שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מאות אלפי שקלים פיצוי: אפוטרופוסית מסרה לאימוץ תינוק של חוסה

  בית המשפט פסק כי תושבת הצפון תשלם 600 אלף שקל פיצויים לצעירה שהייתה תחת חסותה. השופטת קבעה כי האישה ניסתה להתחמק במהלך העדות ומסרה גרסה מתפתלת ולא אמינה: "חוסר אחריות ואכפתיות"

  בית המשפט לענייני משפחה בנצרת פסק בשבוע שעבר כי אישה מהצפון, ששימשה אפוטרופוסית לחוסה עם בעיות נפשיות, הטיסה אותה לארה"ב וסייעה להעביר את תינוקה לאימוץ – תפצה אותה ב-600 אלף שקל. כך הותר היום (שני) לפרסום.

   

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

  "לשיטתה, היא דאגה לתובעת שם והכינה תוכנית שיקום בשבילה", כתבה השופטת ג'מילה ג'בארין בהחלטה. "בנסיבות אלה אמור להיות ברשותה של הנתבעת מלוא המידע לעניין הנסיבות שהביאו לכך שהתינוק יוצא ממשמורת התובעת, אך הנתבעת, באדישות, חוסר אחריות ואכפתיות בחרה לא להביא שום ראיה, מסמך או עדים בעניין זה. מעדותה ניכר כי היא מנסה להיתמם ואף נמנעת במתכוון למסור פרטים ומידע חיוני הנמצא בידיעתה, בחרה לגלות טפח ולהסתיר טפחיים והדבר אומר דרשני! ונזקף לחובתה".

   

  השופטת פסקה בנוסף כי האפוטרופוסית תשלם את הוצאות המשפט שנאמדות ב-20 אלף שקל. במקביל נערכת חקירת משטרה כנגד האפוטרופוסית ומעורבים נוספים, ותיק החקירה נמצא בפרקליטות מחוז צפון ששוקלת אם להעמידם לדין פלילי.

   

  כך תיארה השופטת את השתלשלות האירועים בגינם הוגשה התביעה: "תביעה זו מגוללת סיפור חיים כואב וקשה של התובעת, שהינה אישה מוכת גורל שהחיים התאכזרו לה, לא פעם. מדובר באישה צעירה, פגועה בנפשה, עם קשיי התנהגות ונסיבות חיים מורכבים, ללא משפחה תומכת, כשבין לבין אף מצאה עצמה משוטטת ברחובות ללא מסגרת מתאימה וללא קורת גג. התובעת לא הייתה מסוגלת לדאוג לענייניה, הייתה מועדת לניצול ועל כן מונתה לה הנתבעת אפוטרופוס על גופה ורכושה.

   

  "התובעת אושפזה בבית חולים לאור מצבה הנפשי למשך כחודש ימים, ביום השחרור מבית החולים ובהיות התובעת בחודש שמיני להריונה, לקחה הנתבעת את התובעת וטסה יחד איתה לארה"ב.

   

  מספר שבועות אחרי, ילדה התובעת את בנה במרכז רפואי שם. התינוק שנולד נלקח מהתובעת והוצא ממשמורתה בבית החולים, בנסיבות לא ברורות, ומאז נעלמו עקבותיו. בחלוף מספר חודשים, התובעת מצליחה לחזור בגפה לארץ אך ללא בנה התינוק! כך נותרה שאלת מקום התינוק בבחינת 'תעלומה גדולה', שעומדת בבסיס התביעה בה עסקינן. והשאלה היא, האם האפוטרופסית-הנתבעת אחראית לכך?".

   

  בהמשך, קבעה השופטת כי עדותה של הצעירה התובעת אמינה, למרות פערים שנבעו ממצבה הנפשי. מאידך קבעה כי עדותה של האפוטרופוסית "הותירה רושם שלילי ביותר, מסרה עדות מתחמקת, מתפתלת ובלתי אמינה. בגרסתה נפלו סתירות ופגמים מהותיים".

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים