שתף קטע נבחר

לבקשת התושבים: מועצת אשכול תסווה בתי ספר עם צמחיה

תושבים במועצה האזורית אשכול ביקשו לנטוע עצים סביב קריית החינוך שמאגדת בתוכה שלושה בתי ספר מחשש לירי טילי נ"ט וצלפים. ראש המועצה: "לחזק את תחושת המוגנות"

 

תרגיל צה
בתי הספר יוסוו בעזרת עצים(צילום: רועי עידן)
ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני הודיע היום (חמישי) כי בקרוב יחל פרויקט "ייעור ביטחוני" סביב קריית החינוך במועצה המאגדת בתוכה שלושה בתי ספר.

 

למרות שבצה"ל טוענים כי אין איום ממשי של ירי נ"ט או צלפים לעבר בתי הספר, היוזמה בוצעה לבקשת התושבים. בהודעה לתושבים כתב ירקוני: "בימים האחרונים קיבלנו פניות מהורים לגבי רמת הבטיחות בקריית החינוך. אנו קשובים מאוד לחשש ולכן חשוב לי להדגיש מספר דברים: קריית החינוך נבנתה על פי כללי המיגון הגבוהים והמחמירים ביותר.

 

"אנשי הצבא סרקו מספר פעמים במרחב הקריה ונתנו את כל האישורים מבחינת הגנה ביטחונית. יחד עם זאת, בשל החשש וכדי לחזק את תחושת המוגנות – התחלנו בתהליך של ייעור ביטחוני לאורך קריית החינוך והצבת מיגוניות נוספות", מסר ירקוני.

 

שאריות אוטובס החיילים מירי נ
הזירה שבה הותקף אוטובוס החיילים באמצעות טיל נ"ט(צילום: בראל אפרים)

עוד הוסיף כי "זכינו במועצה בשני אנשי ביטחון מקצועיים ורציניים ביותר מתוך הקהילה שלנו. אילן אייזקסון קב"ט המועצה ואלדד גז קב"ט מוסדות החינוך שלנו. שניהם נמצאים בקשר עם גורמי הבטחון, עם מנהלות בתי הספר וגם משיבים לכל מי שפונה אליהם ישירות בעניין".

 

בשבוע שעבר, במהלך סבב ההסלמה האחרון מול רצועת עזה שהגיע בעקבות חיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהא אבו אל-עטא, נורו מאות רקטות לעבר שטח ישראל. במהלך העימות,תקף צה"ל שני מחבלים שעמדו לשגר טילי נ"ט.

 

בחודש נובמבר אשתקד שחייל נפצע חייל בן 19 באורח קשה מטיל נ"ט שנורה מהרצועה לעבר אוטובוס שחנה באנדרטת "חץ שחור" בעוטף עזה. כי זמן קצר קודם לכן הסיע האוטובוס חיילים שעצרו ליד חורשה בצפון העוטף.

 

החייל עמד ליד האוטובוס, שחנה בזווית חשופה לרצועה ומול בתי היישוב הסמוך, אולם במרחק רב יחסית של כמה קילומטרים מהגבול. מתחקיר צה"ל עלה כי החיילים פעלו בניגוד חמור להנחיות שאסרו על כניסת האוטובוס למתחם אנדרטת "חץ שחור". כזכור, לאחר האירוע הזה נפתחה מתקפת רקטות מסיבית לעבר יישובי עוטף עזה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
בתי הספר ימוגנו
צילום: בראל אפרים
מומלצים