שתף קטע נבחר

יותר מ-10,000 נוסעים, כ-650 נסיעות: "הצלחה מסחררת"

יותר מעשרת אלפים בני אדם נסעו בסוף השבוע בקווי השבת של מטרופולין בתל אביב, גבעתיים, רמת השרון וקריית אונו. "צורך אמיתי של מאות אלפי תושבים בגוש דן זוכה לקבל מענה", אמר ראש העיר גבעתיים. סגנית ראש עיריית תל אביב: "מכאן זה ימשיך ויתפוס תאוצה". הנתונים המלאים

650 נסיעות, יותר מ-10,000 נוסעים: מערך קווי השבת של מטרופולין גוש דן, שיצא בסוף השבוע לדרך בערים תל אביב, גבעתיים, רמת השרון וקריית אונו, הוכתר על ידי מנהלי המיזם כ"הצלחה מסחררת". בשל הביקושים הגבוהים ולתלונות על איחורים ומיניבוסים מלאים, שוקלים בעיריית תל אביב להוסיף אוטובוסים לקווים העמוסים. למרות שלטי מחאה שנתלו בתחנות אוטובוס שונות, לא נרשמה הפרעה לפעילות המערך.

 

 
מיטל להבי, רון חולדאי, ישראל גל, רן קוניק ואבי גרובר (צילום: גיא יחיאלי)
השקת המיזם "נעים בסופ"ש"(צילום: גיא יחיאלי)

  

מיזם ההסעות בסופ"ש - ידיעות נוספות:

הרשימה המלאה: כל תחנות קווי השבת בגוש דן

מיזם ההסעות בשבת יוצא לדרך, שלטי מחאה נתלו בגוש דן

 

בעקבות הביקוש העצום, תגברה העירייה את תזמון הוצאת המיניבוסים בעזרת גיבוי שהוכן מראש, אולם רבים נאלצו להמתין בתחנות היות שהמיניבוסים היו מלאים לחלוטין. כאמור, בעיריית תל אביב יקיימו השבוע הערכות מצב לקראת הפעילות בשבוע הבא, ובין היתר תיבחן הכנסת אוטובוסים לקווים בשעות העומס. במקביל, מנסים בעירייה לרתום למיזם ערים נוספות, בהן הוד השרון והרצליה, שיוכלו להצטרף לפעימה השנייה בפעילות בחודש ינואר. 

 

אינפו תחבורה ציבורית שבת הסעות אוטובוסים תל אביב ()
 

 
מיטל להבי, רון חולדאי, ישראל גל, רן קוניק ואבי גרובר (צילום: גיא יחיאלי)
ראשי הערים המשתתפות בפרויקט(צילום: גיא יחיאלי)

 

סגנית ראש עיריית תל אביב ומי שהוציאה את המיזם אל הפועל, מיטל להבי, סיפרה ל-ynet כי ביום שישי בבוקר היא "עדיין ניסתה לצנן את ההתלהבות בשל פחד מכישלון". על הימים שלפני השקת הפרויקט היא אמרה: "במהלך השבוע התכוננתי מראש ונערכתי לאפשרות שלא יהיה ביקוש ושהמיניבוסים יהיו ריקים. אמרתי בכל הזדמנות שביקושים לתחבורה הם תהליך ארוך, ושהציבור יצטרך להתרגל, לסמוך על השירות ורק אז זה יעבוד.

 

"הופתעתי בענק", המשיכה להבי, "וזה אומר שהציבור מחפש פתרונות לתחבורה בשבת. מכאן זה ימשיך ויקבל תאוצה. אין ספק שהמשמעות של ההצלחה הכבירה הזאת היא שצריך להשקיע יותר כדי שנעמוד בציפיות". להבי, שנסעה בעצמה בקווי השבת, סיפרה עוד: "פגשתי אישה שעלתה בעיניים בורקות ושאלה 'אם זה בחינם', וגם משפחה שעלתה בתל-כביר כדי לטייל בנמל, וזוג מבוגר בקריית אונו שנסע לים - זה היה מדהים".

 

רון חולדאי בקווי
ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, בקווי "נעים בסופ"ש"(צילום: כפיר סיון)

תחבורה ציבורית בשבת (צילום: דנה קופל)
אלפי נוסעים בקווי הסופ"ש(צילום: דנה קופל)
תחבורה ציבורית בשבת (צילום: דנה קופל)
(צילום: דנה קופל)

ראש העיר גבעתיים, רן קוניק, אמר כי מדובר ביום חשוב והיסטורי. "צורך אמיתי של מאות אלפי תושבים בגוש דן זוכה לקבל מענה", מסר. "השסעים בחברה הישראלית יתאחו רק כאשר מנהיגינו, כולל מנהיגי הציבור הדתי, יקבלו ויכבדו כל אחד את צרכי ואורחות חייו של האחר.

 

"אנחנו פוגשים בדרך צעירים שנוסעים לבלות, מבוגרים שנוסעים לבקר קרובי משפחה בערים הסמוכות, אנשים שנוסעים לבקר קרובים באיכילוב - נוסעים מכל הגילאים", הוסיף קוניק, "אני מודע לתקלות והעומס שהיו בקווים, אנחנו נפיק לקחים מהתקלות לקראת השבוע הבא".

 

"מה שלא קרה במשך 70 שנה במדינה קרה היום, ולראשונה הופעלה בישראל רשת תחבורה בשבת", אמר רועי שוורץ תיכון, יו"ר ומייסד "נוע תנוע תחבורה בשבת". לדבריו, "לפני חמש שנים יצא הקו הראשון שלנו ונראינו כמו חבורת משוגעים שנלחמים בטחנות רוח. בשנתיים האחרונות עברנו בין העיריות השונות בארץ, מצפון לדרום, ורתמנו ראשי ערים להפעיל תחבורה בשבת. אני נדהם בכל פעם מחדש לראות נוסעים מחייכים מחכים לאוטובוס - וכאשר האוטובוס מלא, במקום להיות עצובים הם שמחים. אנחנו נמשיך לפעול עד שנחבר את ישראל בשבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
"הצלחה מסחררת". נוסעים בקווי השבת
צילום: דנה קופל
מומלצים