שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הקרב הבא: איך תבחר ישראל את הנציג לאירוויזיון 2021?

  החוזה בין תאגיד השידור לקשת מסתיים בשנה זו, ושלושת הערוצים הגדולים לא מתכוונים לוותר על ההזדמנות לבחור את נציג ישראל ב-2021. רשת מעוניינת להשתתף במכרז עם אחת מתוכניות המוזיקה שלה בעוד שבתאגיד שוקלים להחזיר את קדם האירוויזיון אליהם

  ברקע המאבק על הטלאנטים - רשת וקשת נכנסות לתחרות חדשה, והפעם על הפרק: הזכות לשלוח את הנציג הישראלי לאירוויזיון 2021.

   

  בימים אלה תוכנית הריאליטי של קשת "הכוכב הבא לאירוויזיון" מחפשת את הנציג הישראלי לתחרות השירה האירופית שתתקיים בהולנד, אולם כבר עכשיו מתחילים בתאגיד השידור הציבורי לחשוב על האירוויזיון שאחריו. עד כה ובמשך שבע עונות - שלחה תוכנית הריאליטי המוזיקלית של קשת את נציג ישראל לאירוויזיון ועשתה זאת בהצלחה, כאשר כל המתמודדים שנבחרו מטעמה הצליחו להעפיל לגמר התחרות, ואף לזכות בו עם נטע ברזילי.

   

   

  נטע ברזילי (צילום: Andres Putting)
  הקרב על הכרטיס לאירוויזיון. נטע ברזילי(צילום: Andres Putting)

  ברשת מבינים שמדובר בביצת זהב ושלחו מסרים כי השנה לא יוותרו על הזכות להשתתף במכרז של תאגיד השידור הציבורי ולזכות באפשרות לשלוח את הנציג הישראלי לתחרות. לרשת יש שתי תוכניות ריאליטי מוזיקליות רלוונטיות - The Voice, שנחלה עונה מאכזבת מאוד מבחינת נתוני צפייה, ו"אקס פקטור" שהעבודה עליה הוקפאה כבר לפני יותר משנה. מבחינת רשת, הם מוכנים להפשיר את אחת משתי התוכניות על מנת לזכות בכרטיס הנכסף שישלח את הנציג הישראלי לאירוויזיון. גורם בתעשייה אמר, "זה ידוע שרשת רוצה למשוך את שיתוף הפעולה ל-The Voice. התחושה היא שבקשת עובדים בלייצר ולחדש ורשת מחכה בצד ומנסה להעתיק".

   

  יש לציין כי שני האנשים הבכירים שהפיקו את תחרות האירוויזיון בישראל, עובדים כיום בתפקידי מפתח ברשת, כך שהערוץ לא מתכוון לוותר כל כך מהר, נכון לעכשיו, על האפשרות לבחור את הנציג הישראלי לתחרות. עם זאת, גורם בתעשייה אומר כי דווקא היחסים העכורים בין רשת לכאן פועלים לרעתה. "חבל על המאמצים של רשת, היחסים האישיים בין המנכ"לים הם כאלה שאני מתקשה לראות איך רשת תוכל לעבוד עם התאגיד".

    

  הכוכב הבא 2019 (צילום: רונן אקרמן)
  הכוכב הבא 2019. בוחרים על הנציג לאירוויזיון(צילום: רונן אקרמן)

  האיתותים של רשת על הכוונה להתחרות בכרטיס, מגיעים בעקבות העובדה שהחוזה בין תאגיד השידור הציבורי לבין קשת מסתיים בשנה זו. למרות זאת - יכולה להיות אפשרות שבכאן יחליטו בכלל להשאיר את הכרטיס אצלם - במגוון אפשרויות, בהן להחזיר את משדר קדם האירוויזיון המיתולוגי מימי רשות השידור ואפשרויות נוספות שטרם עלו לדיון.

   

  "יכול להיות שנחליט להשאיר את זה אצלנו בכלל", אמר גורם בתאגיד השידור הציבורי, "עדיין לא החלטנו כיצד לנהוג. ולדעתי תהיה מחלוקת פנימית

  בסיפור הזה - יש אנשים שחושבים שצריך להמשיך ולהוציא את קדם האירוויזיון מהתאגיד, ויש כאלה שחושבים שצריך להשאיר אותו אצלנו כדי לחזק את התאגיד ואת הקשר לאירוויזיון". גורם בתעשייה אמר כי "יפתיע לגלות שכאן יבחרו גם הפעם לא להפיק את קדם האירוויזיון לבד, זה האירוע הכי גדול שיש בטלוויזיה".

   

  ההחלטה כיצד יפעלו בתאגיד השידור הציבורי עם הנכס היוקרתי שיש להם ביד צפויה ליפול בקרוב, כשישיבת מועצת התאגיד תתכנס ותצטרך לדון בשאלה האם להוציא מכרז שאליו יוכלו לגשת רשת וקשת או להתנסות לראשונה מאז הקמתו - בשליחת הנציג הישראלי לאירוויזיון.

   

  גורם בקשת אמר כי הערוץ ישמח להמשיך את שיתוף הפעולה עם התאגיד הציבורי. "אנחנו נשמח להמשיך את שיתוף הפעולה המוצלח עם כאן אבל מתרכזים כרגע בעונה הנוכחית וגאים בדרך המשותפת שהוכיחה את הצלחתה לאורך השנים כשבשיאה הבאנו את האירוויזיון לישראל".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים