שתף קטע נבחר

"פאנלים סולארים יהיו נפוצים כמו דודי שמש"

בוועידת האקלים הישראלית אמר מנכ"ל משרד האנרגיה כי צריך להקים פנאלים סולארים על כל גגות בנייני משרדי הממשלה. מנכ"לית מינהל התכנון הוסיפה: "צריך להעלות את התקציב להקמת פאנלים סולארים"

"זה שאין פאנלים סולארים על הגגות של משרדי ממשלה, זו תקלה שלנו, כממשלה. כל מבנה ציבור כיום חייב להקים על הגג שלו פאנלים סולארים, נביא לממשלה הצעת החלטה בנושא", כך אמר היום (א') מנכ"ל משרד האנרגיה אודי אדירי, בפאנל מנכ"לים, שהתקיים בוועידת האקלים הישראלית ה-4 בתל אביב.

 

מימין לשמאל: מנכ
מימין לשמאל: מנכ"ל משרד האנרגיה, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, מנהלת מינהל התכנון, מנכ"ל משרד הכלכלה והמנחה אורלי וילנאי(צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע)

 

אדירי אמר כי משרד האנרגיה ימשיך לתת רישיונות לחיפוש גז בים וגרר קולות מחאה מהקהל. "אנחנו לא נגד עצירת פיתוח, אין שום דבר סביבתי בזה, שבתי זיקוק נסגרים באירופה, אבל נפתחים בהודו".

 

מנכ"ל משרד האנרגיה הוסיף לגבי חזון האנרגיה ירוקה של משרדו: "אני מאמין שיגיע יום, שבו נשתמש רק באנרגיות מתחדשות, אנרגיה מתחדשת היא העתיד - כמה שיותר אנרגיה מתחדשת והשאר גז. אנחנו השנה ב-6.8% של ייצור של אנרגיה מתחדשת, עד סוף השנה הבאה נגיע ל-10%. ב-2030 היעד הוא 17%, אנחנו בודקים אם ניתן להגדיל את ל-25%-30%".

 

מנכ"לית מינהל התכנון דלית זילבר הודיעה באותו פאנל כי המועצה הארצית תמליץ לשר האוצר לאמץ את התקן לבנייה ירוקה בכל הארץ. "ההיערכות לשינויי האקלים נמצאת בתוכנית העבודה לקראת 2040, ולכן זה במקום הראשון מבחינתי. המועצה הארצית תמליץ לשר לאמץ את התקן לבנייה ירוקה לכל הארץ. צריך להעלות את התקציב של הקמת פאנלים סולארים על מבני ציבור ולבנייה ירוקה, אנחנו עובדים על זה כרגע ותוך פחות משנה נביא את זה להצעה. פאנלים סולארים יהיו נפוצים כמו דודי שמש", היא אמרה.

 

ועידת האקלים הישראלית ה-4, היא יוזמה של קואליציית האקלים הישראלית, שחברים בה ארגוני סביבה, בהם החברה להגנת הטבע, גרינפיס, מגמה ירוקה, מרכז השל לקיימות וחיים וסביבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
פאנלים סולארים
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים