיה שקט' אני מוכן באהבה. אני חושב שהבעיה היא שלא מדברים על המצב בדרום הארץ בזמן השגרה. צריך לדבר על זה יותר ויותר, לא רק במצבים של הסלמה. כואב לי שזה המצב. וזה לא בא לידי ביטוי רק בזה, יש פערים בין המרכז לדרום בהרבה דברים, אני לא בקי בהכל אבל יודע. הדרום סופג אש והמקלטים לא מוכנים, זה לא בסדר. אלה דברים שצריך לטפל בהם בשגרה כל הזמן".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הרגשתי מיצוי במועדון לילה". ישראל קטורזה
  לאתר ההטבות
  מומלצים