שתף קטע נבחר

התקשרה למשטרה "להזמין פיצה", והמוקדן הבין: היא בצרה

גיבור היום של אוהיו: כשאישה התקשרה למוקד החירום 911 והזמינה פיצה "עם פפרוני", המוקדן טים הבין שמשהו קורה. "הוא עוד שם?", שאל, ושלח שוטרים לעצור את בן הזוג שהיכה את אמא שלה

מוקדן במשטרת אוהיו זכה בסוף השבוע לשבחים בעקבות פרסום שיחת הטלפון שבמהלכה הבין כי האישה שהתקשרה למוקד החירום והזמינה פיצה מנסה בעצם לרמוז לו על מקרה של אלימות בתוך המשפחה – וזקוקה לעזרה דחופה.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

"אני רוצה בבקשה להזמין פיצה", אמרה ומסרה את כתובתה. "התקשרת למוקד 911 להזמין פיצה?", השיב המוקדן טים טנייק. "כן", השיבה. "זה המספר הלא נכון להזמין בו פיצה", ענה. "לא, לא, לא, לא, אתה לא מבין", התעקשה.

 

בשלב הזה קטע המוקדן את האישה: "אני מבין אותך עכשיו, אוקיי. הבחור עדיין שם?". היא השיבה: "כן, אני צריכה פיצה גדולה" – והדגישה שהיא רוצה גם פפרוני. הוא עוד הספיק לשאול אותה אם יש צורך בצוות רפואי ואם היא יכולה להישאר איתו על הקו, אך על שתי השאלות השיבה בשלילה.

פיצה פפרוני (צילום: shutterstock)
ותשים גם פפרוני. הפיצה הצילה(צילום: shutterstock)

המוקדן שלח את השוטרים לדירה, וביקש מהם לכבות את הסירנה כשהם מתקרבים לבית. אחר כך התברר המצב: האישה ש"הזמינה פיצה", בת 38, היא בתה של הדיירת שגרה בבית, בת 57. בן זוגה של הדיירת, סימון ריי לופז בן ה-56, חזר הביתה שיכור ואיים על אמה שהוא הולך "לכסח" אותה – ואז החל להכותה.

 

מפקד המשטרה שיבח את המוקדן, שעובד בתפקיד כבר 14 שנה. הוא סיפר כי הוא עצמו לא הכיר את שיטת הדיווח החשאי שנקטה המתלוננת, אבל הודה שמאז נודע לו כי ארגונים למניעת אלימות במשפחה מלמדים שיטות כאלה, ומציעים גם להתקשר "להזמין אוכל סיני". "כשהמוקדנים אומרים לך שזו טעות במספר", הסביר, "אתה צריך להגיד 'לא'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
גם המפקד לא הכיר את "תרגיל הפיצה"
צילום: shutterstock
מומלצים