שתף קטע נבחר

בולטון: "הבית הלבן חסם אותי בטוויטר"; טראמפ: "לא אני"

מאז שפוטר מתפקיד היועץ לביטחון לאומי, ג'ון בולטון נעדר מהרשת החברתית. אתמול חזר לצייץ וטען כי חשבונו נחסם. הוא תהה: "האם זה מתוך פחד ממה שאני עלול לומר?". נשיא ארה"ב הכחיש מעורבות: "הייתה לנו מערכת יחסים טובה"

היועץ לביטחון לאומי לשעבר בבית הלבן, ג'ון בולטון, שבר שתיקה ממושכת בטוויטר, ובסדרת ציוצים מסתוריים טען כי הבית הלבן מנע ממנו את הגישה לחשבון במשך שבועות. הנשיא דונלד טראמפ, שפיטר את בולטון בספטמבר, הכחיש שהורה למנוע מבולטון גישה לחשבון הטוויטר שלו.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

ארכיון ג'ון בולטון  עם דונלד טראמפ (צילום: gettyimages)
"מערכת יחסים טובה". בולטון וטראמפ(צילום: gettyimages)
 

"שמח לחזור לטוויטר אחרי יותר מחודשיים. הישארו מחוברים בשביל סיפור הרקע", צייץ תחילה בולטון. "שחררנו את החשבון, שקודם לכן נחסם באופן לא הוגן לאחר התפטרותי מתפקיד היועץ לביטחון לאומי", הוסיף בציוץ המשך.

 

"מאז התפטרותי, סירב הבית הלבן לתת לי גישה לחשבון הטוויטר הפרטי שלי", כתב בציוץ שלישי ותהה: "מתוך פחד ממה שאני עלול לומר?". הוא הוסיף: "לאלו ששיערו שנכנסתי למסתור - צר לי לאכזב!". הוא ציין כי הבית הלבן עדיין לא החזיר לו את הגישה, והודה להנהלת טוויטר שהחזירה לו את הגישה לחשבונו. חברת טוויטר סירבה להתייחס לדברים.

 

 

 

 

 

 

 

 

טראמפ נשאל בריאיון לערוץ "פוקס ניוז" האם הבית הלבן הקפיא את חשבונו של בולטון והשיב: "כמובן שלא. הייתה לי מערכת יחסים טובה עם בולטון. לא הסכמנו על כמה דברים, אבל בעצם הייתה לנו מערכת יחסים טובה. לא, לא עשיתי את זה".

 

 

טראמפ פיטר את בולטון לפני כחודשיים, אחרי שהשניים התעמתו לעיתים קרובות על נושאי מדיניות. טראמפ אמר כי בולטון הניצי לא הסתדר עם עובדים אחרים בממשל, ונהג כלפיו באופן לא הולם.

 

מאז הפיטורים זכה בולטון לתשומת לב רבה, בעיקר על רקע הליכי ההדחה נגד טראמפ בקונגרס. בולטון סירב להעיד, אלא אם שופט פדרלי יקבע כי אפשר לחייב אותו להעיד, בניגוד להוראת הבית הלבן. עורך דינו סיפר כי בולטון היה מודע ל"הרבה פגישות ושיחות רלוונטיות" הקשורות למסכת הלחצים שהופעלה על אוקראינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים