שתף קטע נבחר

אריה בן השנתיים נחנק למוות: "הבאנו אותו למעון - ועכשיו הוא איננו"

אריה בוגרוב הוא הפעוט שנחנק למוות מווילון שנכרך סביב צווארו במעון. אביו סיפר: "אשתי נסעה לבית החולים. היא התקשרה אליי בהיסטריה ואמרה שלא הצליחו להציל אותו". לדבריו, הם בישרו על המקרה לאחיו כשחזר מבית הספר: "אמרנו לו שעכשיו הוא מלאך. הוא צעק ובכה - 'איך זה קרה לאחי הקטן?'"

 

 

יומיים אחרי הטרגדיה שפקדה את משפחת בוגרוב מחיפה, שבנם הפעוט אריה, בן שנתיים, נחנק למוות מווילון שנכרך סביב צווארו במעון שבו שהה - סיפרו הוריו סרגיי ונטליה, על רגעי האימה. "אנחנו לא יודעים יותר מדי מה קרה, אם הוא ישן או שיחק", אמרו. "אנחנו רק יודעים שבבוקר הבאנו את הילד למעון כשלא היו לו שום בעיות רפואיות - ועכשיו הבן הקטן שלנו איננו".

 

"הייתי בעבודה ואשתי נטליה התקשרה. היא אמרה שהיא בדרך לבית החולים רמב"ם והיא לא יודעת מה בדיוק קורה", תיאר סרגיי. "אמרו לה שלקחו את אריה באמבולנס מהגן ושהוא במצב קשה".

 

אריה בוגרוב ז
אריה בוגרוב ז"ל(באדיבות המשפחה)

אבא של אריה בוגרוב ()
סרגיי בוגרוב עם תמונות בנו

הוריו של אריה בוגרוב ז
סרגיי ונטליה בוגרוב

 

"אשתי התקשרה בהיסטריה: 'לא הצליחו להציל אותו'"

סרגיי, שעובד בתל אביב, נסע מיד לחיפה. לדבריו, כשהגיעה אשתו לבית החולים, "לא התירו לה להיכנס לחדר. כנראה כי ביצעו בו כל מיני פעולות רפואיות. כשהייתי בדרך היא התקשרה בהיסטריה ואמרה שלא הצליחו להציל את אריה".

 

צו סגירה למעון בחיפה ()
צו הסגירה ל"גן לודמילה"

עוד סיפר האב בבכי: "סיפרנו לבן הבכור שלנו, קיריל, על מה שקרה כשהוא חזר מבית הספר. אמרנו לו שזהו, אין לו אח קטן יותר. עכשיו הוא מלאך. הוא פרץ בבכי ואמר שהוא לא מאמין לנו. הוא צעק, 'איך דבר כזה קרה לאחי הקטן?'".

 

בתוך כך, סגר אתמול משרד העבודה והרווחה את "גן לודמילה" - המעון בחיפה שבו נחנק למוות אריה בוגרוב. למקום הוצא צו סגירה מיידי עד תום חקירת המשטרה. בינתיים, המשטרה ומשרד העבודה ממשיכים בחקירת האירוע.

 

בעקבות המקרה, חמש מטפלות עוכבו לחקירה במשטרה. בעלת הפעוטון ושלוש מטפלות נוספות נשלחו למעצר בית של חמישה ימים, בעוד שמטפלת אחרת קיבלה הוראה שלא ליצור קשר עם המעורבים בפרשה.

 

ל-ynet נודע כי בשבוע שעבר התקינו במעון וילון ונציאני חדש, עם חוט שהשתלשל עד הרצפה. הפעוט שיחק בחוט שנכרך סביב צווארו. מנתוני ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים, עולה כי בעשור האחרון מתו 12 ילדים מחנק כתוצאה מכריכת שרוך/חבל/וילון סביב הצוואר.

 

שלוש המטפלות שעבדו במעון בזמן האירוע השגיחו על 28 ילדים. כמו כן, במקום לא מותקנות מצלמות. המשטרה החרימה את מכשירי הטלפון הסלולריים של המטפלות, הגננת ובעלת הגן, כמוצגים בתיק.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
אריה בוגרוב
באדיבות המשפחה
מומלצים