שתף קטע נבחר

בכירה במשרד רה"מ קיבלה היתר לפתיחת חברה במקביל לעבודתה

לצד עבודתה הציבורית מנהלת נעמי מן חברה למתן שירותי אדמיניסטרציה לבתי עסק. "מישהו באמת חושב שאפשר לנהל עסק פרטי רק בשעות הערב?", תוהה גורם המעורה בנושא. משרד רה"מ: האישור ניתן כדין

 

ארכיון. משרד ראש הממשלה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ארכיון. משרד ראש הממשלה(צילום: גיל יוחנן)

מנהלת האגף למשאבי אנוש במשרד ראש הממשלה, נעמי מן, לא מסתפקת במשרה המלאה הזאת ובמקביל פתחה חברה פרטית למתן שירותי אדמיניסטרציה מרחוק לעסקים קטנים.

 

במשרד רה"מ טוענים כי העסק שבו מן משמשת מנכ"לית ומייסדת אינו עוסק בענייני כוח אדם ולכן אין מדובר בניגוד עניינים. ואולם מן עצמה משתמשת בניסיון הציבורי שלה כדי להשיג לקוחות. באתר החברה היא מציגה עצמה כ"עורכת דין, עוסקת בתחום משאבי האנוש וניהול ארגונים מזה 13 שנה, בעלת ניסיון במגזר הציבורי".

 

אך האם השירות שמעניקה החברה שלה ניתן במהלך שעות העבודה? כך פונה החברה ללקוחות פוטנציאליים: "הזמן שלך שווה כסף ואנחנו כאן כדי שלא תבזבז אותו על נושאים שאינם בתחום המומחיות שלך... ברור לנו שבתחילת הדרך אין צורך במנהל/ת משרד במשרה מלאה ואפילו לא חלקית. לכן, אנחנו מציעות שירותי אדמיניסטרציה מרחוק בחבילות קטנות שמותאמות לצרכים שלכם".

 

גורם המעורה בנעשה במשרד הגדיר את המצב "שערורייה", והוסיף כי "מישהו באמת חושב שאפשר לנהל עסק פרטי רק בשעות הערב? איך שירות המדינה יכול לתפקד ככה? אבל אבדה הבושה. אבדו הנורמות. מה אפשר לצפות ממשרד שממילא מתנהל בלי מנכ"ל, שכל אחד בו עושה כרצונו, ללא ניהול וללא הכוונה".

 

מבדיקה במשרד עולה שאת העבודה הנוספת שלה עושה מן ברשות ובסמכות. היא החלה את דרכה כמאבטחת במשרד ראש הממשלה והתקדמה עד לתפקיד מנהלת משאבי האנוש – עמדה בעלת עוצמה ואחריות על מאות עובדים. בשלב מסוים קיבלה היתר לפתוח חברה עסקית, במקביל לעבודתה במשרד. השותפה של מן בחברה היא גלית עסיס, מנהלת תחום חופש המידע ביחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים. גם היא קיבלה היתר לכך.  

  

 

בכל משרד ממשלתי יש ועדה למתן היתרים לעבודה פרטית. בראשה עומד הסמנכ"ל והיא מוסמכת לגבי עובדים לא בכירים. לעובדים בכירים יש ועדה עליונה בנציבות שירות המדינה. במשרד ראש הממשלה מתעקשים משום מה שראשות אגף – כמו במקרה של מן – אינו תפקיד בכיר ולכן לא הייתה מניעה לעבודה נוספת.

 

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "הנושא לא מוכר לנו. לא קיבלנו פנייה בנושא וממילא גם לא אישרנו לעובדת עבודה פרטית".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "האישור להקמת העסק ניתן על פי כל הנהלים וכדין ולאחר שנבחנה ונפסלה כל אפשרות לניגוד עניינים פוטנציאלי, הן על ידי הלשכה המשפטית במשרד ראש הממשלה והן על ידי הנהלת המשרד. התחייבות המונעת אפשרות לניגוד עניינים נחתמה ואושרה. העבודה הפרטית מתבצעת בהתאם לכללים ולהנחיות שניתנו. נדגיש בשנית, אין מדובר בחברת כח אדם מסוג כלשהו, אלא במתן שירותים מרחוק".

פורסם לראשונה 26/11/2019 13:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ארכיון. משרד ראש הממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים