שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מומיות של גורי אריות נמצאו במצרים

  לפחות שתי מומיות של גורי אריות נמצאו באתר קבורה דרומית לקהיר. במקום נמצאו גם מומיות של מאות תנינים, ציפורים וחתולים

   

   

  מומיות ופסלים של בעלי חיים התגלו במצרים    (צילום: רויטרס)

  מומיות ופסלים של בעלי חיים התגלו במצרים    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הם חנטו גם בעלי חיים: משרד העתיקות המצרי חשף היום (שבת) פרטים על מומיות רבות של בעלי חיים, שהתגלו דרומית לקהיר. בין היתר כמה מומיות של גורי אריות, תנינים, ציפורים וגם חתולים. במצרים אמרו כי גילוי מומיה של אריה היא דבר נדיר במדינה. במשרד העתיקות המצרי אמרו כי לא מדובר בחתולים, אלא בגורי אריות בשל גודלם.

   

  מומיה של גור אריה (צילום: AFP)
  מומיה של גור אריה(צילום: AFP)

  חשיפת המומיות, דרומית לקהיר (צילום: AFP)
  חשיפת המומיות, דרומית לקהיר(צילום: AFP)

   

  הפריטים הרבים הוצגו בתערוכה מאולתרת שנערכה ליד פירמידת המדרגה (הפירמידה של ג'וסר) בסקארה, דרומית לקהיר. מדובר במקום שבו נמצאו מומיות רבות של בני אדם ובעלי חיים. "מצאנו כאן מאות פירטים", אמר שר העתיקות המצרי חאלד אל-אנני. "כולם מעניינים מאוד מבחינת חוקרי מצרים העתיקה ועוזרים על מנת לדעת טוב יותר איך נראה האזור הזה בעבר".

  פסלים של בעלי חיים (צילום: AFP)
  פסלים של בעלי חיים(צילום: AFP)

  חשיפת המומיות, דרומית לקהיר (צילום: AFP)
  פסלי חתולים(צילום: AFP)

   

  מזכ"ל מועצת העתיקות העליונה, מוסטפא ואזירי, אמר לכתבים כי ארכיאולוגים מצרים מצאו מטמון הכולל מאות בעלי חיים חנוטים, ציפורים ותנינים. הוא אמר כי לפחות שתיים מהמומיות הן של גורי אריות ונדרשת בדיקה נוספת כדי לוודא ששלוש מומיות נוספות - גם הן של גורי אריות. בנוסף נמצאו במקום שתי מומיות של נמייה מצויה.

   

  בנוסף התגלו במקום עשרות פסלים מברונזה ומעץ בדמות חתולים, שהוכנו עבור האלה בסתת. האלה בסתת הייתה אלת החתולים ודמותה הייתה של אישה בעלת ראש חתול.

   

  ארכיאולוגים מצאו במצרים לא מעט מומיות של חתולים, אבל מומיה של אריה היא דבר נדיר. המצרים הקדמונים חנטו בני אדם כדי לשמר את גופותיהם לחיים שלאחר המוות, אבל חניטת חיות נעשתה לרוב כמנחה דתית. התרומות המקודשות הללו כללו בין היתר כלבים, דגים, תנינים, מכרסמים, ציפורים ובבונים - והקדמונים קישרו בין מינים רבים של חיות לבין אלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים