שתף קטע נבחר

בשורות טובות בהבימה: העובדים יקבלו משכורות

ביהמ"ש המחוזי אישר לנאמני התיאטרון לקבל הלוואה בסך 2.5 מיליון שקל מעמותת "תנופה לצמיחה" של ההסתדרות הכללית החדשה, עבור תשלום שכר ל-388 עובדי החברה המפעילה את התיאטרון. כבטוחה תעמוד למלווה הזכות לקבל כרטיסים מוזלים להצגות

בשורות טובות לעובדי תיאטרון הבימה : בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (ג') לנאמני התיאטרון להתקשר בהסכם הלוואה בסך 2.5 מילון שקל, עבור תשלום השכר לעובדי החברה המפעילה את התיאטרון. הכסף ישמש לתשלום משכורות העובדים ממינוי הנאמנים ובתקופת ההפעלה. משכורות שהעובדים לא קיבלו עד כה ייחשבו לחוב עבר שבהמשך יוחלט כיצד ישולם.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

ביהמ"ש: מונו שני נאמנים זמניים לתיאטרון הבימה

ההסתדרות תלווה 2.5 מיליון שקל לתיאטרון הבימה לתשלום משכורות העובדים

המשבר בתיאטרון הבימה מסלים: כל העובדים הכריזו על סכסוך עבודה

 

הנאמנים, עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב, הגישו היום לבית המשפט בקשה לאשר להם להתקשר עם עמותת "תנופה לצמיחה" של ההסתדרות הכללית החדשה, בהסכם הלוואה לצורך תשלומי שכר לעובדים. החברה המפעילה את התיאטרון מעסיקה 388 עובדים, מרביתם במשרה חלקית. ההלוואה תיפרע ב-4 תשלומים עוקבים וחודשיים החל ממרץ 2020. כבטוחה למתן ההלוואה תעמוד למלווה זכות לקבלת כרטיסים מוזלים או חינמיים להצגות.

תיאטרון הבימה (צילום: shutterstock)
תיאטרון הבימה(צילום: shutterstock)

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, אישר לנאמנים להתקשר בהסכם ההלוואה: "יש לשבח את הנאמנים שהצליחו בזמן קצר מאז שמונו לתפקידם להגיע להסדר, וכן לשבח את ההסתדרות שהתגייסה להעמדת ההלוואה".

 

אתמול מינה ביהמ"ש נאמנים זמניים לתיאטרון הלאומי הבימה, והסמיך אותם לנהל אותו; זאת לאחר שהמדינה טענה כי התיאטרון הלאומי צבר חובות בסך 75 מיליון שקל, בעוד שבתיאטרון טענו כי היקף החובות עומד על כ-45 מיליון שקל ולא יותר. השופט אורנשטיין החליט שלא להורות על פירוק התיאטרון, אלא להכניס אותו להליך הבראה. "תקוותי שיעלה בידי הנאמנים להצליח במשימה הלא פשוטה שניצבת לפניהם, על מנת שהמסך של הבימה לא ירד", קבע השופט. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
תיאטרון הבימה
צילום: shutterstock
מומלצים