שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זוכי פרס לנדאו בתחום האמנויות

  המוזיקאי יגאל מירטנבאום, מעצב התפאורה אלכסנדר ליסנסקי, הבמאית מיכל אביעד והאמן אורי ניר הם הזוכים בפרס לנדאו של מפעל הפיס. כל אחד מהם יקבל 150 אלף שקלים

  מפעל הפיס הכריז היום (ב') על הזוכים בפרס לנדאו בתחומי המדעים והאמנויות. הפרס ניתן כאות הוקרה והערכה למדענים, אנשי אקדמיה ואנשי התרבות על מצוינותם, תרומתם והשפעתם על המחקר, המדע, האמנות וחיי התרבות בישראל.

   

  בתחום האמנויות זכו ארבעה: אלכסנדר ליסנסקי בתחום התיאטרון, יגאל מירטנבאום בתחום המוזיקה אלקטרונית, מיכל אביעד בתחום הקולנוע ואורי ניר בתחום אמנות חזותית - כל אחד מהזוכים יקבל מענק על סך 150 אלף שקלים. 

   

  אורי ניר ()
  אורי ניר

  מנימוקי השופטים לזכייתו של אמן המיצב אורי ניר: "במיצבים שלו, ניר מפעיל שילוב מתפקע וחד בו זמנית, של מידות רעילות שונות, ושל הטבעת סימנים באגרסיביות על גוף ועל דימויי גוף של חיות, נשים, ילדים, ועל גופו עצמו. כל זאת בעבודה שמרחיקה והודפת את הגבולות של החושים ושל הטעם, ומאתגרת אותם".

   

  מנימוקי השופטים לזכייתו של מעצב התפאורה אלכסנדר ליסנסקי: "לזכותו הישגים רבים בקריירה עשירה בת 40 שנה... עיצב למעלה מ-200 תפאורות להצגות תיאטרון, אופרות, תערוכות בישראל וברחבי העולם. רבים מתלמידיו של ליסנסקי עובדים כיום כמעצבי תפאורה בכירים בתיאטרון הישראלי".

   

  מיכל אביעד ()
  מיכל אביעד

  מנימוקי השופטים לזכייתה של הבמאית מיכל אביעד: "סרטיה עוסקים בסוגיות חברתיות, פוליטיות ומגדריות, באומץ ותוך הפניית מבט ישיר ובלתי מתפשר במציאות מורכבת. ביצירותיה היא מציעה פרספקטיבה נשית שהינה תמיד רלוונטית ולעיתים אף מקדימה את זמנה".

   

  מנימוקי השופטים לזכייתו של המוזיקאי יגאל מירטנבאום: "הדיאלוג האמנותי שלו עם המחשב הוא עכשווי ועושה שימוש בטכנולוגיות עדכניות. ביצירותיו, המבוצעות ברחבי העולם, ניכרים חופש אמנותי וחיפוש מתמיד אחר התחדשות. בנוסף לתרומה ניכרת כמרצה, מחנך ומפתח טכניקות פורצות דרך בתחום לימודי המוזיקה".

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים