שתף קטע נבחר

יד לבנים נגד הגעת טיבי לשבתרבות: "פוגע במשפחות"

הארגון, שמייצג את משפחות חללי צה"ל, ביקש מראש העיר רמת השרון להעתיק את האירוע למקום אחר בשל השתתפותו של חבר הכנסת: "אמירותיו נגד חיילים יכולות לגרום לפרובוקציות". טיבי: "המטרה - לגשר על פערים". העירייה: "נתחשב בבקשה ונעביר לאשכול הפיס הסמוך"

 

אחמד טיבי במליאה שמתכנסת לקראת הצעת החוק של פיזור הכנסת (צילום: אלכס קולומויסקי)
חבר הכנסת אחמד טיבי(צילום: אלכס קולומויסקי)

ארגון יד לבנים, המייצג משפחות של חללי מערכות ישראל, פנה היום (שני) לראש העיר רמת השרון בבקשה להעביר את אירוע "שבתרבות" שנקבע לסוף השבוע למקום אחר בשל השתתפותו של חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת. הסיבה, לפי יושב ראש הארגון, היא חשש מפורובוקציות.

 

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

 

במכתב שנשלח לראש העיר אבי גרובר נכתב כי "אמירותיו של אחמד טיבי פוגעות ברגשות חלק מהמשפחות השכולות. השיח הפוליטי הער ונסיבות הזמן והתקופה יש בהן לבדן כדי לשלהב את הרוחות בקרב הציבור והמשפחות בפרט".

 

ארגון יד לבנים הוא הארגון היציג של משפחות חללי מערכות ישראל ומפעיל את בתי יד לבנים ברחבי הארץ בהם מונצחים החללים. בבתי יד לבנים מתקיימים ערבי תרבות ושירה ואומנות, ובבית הארגון ברמת השרון אמור להתקיים פאנל "שבתרבות" כשאחד המשתתפים הוא חבר הכנסת אחמד טיבי.

 

בן שם הוסיף כי "מאז נודע לחלק מהמשפחות השכולות כי ח"כ טיבי לוקח חלק בפאנל המדובר מציפות אותי פניות של משפחות שכולות ותושבים רבים מרמת השרון המבקשים לא לאפשר את קיומו של הפאנל בבית יד לבנים".

 

"ח"כ טיבי אינו פסול בעיניי ובעיני המשפחות השכולות בפרט", מסייג בן שם. "אולם לטעמי נכון בעת זו לשקול להעתיק את מיקום האירוע לאשכול פיס הנמצא בסמיכות למקום. יש לנסות להימנע מפגיעה לא מחויבת במשפחות השכולות הרגישות לאמירותיו של טיבי כלפי חיילי צה"ל בשנים האחרונות, ובכבודו של טיבי עצמו ולהמנע מפרובוקציות במקום".

 

מלשכתו של טיבי נמסר כי "חבר הכנסת טיבי קיבל הזמנה להופיע בשבתרבות ברמת השרון בחסות העירייה ונענה להזמנה. ברור שיש הבדלי דעות פוליטיים בינינו, אבל זו המטרה של הפאנל: לשמוע ולהשמיע כדי לגשר על פערים ולהפחית דעות קדומות". ראש העיר רמת השרון אבי גרובר טרם מסר את תגובתו.

 

מעיריית רמת השרון נמסר: "אירוע שבת תרבות יתקיים ביום שבת הקרוב ברמת השרון וייתן ביטוי למגוון הדעות בחברה הישראלית. עם זאת, ומתוך התחשבות בבקשת ארגון יד לבנים, האירוע יתקיים במבנה אשכול הפיס הסמוך לבית יד לבנים. נשמח לראות את הקהל מגיע ביום שבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים