שתף קטע נבחר

גופשטיין מואשם בהסתה לאלימות וגזענות: "יש כאלה שמגיע להם"

בעקבות התבטאויות של יו"ר ארגון להב"ה בתקשורת נגד ערבים ונגד התבוללות, מייחסת לו הפרקליטות שורה של עבירות. הוא מואשם גם בהסתה לטרור ובתמיכה בטבח גולדשטיין. גופשטיין בתגובה: "זה יום שחור"

הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור: כתב אישום הוגש היום (ג') נגד יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטין בגין כמה מקרים שבהם הביע בתקשורת אמירות העולות כדי קריאה לביצוע מעשה אלימות. בנוסף, הוא מואשם בפרסום דברי הסתה לגזענות ודברי תמיכה והזדהות עם הטבח שביצע ברוך גולדשטיין במערת המכפלה ב-1994. את כתב האישום הגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר.

 

בנצי גופשטיין (צילום: גל ארבל) (צילום: גל ארבל)
בנצי גופשטיין(צילום: גל ארבל)
 

ההחלטה להעמיד את גופשטיין לדין הגיעה בעקבות מאבק משפטי של שמונה שנים שניהל המרכז הרפורמי לדת ומדינה. לאורך השנים נשלחו אל היועמ"ש והפרקליטות 45 פניות בגין התבטאויות של גופשטיין, הוגשו שלוש עתירות בדרישה להעמיד אותו לדין, ואחת - שהתקבלה באוגוסט 2019 - לפסול אותו מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-22.

 

בתגובה אמר גופשטיין כי היועמ"ש אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן הם "באי כוחם של התנועה הרפורמית במערכת המשפט". לדבריו, "הם החליטו שהמלחמה בהתבוללות היא גזענות. זהו יום שחור שבו הפרקליטות והיועמ"ש יוצאים באופן חד-משמעי נגד תורת ישראל. אין לי ספק שאילו מתתיהו ויהודה המכבים היו חיים היום הם היו מושלכים לכלא בעוון גזענות".

 

להב"ה הוא ארגון ימין שמטרתו מניעת התבוללות. חמשץ האירועים המיוחסים לגופשטיין בכתב האישום התרחשו בין השנים 2012 ל-2017. אחד האישומים נוגע לסרטון שפורסם באתר האינטרנט של "ערוץ 7" ובו התייחס גופשטיין למקרה מאוגוסט 2012 שבמהלכו תקפו צעירים יהודים שלושה נערים ערבים בכיכר ציון בירושלים מתוך מניע גזעני. אחד מקורבנות התקיפה נפצע באורח קשה.

 

בסרטון אמר גופשטיין: "המשטרה והתקשורת עושים פה לינץ' לנערים יהודים שאני לא יודע בדיוק מה קרה, אבל להערכתי מה שקורה יום יום, נערות יהודיות נתקפות על ידי ערבים ואין להם למי לפנות, הם פונים למשטרה, המשטרה לא מתייחסת. כנראה שכאן הנערים הרימו את הכבוד היהודי מהרצפה ועשו את מה שהמשטרה הייתה צריכה לעשות, עשו דין בפורעים הערבים שהטרידו את הבנות היהודיות. חבל שהם נותנים את זה לבחורים לעשות ושלא המשטרה מטפלת בזה. בחור ערבי שרוצה למצוא בחורה שיחפש בכפר שלו, שלא יבוא אלינו לירושלים, לא בקניון. שיחפש את זה אצלם בכפר ויטריד אותם. בנות יהודיות הן לא הפקר".

 

מקרה נוסף אירע בראיון לאברי גלעד בערוץ 2, שבו נשאל גופשטיין מה ארגון להבה עושה במקרה שבחורה מתאהבת בערבי ורוצה לחיות איתו, ומה יחסו לאלימות כלפי ערבים במסגרת המאבק בהתבוללות. הוא השיב: "אני לא פציפיסט. יש כאלה שמגיע להם להשתמש נגדם באלימות. ערבי שמתחיל עם יהודייה, לא צריך לדבר. ערבי שמתחיל עם יהודייה אני לא חושב שצריך להמשיך להתהלך יותר מדי ברחוב עם היהודייה שלו".

 

בראיון אחר ששודר בחדשות 2 אמר גופשטיין: "התנאי הראשון שאני הולך לחתונה, זה שאין פלסטינים בחתונה אצלנו. אין ערבים בחתונה. אצלנו זה על טהרת העבודה העברית. בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל". כשנשאל על ידי הכתב "אז מה הוא היה עושה?", השיב גופשטיין: "הוא היה מחפש את הבית חולים הקרוב נראה לי".

 

במקרה אחר, בסרטון שפורסם באתר האינטרנט ערוץ 7 במסגרת יום זיכרון לרב מאיר כהנא, אמר גופשטיין: "האויבים שבתוכנו הם סרטן, ואם לא ניקח את הסרטן ונזרוק אותו, אנחנו לא נמשיך להתקיים וימותו כאן יהודים כל יום... אבל המוקד של הסרטן, הגרורה הכי גדולה שיש, המוקד והשיא של הסרטן, הוא נמצא בראש, הראש בהר הבית. הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן שנמצא לנו פה, וכל עוד ממשלת ישראל לא תתעשת ותוריד את הגידול הזה מהר הבית לא נצליח להביא את המדינה לגאולה השלמה".

 

במקרה נוסף המצוין בכתב האישום נטען שבסיומה של חתונה במודיעין עילית נטל גופשטיין את המיקרופון ושר שיר המשבח את הטבח שביצע ברוך גולדשטיין.

 

מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה, הרבה נועה סתת, מסרה בתגובה: "הניסיון של ראש ארגון להב"ה להציג את משנתו הגזענית והאלימה כיהדות, בכסות של 'מלחמה בהתבוללות', נכשלה. המרכז הרפורמי לדת ומדינה ימשיך לעקוב אחרי הסתה גזענית של ארגון להב"ה ושל מנהיגים קיצוניים נוספים".

 

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את גופשטיין, מסר כי "מדובר בכתב אישום שמגלם רדיפה וסתימת פיות. מה שלא עושים כלפי ראשי המסיתים מהמגזר הערבי או אנשי שמאל קיצוני, עושים נגד גופשטיין. במהלך השימוע נפל אישום שייחס לו שיבוש הליכי משפט, לאחר שהוכחנו שאישום זה אינו עולה בקנה אחד עם העובדות, ולטעמי כתב האישום כולו מגלה רדיפה פוליטית כלפי מי שפועל למען בנות ישראל ולטובת העם היהודי כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים