שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אוהד צויגנברג

  נערכים להפגנת התמיכה בנתניהו: "אסור להיגרר למלחמת אחים"

  דוד קוזלובסקי, ממארגני ההפגנה, טוען כי למעשה הם מפגינים דווקא בעד שלטון החוק: "מי שעברו על החוק הם הפרקליטות והתקשורת". אורי זכי מהחזית להגנת הדמוקרטיה האשים: "נתניהו עובר עבירת המרדה". צפו בעימות באולפן ynet

   

  הפגנת התמיכה בנתניהו: עימות באולפן ynet    (צילום: אלכס גמבורג, ליהי קרופניק)

  הפגנת התמיכה בנתניהו: עימות באולפן ynet    (צילום: אלכס גמבורג, ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  למרות שמסתמן שנוכחות הפוליטיקאים בהפגנת התמיכה הערב בראש הממשלה בנימין נתניהו, אם בכלל תהיה כזו, תהיה דלילה ביותר - פעילי הליכוד ממשיכים להתכונן. בקבוצות הליכוד מפעילים לחצים על פעילים להגיע מכל רחבי הארץ, ובסביבת נתניהו מנסים להציג את ההפגנה כהפגנה של הימין כולו. "היום זה נתניהו" נאמר להם, "מחר זה אתם".

   

  לקראת ההפגנה, שתתקיים ב-20:00 ברחבת מוזיאון תל אביב תחת הכותרת "מפגינים נגד הפיכה שלטונית", התעמתו הבוקר (שלישי) באולפן ynet פעיל הליכוד דוד קוזלובסקי, ממארגני ההפגנה, ופעיל "החזית להגנת הדמוקרטיה" אורי זכי. בעוד זכי טען כי נתניהו ממריד את הציבור נגד מערכת המשפט, קוזלובסקי טען כי למעשה הם מפגינים בעד שלטון החוק. השניים הסכימו רק על דבר אחד: "אסור להיגרר למלחמת אזרחים".

  A protest in support of Benjamin Netanyahu after his indictment was announced (Photo: AFP)
  "בעד שלטון החוק" או "המרדה"? הפגנת תמיכה בנתניהו(Photo: AFP)

  - נתחיל איתך מר קוזלובסקי, אתה תהיה בהפגנה, אתה מהמארגנים. נגד מי תהיה ההפגנה הזאת ובעד מה?

  קוזלובסקי: "ההפגנה הזאת היא בעד הדמוקרטיה והיא נגד ניסיון ההפיכה השלטונית - מה ששר המשפטים אמיר אוחנה כינה 'הפרקליטות שבתוך הפרקליטות'".

   

  - יש לכם שמות? רשימות? הוכחות? ראיות? הכל יוצג הערב אני מניח.

  קוזלובסקי: "כל הראיות וכל ההוכחות וכל האינדקציות פורסמו, גם ברשתות החברתיות. על חלקן גם דיברו בכלי התקשורת. הדברים האלה ידועים, אנחנו לא צריכים להציג אותם. הציבור שמגיע, ויגיע בהמוניו, מכיר את החומרים".

   

  - אורי זכי, מה רע בהפגנה?

  זכי: "קודם כל לאזרחים מותר להפגין, הכל בסדר עם זה, אין לי שום בעיה עם הפגנות. להפך, אני בעד כמה שיותר הפגנות במדינה דמוקרטית. יחד עם זאת, אנחנו צריכים לראות מה קורה פה. אני קראתי את יסודות עבירת ההמרדה שבחוק העונשין של מדינת ישראל וראיתי שם בין השאר שמי שקורה לפעול נגד רשויות המשפט - עובר עבירת המרדה שעונשה חמש שנות מאסר. בנימין נתניהו קורא פה לאזרחים למעשה להביע אי-אמון בסיסי ברשויות המשפט של מדינת ישראל. ממריד את אזרחי המדינה".

   

  - אז מה אתה אומר הבוקר לדוד שנמצא איתך בחלון המסך?

  זכי: "אני אומר לו: דוד, הייתי פעם חבר ליכוד. הליכוד של מנחם בגין, הליכוד של יצחק שמיר, אנשים שלא דבק בהם מעולם רבב, אנשים צנועים. איך אתם מגייסים את המפלגה, הפכתם את הליכוד למבצר הגנה לראש ממשלה מושחת שמכהן אגב כבר קרוב ל-14 שנה".

  אורי זכי דוד קוזולבסקי (צילום: אלכס גמבורג)
  אורי זכי דוד קוזלובסקי(צילום: אלכס גמבורג)

  קוזלובסקי: "נתניהו לא מושחת".

   

  זכי: "הוא מושחת, הוא כן מושחת, הוא מואשם בשחיתות גדולה. אגב אפילו אם הוא יימצא זכאי, עדיין המעשים שהוא הודה בהם הם שחיתות לחלוטין".

   

  קוזלובסקי: "נתניהו הוא לא מושחת, התיקים תפורים. ונתניהו לא המריד את הציבור".

   

  זכי: "סליחה? הוא עושה עכשיו טלפונים לראשי סניפים בליכוד, מה זה לא ממריד את הציבור?".

   

  קוזלובסקי: "אנחנו מפגינים בעד שלטון החוק, אנחנו לא ניתן לפרקליטים לנסות להפיל ראש ממשלה מהימין בגלל שהוא מהימין באמצעות הגשת כתב אישום תפור".

   

  זכי: "בינתיים ראש הממשלה היחיד שישב בכלא הוא ראש ממשלה שקידם מערך שלום אמיץ".

   

  קוזלובסקי: "אני די משוכנע שאורי זכי תומך בכל מיני ניסיונות המרדה של ארגוני שמאל קיצוני שתומכים בהשתמטות מצה"ל וכדומה. אנחנו לעומת זאת לא חס וחלילה ממרידים ולא תומכים באיזושהי עבירה על החוק. נתניהו לא עבר על החוק, מי שכן עברו על החוק זה הפרקליטות שתופרת תיקים לנתניהו, רודפת אותו, והתקשורת שרודפת אותו כבר שלושה עשורים. יש הדלפות נגד נתניהו, הדלפות מגמתיות שנועדו להשחיר את פניו ואין לחלק גדול מהדברים כל בסיס עובדתי".

   

  זכי: "קודם כל אני לא יודע מה זה רודפים אותו. ראש הממשלה הוא לא נרדף. לראש הממשלה יש יועץ משפטי שהוא מינה, שלא בא ממחנה השמאל, שהוא זה שחתום על כתב האישום החמור הזה. ראש ממשלה שהעובדות שבהן הוא מודה - קבלה של שמפניות, קבלה של סיגרים, כל הדברים האלה די בהם. מדובר פה בראש ממשלה מושחת מהיסוד. מסכת הראיות נגדו מאוד חזקה.

   

  "עכשיו ראש הממשלה הזה, במקום ללכת ולטפל בענייניו, וכאזרח החפות אכן עומדת לו - אך כראש ממשלה היא לא עומדת לו. כשהוא ממריד ומדבר על הפרקליטות בתוך הפרקליטות ותפירת תיקים  – זה חוסר אמון בסיסי ברשויות. על זה אנחנו בנויים. ברגע שמדינת ישראל תאבד את האמון במוסדות שלטונה זה סוף החזון הציוני. זה סוף מדינת ישראל. וזה מה שבנימין נתניהו עושה היום".

   

  קוזלובסקי: "כמו שסתיו שפיר הודתה - מנדלבליט הושפע מההפגנות נגדו. מנדלבליט לא קיבל את ההחלטה שהוא קיבל בצורה אובייקטיבית".

   

  זכי: "על מה אתה מדבר? איזה המצאות בשידור חי, נו באמת".

   

  - אורי זכי, יש הפגנת נגד? או שתחכו לראות מה קורה הערב ואז תתארגנו.

  זכי: "לי לא ידוע על הפגנת נגד. הייתה הפגנה במוצאי שבת שהייתי בה ובאו אליה רבבות. מה שנתניהו רוצה זה שתהיה פה מלחמה אחים. אסור להיגרר למלחמת אחים".

   

  קוזלובסקי: "אסור להיגרר ונתניהו לא רוצה את זה. זו הסתה נגד ראש הממשלה. נתניהו בשום פנים ואופן לא רוצה את זה".

   

  זכי: "מה שנתניהו עושה זה לייצר מלחמת אחים וחוסר אמון בסיסי של האזרחים במערכת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים