שתף קטע נבחר

תיעוד מתקרית אנטישמית בלונדון: יהודי הוטרד ברכבת, מוסלמית נחלצה לעזרתו

נוסע רכן לעבר יהודי חובש כיפה בעת שנסע ברכבת התחתית עם ילדיו הקטנים, והטיח בו אמירות אנטישמיות. נוסעי הרכבת התעמתו איתו ובתיעוד שהופץ נראית אישה מוסלמית עטוית חיג'אב מנסה לעצור אותו

תקרית אנטישמית ברכבת התחתית בלונדון: המשטרה בבריטניה מחפשת אחר אדם שהטריד יהודי חובש כיפה שנסע עם ילדיו ברכבת התחתית. בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראה האיש מטיח ביהודי אמירות אנטישמיות, ואילו נוסעים אחרים - בהם מוסלמית לבושה בחיג'אב - מתעמתים איתו.

 

 

בצילום התקרית נראה הגבר היהודי יושב ברכבת עם ילדיו הקטנים. אדם שעמד לצידם מקריא מספר שהחזיק משפטים על "בית הכנסת של השטן", ורוכן לעבר האיש ואחד הילדים.

 

אחד מנוסעי הרכבת התעמת עם המטריד האנטישמי, וזה איים עליו בתגובה: "עוף לי מהפנים. אני ארביץ לך באף. אני לא כומר נוצרי", והמשיך לאיים ולקלל.

 

לאחר מכן התערבה אישה לבושה בחיג'אב ואמרה "יש כאן ילדים". המטריד ענה לה: "האנשים האלה הם מתחזים. הם מנסים לגזול את המורשת שלי".

אנטישמיות ברכבת בלונדון ()
אנטישמיות ברכבת בלונדון

אנטישמיות ברכבת בלונדון ()
אישה מוסלמית נחלצת לעזרה

 

האישה המשיכה לנסות ולהרגיע אותו, תוך שהוא המשיך להתווכח איתה ואמר לה בין היתר "זו לא דעתי, אלא דברי אלוהים".

 

כריס אטקינס, במאי דוקומנטרי וסופר שצילם את התקרית ופרסם את התיעוד, אמר לרשת סקיי: "זה בלתי ייאמן שזה היה נגד ילדים. זה היה מזעזע וממש מרושע. הילד היה מבועת. האבא היה ממש רגוע, הוא התנהג באופן ראוי לשבח. אני לא בטוח שהיית יכול לנהוג כך".

 

מהמשטרה הבריטית נמסר כי: "אנו מודעים לסרטון הווידאו שמופץ בטוויטר, שבו נראים נוסעים מוטרדים באופן אנטישמי בקו נורת'רן. פתחנו בחקירה בעניין".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים