שתף קטע נבחר

קיבלה דו"ח והקליטה את השוטרים: "שיקרו לי"

מתנדבים במשטרת התנועה עצרו את ביאן גויני מנוף הגליל, וטענו שהשתמשה בסלולרי בזמן הנסיעה. מאחר שחששה, לטענתה, שיגרמו לה להודות בעבירה שלא ביצעה - תיעדה את השיחה ביניהם: "ניסו להכניס לי מילים לפה"

 

 

 

ביאן גויני, תושבת נוף הגליל, נעצרה לפני כחודש בעפולה בשעת לילה מאוחרת על ידי מתנדבים במשטרת התנועה, שטענו כי השתמשה בסלולרי בזמן נסיעה. מאחר שחששה לטענתה כי המתנדבים מנסים לגרום לה להודות בעבירה שלא ביצעה, תיעדה את השיחה ביניהם:

  

מתנדב משטרת התנועה: את קיבלת דו"ח על שימוש בטלפון.

גויני: שימוש בטלפון?

מתנדב: שימוש בטלפון.

גויני: אבל הטלפון היה בין הרגליים. וליד הכיסא.

מתנדב: הסברתי והסברתי 20 פעם.

גויני: טוב.

מתנדב: מה תרצי לומר לגבי שימוש בטלפון או בתצוגת הטלפון. מה את רוצה שאני אכתוב?

גויני: אתה ראית שהטלפון היה על הכיסא והיה מופעל על בלוטות' של שירים (בלי סרטונים), והמסך של הטלפון דלק.

מתנדב: כך את מביאה את עצמך לבית הדין.

גויני: בסדר, אבל אני לא יודעת מה אני צריכה לכתוב כאן.

מתנדב: אני אגיד לך?

נהגת: כן תגיד לי מה צריך.

מתנדב: ניסית להרים את הטלפון מהרצפה. הטלפון נפל וניסיתי להרים אותו. יכולה להגיד כך. או תפסתי את הטלפון וניסיתי לשים אותו בצד, או הטלפון נפל מעל הכיסא והרמתי אותו מלמטה. איזה מהם את רוצה להגיד? אבל לא להגיד מופעל בלוטות' לשירים כי זה הזמנה לדין.

מתנדב נוסף: אם תכתבי כך זה יסבך אותך בבית משפט.

 

שוטרים אומרים לנהגת מה לומר ()
מתנדבי משטרת התנועה

בשיחה עם ynet טענה גויני: "הם 'התלבשו' עליי וניסו בכל דרך למצוא סיבה לרשום לי דו"ח. הם ניסו לשכנע אותי מה לכתוב".

 

לטענתה, השוטרים עצרו אותה לבדיקה שגרתית, ורק לאחר מכן החליטו לרשום לה דו"ח על שימוש בטלפון: "מסרתי להם את רישיון הנהיגה ותעודת הזהות, והם ביצעו בדיקה בניידת וחזרו לאחר שהכול היה תקין. עשו לי גם בדיקת אלכוהול ללא תקלות, ואז אחד מהם התחיל להסתכל ברכב מלפנים, ראה שיש לי מכשיר טלפון מונח על הכיסא שעליו ישבתי, והחליט לרשום לי דו"ח על שימוש בטלפון. 

 

דו
הדו"ח שרשמו מתנדבי המשטרה

הנהגת ()
ביאן גויני

"התווכחתי איתו, וראיתי שהוא מבקש ממני לבחור - או הזמנה לבית משפט או שאקבל דו"ח רגיל. הוא טען שאם אוזמן לבית משפט ישללו לי את הרישיון".

 

היא הוסיפה: "השוטר שיקר, כי אין הזמנה לבית משפט על עבירה כזאת. מובן שלא השתכנעתי וטענתי לחפותי, וכאן התחיל מסע שכנוע מצידו ומצד חבר שלו להכניס לי גרסה לפה שלי. הם סירבו לרשום את הגרסה שלי האמיתית, שלא השתמשתי בטלפון בכלל. התחלתי להרגיש שאני מתעסקת עם רמאים, אז התחלתי לצלם והקלטתי חלק מהמפגש איתם. לאחר שהוא קלט שאני מצלמת ביקש ממני שאמחק את הסרטון. אמרתי לו שאני לא מוחקת, ובסוף המפגש קיבלתי דו"ח עם קנס בסך אלף שקל ושמונה נקודות. אני לא מרימה ידיים, אגש לבית המשפט על מנת שהאמת תצא לאור".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במהלך פעילות אכיפה עוכבה הנהגת לבדיקה בחשד לשימוש במכשיר הנייד שברשותה במהלך נהיגה ובניגוד לחוק. בהתאם, מתנדבי המשטרה רשמו לחובתה דו"ח בגין שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה. ההסבר שנתן המתנדב לנהגת במהלך ביצוע האכיפה על אודות חומרת העבירה תועד באופן חלקי, והדו"ח בגין העבירה שביצעה ניתן לה כדין. אנו קוראים לציבור הנהגים להימנע מהיסח דעת מכל סוג שהוא, ובפרט שימוש במכשיר הנייד במהלך נהיגה, שכן מדובר בגורם העיקרי לתאונות דרכים. נמשיך להיאבק בקטל בכבישים ולאכוף את חוקי התעבורה, ובפרט עבירות תנועה מסכנות חיים, בכל זמן ובכל מקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים