שתף קטע נבחר

הורי האישה שנורתה למוות בידי מאבטח באשדוד: "מבקשים לחקור"

המאבטח שירה אמש במרינה ראטוש בכניסה לנמל אשדוד נחקר ושוחרר למעצר בית. אביה: "לבדוק אם פעל לפי החוק. כואב לי מאוד"

מרינה ראטוש נורתה ירי נמל אשדוד מוות נהרגה ()
מרינה ראטוש שנורתה למוות בנמל אשדוד

הוריה של מרינה ראטוש (40) מבית שמש שנורתה למוות בידי מאבטח בכניסה לנמל אשדוד קוראים לחקור את נסיבות מותה. אביה, יצחק, אמר ל"כאן": "אני מבקש לעשות חקירה ולבדוק אם זה לפי החוק, שתצא מזה איזו תוצאה. שלא יהיו יותר קורבנות סתם. כואב לי מאוד". אמה, לאה, מיררה בבכי.

 

המשטרה מוסיפה לחקור את נסיבות מותה של מרינה ומסרה הבוקר כי המאבטח שירה נעצר והועבר לחקירה. בסיומה שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים. כל חומרי התיעוד מהנמל נאספו על-ידי צוות החקירה והם מנותחים על ידם. חקירת נסיבות האירוע נמשכות.

 

 

עו"ד חיים מכלוף, שמייצג את משפחת ראטוש, אמר כי "מהמשטרה לא נמסר הרבה על האירוע. ממה שאנחנו יודעים מרינה יצאה מעבודתה בחנות מחסני תאורה באשדוד, שם היא עובדת כמנהלת. היא הייתה בדרכה לביתה. מסיבות שאינן ברורות לנו כלל היא נכנסה לנמל אשדוד לשער החיצוני, שם התחיל האירוע".

 

לדבריו, "היא לא התקרבה לאזור ביטחוני. לא ברור אם מאבטח נלחץ או לא הבין, אבל הוא ירה צרורות של אשת תופת. על גופה נמצאו בין תשעה ל-11 כדורים. התנגדתי לנתיחת הגופה, אין צורך לחלל את הגופה מעבר".

 

הוא הוסיף כי "המשפחה שבורה, הם לבד פה בארץ, יש עוד בן שחי בארצות הברית והוא בדרכו ארצה. זה אירוע חמור שדורש חקירה מעמיקה מדוע פתחו באש בנמל. מדובר במאבטח צעיר שלא עובד הרבה זמן בנמל. לא הייתה התראה מודיעינית על חדירה לנמל".

 

ההודעה הראשונית התקבלה סמוך לשעה 22:20 במוקד 100 ובה נמסר על רכב שפרץ את המחסום בנמל אשדוד ומאבטחי הנמל ירו על מנת לעצור אותו. למקום הוזנקו כוחות משטרה גדולים. נהגת המכונית, בת 40 ממרכז הארץ, הובהלה מהזירה לבית החולים במצב אנוש. שוטרי הזיהוי הפלילי של מרחב לכיש אספו ממצאים מהזירה.  

 

מחקירה ראשונית עלה כי נהגת הרכב לא שעתה להוראות המאבטחים, פרצה את המחסום הראשון והמשיכה בנסיעה מהירה.

 

המאבטחים טענו כי הנהגת "נהגה בפראות. חשבנו שזה פיגוע דריסה". המאבטח שירה בנהגת טען במשטרה: "ביצעתי הכול לפי הנהלים, היינו בטוחים שזה אירוע פח"ע". המאבטח עמד בתצפית בבניין ושמע סלקטורית בכניסה לחניון מדווחת על הרכב המתפרץ. לדבריו, "ראיתי את הרכב מגיע במהירות ואז שמעתי בקשר שמדברים על פריצה ואירוע פח"ע".

  

המאבטח סיפר עוד כי ירד מהמבנה ואז הבחין ברכב המשתולל, כולל בתחום הנמל. "ביצעתי ירי לפי נוהל פתיחה באש רק כשהרגשתי סכנת חיים וחששתי שהיא תדרוס אותי. יריתי לעברה אחרי שקודם יריתי יריות אזהרה לעבר גלגלי הרכב".

 

עורכי הדין מירי ויינר, חי אוזן ושוקרי אבו-טביק, שמייצגים את המאבטח, אמרו: "אתמול בשעה 22:20 לערך, התפרץ רכב בצבע כהה לתוך נמל אשדוד תוך שהוא פורץ את מחסומי האבטחה, במהירות מופרזת, ללא ששעה לתמרורי ההאזהרה המקובלים, ומיד העלה חשד שמדובר באירוע פח"עי.

  

"מרשנו פעל על פי הנהלים המקובלים לטיפול באירוע שכזה, עמד בפני סכנה מידית ומוחשית לחייו ולחיי המאבטחים במקום ולרגישות המתקן ונאלץ לנטרל את הסכנה מן הרכב. מרשנו מסר את גרסתו בתחנת המשטרה מיד בתום האירוע, ובסופה שוחרר לביתו לאחר שגרסתו אומתה עם עדויות וממצאים מהמקום".

 

יעל פרידסון השתתפה בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים